Stobnica: Budują zamek w Puszczy Noteckiej

Moderator: Lamika

Stobnica: Budują zamek w Puszczy Noteckiej

Postprzez Jola » czwartek, 12 lipca 2018, 19:12

Stobnica: Budują zamek w Puszczy Noteckiej, wcześniej kupili sąsiednią działkę ze stacją badającą wilki

W 2016 roku Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sprzedał rodzinie Nowaków, która buduje zamek w Stobnicy działkę. Bezpośrednio graniczy ona z obszarem kontrowersyjnej inwestycji. Wcześniej na tej nieruchomości przez lata funkcjonował popularny Wilczy Park, czyli stacja uczelni, gdzie zajmowano się badaniem tych zwierząt. Stacja Doświadczalna Zakładu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powstała w 1974 r. Przez lata w stacji terenowej zlokalizowanej w Stobnicy prowadzono prace nad zachowaniem rzadkich i ginących gatunków zwierząt, w tym tarpanów, cietrzewi, głuszców i przede wszystkim wilków. Z czasem „Wilczy Park” stał się prawdziwą atrakcją turystyczną, gdzie można było zobaczyć w wolierach wilki, a w lesie otaczającym stację konika polskiego.

Cały artykuł :(

Znalazałam jeszcze ciekawostke chyba :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15306
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Re: Stobnica: Budują zamek w Puszczy Noteckiej

Postprzez Jola » wtorek, 17 lipca 2018, 20:45

Bardzo kontrowersyjne to "zaczarowane miejsce" :shock:
Zamek w Stobnicy: W Stacji Doświadczalnej Uniwersytetu Przyrodniczego usypiano wilki i wywożono inne zwierzęta?

Prof. Andrzej Bereszyński, wybitny polski zoolog, znawca wilków i autorytet w dziedzinie zoologii, pracownik naukowy Zakładu Zoologii w Instytucie Zoologii na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, opowiada o kulisach sprzedaży Stacji Doświadczalnej w Stobnicy inwestorowi - firmie D.J.T., stawiającej w bezpośrednim sąsiedztwie zamek.

/

Cały artykuł
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15306
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Re: Stobnica: Budują zamek w Puszczy Noteckiej

Postprzez Jola » czwartek, 30 sierpnia 2018, 19:42

I historii ciąg dalszy :?
Zakończyła się kontrola ws. zamku w Puszczy Noteckiej. Ministerstwo Środowiska zapowiada dalsze kroki
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zakończyła kontrolę procesu wydania decyzji w sprawie budowy na terenie Puszczy Noteckiej i przekazała jej wyniki do Ministerstwa Środowiska. Jeszcze w tym tygodniu ma ono podjąć kolejne kroki w sprawie kontrowersyjnej inwestycji. - Pojawiają się pewne nieścisłości w dokumentach - przyznaje w rozmowie z Onetem rzecznik ministerstwa Aleksander Brzózka.
Sprawa tzw. zamku w Stobnicy (woj. wielkopolskie) wyszła na jaw na początku lipca, kiedy jeden z internautów zamieścił w sieci zdjęcie ogromnej budowli. Wywołała ona kontrowersje m.in. ze względu na fakt, że powstaje na terenie Puszczy Noteckiej, na obszarze Natura 2000. Według inwestora - spółki D.J.T. - to 14-piętrowy budynek mieszkalny, który pomieści w sumie 46 lokali mieszkalnych. Ale jak kilka dni temu poinformowało RMF FM, we wniosku do gminy dotyczącym sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mowa jest o kompleksie wypoczynkowym.

Cały artykuł
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15306
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23


Powrót do Artykuły prasowe - przyroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron