Rodzinny Piknik Zwierzaka

Moderator: Lamika

Rodzinny Piknik Zwierzaka

Postprzez garrulus » niedziela, 10 maja 2015, 21:58

Na krakowskich Błoniach odbywał się dzisiaj Rodzinny Piknik Zwierzaka.
Był lekarz weterynarii i osoby zajmujące się zwierzętami, które udzielały porad i odpowiadały na pytania, była akcja adopcji zwierząt. Były też różne konkursy i atrakcje dla dzieci.

Obrazek

Obrazek

Ja wybrałam się tam, by podpisać petycję w sprawie utworzenia w Krakowie cmentarza dla zwierząt.
Kraków dotychczas nie ma takiego miejsca, gdzie legalnie można by było pochować swojego kochanego zwierzaka :evil:

Obrazek

Przy okazji pooglądałam i zrobiłam trochę zdjęć :)

cdn
garrulus
 
Posty: 3864
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Rodzinny Piknik Zwierzaka

Postprzez garrulus » niedziela, 10 maja 2015, 22:00

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn
garrulus
 
Posty: 3864
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Rodzinny Piknik Zwierzaka

Postprzez garrulus » niedziela, 10 maja 2015, 22:07

Pracownicy Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego prezentowali w akwarium nasze rodzime ryby, żyjące w rzekach Małopolski. :)

Obrazek

O ile dobrze zapamiętałam, to są karasie

Obrazek

Okoń

Obrazek

cdn
garrulus
 
Posty: 3864
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Rodzinny Piknik Zwierzaka

Postprzez garrulus » niedziela, 10 maja 2015, 22:09

W akwarium był też eksponowany młody rak szlachetny, rak rzeczny, (Astacus astacus)
Rak nie mieszkał w akwarium na stałe - został odłowiony z jednego z dopływów Wisły w Małopolsce. Obecność raków świadczy o czystości wody w rzece. Rak był eksponowany w akwarium dla celów dydaktycznych i po pokazie miał zostać wypuszczony do rzeki. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn
Ostatnio edytowano środa, 24 czerwca 2015, 18:47 przez garrulus, łącznie edytowano 1 raz
garrulus
 
Posty: 3864
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Rodzinny Piknik Zwierzaka

Postprzez garrulus » niedziela, 10 maja 2015, 22:17

Jeszcze takie eksponaty ichtiologiczne :shock:
Niezwykły przykład inwazji pijawek, bo zwykle do ryby przeczepia się jedna, dwie...

Obrazek

Obrazek

I coś milszego na zakończenie - portreciki kucyków :P

Obrazek

Obrazek

:)
garrulus
 
Posty: 3864
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Rodzinny Piknik Zwierzaka

Postprzez Jola » niedziela, 10 maja 2015, 22:28

Garrulusko :D Szkoda że o tak daleko bo też bym taką petycje podpisała. Każde duże miasto powinno miec takie miejsce . A przy okazji pooglądałm co się tam działo.Pijawki szybciutko przeleciałam żeby nie widzieć ;) :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » niedziela, 10 maja 2015, 22:35

Z cmentarzem to jest tak, że miasto może musi wyrazić zgodę, ale to jest całkowicie prywatna inicjatywa. Cmentarz w Koniku k/Warszawy to odziedziczony czy zakupiony przez prywatną osobę teren, który przeznaczył na cmentarz dla zwierząt i chyba całkiem nieźle na tym wychodzi. A takie miejsce powinno być w każdym mieście, bo to spory problem dla właścicieli zwierzaków.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23346
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rodzinny Piknik Zwierzaka

Postprzez emen5 » niedziela, 10 maja 2015, 23:01

Lamika mnie uprzedziła :) Dopiszę, że właściciel tego cmentarzyka dwa razy powiększał cmentarz,dokupując teren.A teraz kupił teren trochę dalej i otworzył tam drugi cmentarzyk.Zainteresowanie jest ogromne :|
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15281
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Alicja » poniedziałek, 11 maja 2015, 00:01

Garrulusko :D Rodzinny Piknik Zwierzaka to bardzo sympatyczna inicjatywa a Ty bardzo interesująco ją przedstawiłaś :D mnie właśnie te pijawki a właściwie ich liczba bardzo zainteresowała. Coś niespotykanego, żeby do jednego, biednego szczupaka przyczepiło się ponad 560 pijawek :shock:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24266
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Nasze reportaże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron