30.04 liczenia dzięciołów w Białowieskim PN przyniosły dzięcioły białogrzbiete i 3palczaste,pierwsze muchołówki białoszyje,kukułki. na osiedlowym stawiku w Białymstoku niespodziewana kolonia ok.40 gniazd śmieszki i pierwszy trzciniak
Krótka relacja z Doliny Biebrzy: 01.05 Popołudniowa 90-minutowa kontrola przestrzeni powietrznej nad Wólką Piaseczną przyniosła 8 gatunków drapoli w tym m.in. oba orliki,kobuza i peregrina. Wieczorem zaś na Długiej Luce uszatka błotna po zachodzie słońca w oddali nad bagnem, koło Laskowca tokujący bekasik. Obs.wspólnie z m.in. Kasią Komarowską, Jackiem Niemcem, Adamem Zbyrytem.
02.05 Na płd.basenie Biebrzy bez rewelacji z ciekawszych choćby 7 b.zmiennych w Brzostowie,komplet rybitw z białoczelną,pierwsze cierniówki i słowiki. Wieczorem tradycyjnie już na Długiej Luce ciekawie,bo były m.in.BŁOTNIAK STEPOWY imm., samiec cietrzewia, cn.3 wodniczki,prawdopodobnie przelatujący puchacz (!). W Goniądzu płomykówki na obydwu stanowiskach. Obs.wspólnie z m.in. Kasią Komarowską, Agnieszką Henel, Michałem Wołowikiem, Jackiem Niemcem, Michałem Adamowiczem.