" Jak stałem się członkiem sowiej rodziny"

Moderator: Lamika

" Jak stałem się członkiem sowiej rodziny"

Postprzez garrulus » sobota, 5 maja 2018, 18:00

Nowy Targ : Daniel Urbaniak - " Jak stałem się członkiem sowiej rodziny"

Sowa Kryśka i jej pięć piskląt od jakiegoś czasu są bohaterami nowotarskiej całkiem prawdziwej legendy.Legendy, która zrodziła się w ludzkim siedlisku i ciągle dopisuje nowe przygody. Cała sowia szóstka miała ogromne szczęście, bo na swej drodze spotkała Daniela Urbaniaka. Przyrodnik stał się częścią sowiej rodziny.

Cały artykuł

Do posłuchania - z audycji radiowej

O bocianie Stefanie
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04

Postprzez Lamika » sobota, 5 maja 2018, 18:59

Jedno, co mi się w tym nie podoba, to te myszki wiązane za łapki i ogonki. Co innego, jak mysz ma szanse, co innego jak staje się skazańcem :(
Co do Stefana to nie wiem, co mu jest. Nie ma nogi :?:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23216
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: " Jak stałem się członkiem sowiej rodziny"

Postprzez garrulus » sobota, 5 maja 2018, 19:55

Jedno, co mi się w tym nie podoba, to te myszki wiązane za łapki i ogonki. Co innego, jak mysz ma szanse, co innego jak staje się skazańcem :(

Tu chodziło o to, aby sowa zaakceptowała nowe miejsce i by korzystała z pomocy człowieka w sytuacji, gdy dodatkowo zginął jej partner i życie młodych było zagrożone. Sowa łapie tylko żywe myszy, a takich puszczonych wolno sama jedna, bez partnera, nie złapałaby wystarczająco dużo, by wykarmić pisklęta, które pewno jeszcze musiała ogrzewać.

Co do Stefana to nie wiem, co mu jest. Nie ma nogi :?:

Stefan , to bocian, który został na zimę, był sprawny, tylko na zdjęciu na latarni stoi na jednej nodze.
Podałam ten artykuł, bo w radiowej rozmowie jest wspomniany także bocian Stefan.
Była sprawa pomocy dla niego w czasie tych dużych mrozów. Sprytny bocianek wyczuł , że na latarniach jest ciepło i tam przesiadywał :lol: Korzystał też z dokarmiania ;)
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04

Re: " Jak stałem się członkiem sowiej rodziny"

Postprzez emen5 » sobota, 5 maja 2018, 22:11

No i niech kto jeszcze powie coś o ptasim móżdżku :!: :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15208
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42


Powrót do Artykuły prasowe - tylko ptaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości