WięcejŁazik Curiosity, który wylądował w poniedziałek nad ranem w marsjańskim kraterze Gale'a, przesłał już pierwsze zdjęcia powierzchni Czerwonej Planety – poinformowała w środę agencja kosmiczna NASA.
Łazik Curiosity przesłał pierwsze zdjęcia Czerwonej Planety
Moderator: Lamika
Łazik Curiosity przesłał pierwsze zdjęcia Czerwonej Planety
Mars jeszcze nigdy nie prezentował się tak dobrze! Najnowsze
CałośćEksperci z NASA prezentują pierwsze panoramiczne zdjęcia Marsa, które otrzymali z łazika Curiosity. Zdaniem naukowców marsjański krajobraz przypomina niektóre rejony południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych – informuje BBC News.
Do przodu, skręt, do tyłu - marsjański łazik zdał test
CałośćPróbna przejażdżka Curiosity po Marsie zakończyła się pełnym sukcesem. Teraz łazik może wyruszyć na wielką wyprawę po powierzchni planety.
Re: Łazik Curiosity przesłał pierwsze zdjęcia Czerwonej Plan
Hhmmm a tym czasem w wieku 82. lat zmarł Neil Armstrong, czyli pierwszy człowiek na Księżycu...
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/nie-zyj ... omosc.html
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/nie-zyj ... omosc.html
Rzeka na Marsie była głęboka po pas. Właśnie odkryto jej wys
ŹródłoTo najnowsze odkrycie łazika Curiosity. Niegdyś woda wartko spływała po dnie krateru Gale'a, gdzie 50 dni temu wylądował marsjański pojazd z Ziemi. Wody musiało być tam po pas, a płynęła z prędkością co najmniej metra na sekundę - twierdzą naukowcy NASA.
Re: Łazik Curiosity przesłał pierwsze zdjęcia Czerwonej Plan
Kubku
Dzięki za przybliżenie nam tego tematu 
Curiosity szykuje szufelkę do pierwszego użycia
Całość >>> http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul ... ego-uzyciaMarsjański łazik Curiosity jest gotów do pobrania i analizy marsjańskiego piasku. Analiza ma być przeprowadzona w ten weekend.
