Paprykowy growlog

Moderator: Lamika

Re: Paprykowy growlog

Postprzez Sokolnik » środa, 25 marca 2015, 21:05

Są różne techniki, ja wybrałem akurat pozostawienie tych pędów dolnych - choć nie takie drastyczne obcięcie jak na załączonym filmie, ponieważ u nas sezon jest za krótki na takie zabiegi. Przyciąłem tylko tę jedną roślinę, dla testów :) W poprzednich latach zawsze zostawiałem rośliny samymi sobie, jednak w tym nie mogę pozwolić, żeby rośliny strzeliły do góry ;) Film: https://youtu.be/sNFbWD2YBfw?t=4m36s
"Przegrana nie jest naturalną częścią gry" - Magnus Carlsen
Avatar użytkownika
Sokolnik
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2012, 19:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Paprykowy growlog

Postprzez Sokolnik » sobota, 4 kwietnia 2015, 17:18

Bardzo szybki up. Rośliny rosną ładne, w boxie zostało 36 dziewczyn, wszystkie przesadzone do 0,5l kubków. Reszta rośnie pod żarówkami, jednak zostały przesadzone później, więc są trochę w tyle. Niektóre pomidory z boxa doznały dziś mocnego cięcia, ale zaczynały już dorastać do 30cm, uznałem, że pora puścić 2 stożki wzrostu i później zrobić z tego 2 rośliny. Parapetowa plantacja pomidorów wysadzonych na początku marca ma się zaskakująco dobrze, myślałem, że ostatni brak słońca na południu Polski mocno je przetrzebi. Pełnej relacji spodziewajcie się za kilka dni, na razie prowizoryczne zdjęcia telefonem.

HP22B, nieprzycięte, ale ma się dobrze :)
Obrazek

Jak widać z pomidorów został prawie sam kikut :lol:
Obrazek

Całość, zaczyna się robić busz ;) (sorry za jakość zdjęcia, telefon nie ogarnia takiego światła)
Obrazek
"Przegrana nie jest naturalną częścią gry" - Magnus Carlsen
Avatar użytkownika
Sokolnik
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2012, 19:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Paprykowy growlog

Postprzez Jola » sobota, 4 kwietnia 2015, 18:02

Sokolniku :D Widać że masz rękę do roślin :D Bardzo jestem ciekawa tych pomidorów na dwie rośliny:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Postprzez Lamika » sobota, 4 kwietnia 2015, 18:03

Dobrze, że pomidor nie ma oczu , bo jakby zobaczył te nożyce, to zostawiłby doniczkę i uciekł :mrgreen:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paprykowy growlog

Postprzez Sokolnik » niedziela, 14 czerwca 2015, 18:22

Po przypomnieniu Joli - uaktualniam ;) A jest co, bo zmieniło się sporo. Zdjęcia robione telefonem - wybaczcie jakość.

Trochę ponad miesiąc temu dziewczyny wyprowadziły się z domu w to miejsce:
Obrazek

Tunel jest bardzo mały (9 m2), ale po wejściu do niego napotykamy taki widok...
Obrazek

Po lewej moje papryki + pojedyncze pomidory (Alicante, bardzo podobne do zwykłych sklepowych)
Obrazek

Po prawej pomidory xyxyn - głównie koktajlowe - Russian Lime, Clementines Blueberry, Alladin's Lamp, 1884 i coś tam jeszcze
Obrazek

Papryki dosyć szybko kwitną, lecz na początku obrywa się kwiaty, aby energia rośliny szła w rozbudowę masy zielonej, a nie w pojedyncze owoce. Skutkuje to większymi plonami. Powoli okres obrywania się kończy i pierwsze annuumki (na zdjęciu najzwyklejsze Jalapeno) już obsypały niezłą ilością pąków (około 30 na roślinę w ciągu tygodnia, a dopiero się rozkręcają)
Obrazek

Pomidory natomiast zostawialiśmy tak jak są, więc owoce już powoli się nawet wybarwiają (tutaj chyba Clementine Blueberry)
Obrazek

A tutaj kwitnie najostrzejszy potworek na świecie :) Info
Obrazek

No a żeby też nie było zbyt ostro... ;) Może w przyszły weekend będzie już z nich jakieś ciasto?
Obrazek
"Przegrana nie jest naturalną częścią gry" - Magnus Carlsen
Avatar użytkownika
Sokolnik
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2012, 19:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Paprykowy growlog

Postprzez emen5 » niedziela, 14 czerwca 2015, 19:01

Sokolniku,podziwiam Twoje uprawy :roll: :o :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Postprzez Lamika » niedziela, 14 czerwca 2015, 19:03

Sokolniku :) Bardzo to profesjonalnie wygląda :) Zapowiadają się obfite plony, jak mniemam ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paprykowy growlog

Postprzez Jola » niedziela, 14 czerwca 2015, 20:06

Sokolnik :D No ,no... Tfu,tfu...Masz ręke do roslin i Xyxyn też.Patrzę i podziwiam i juz mi slinka leci ;) :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Postprzez Alicja » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 11:21

Pogoda sprzyja, niech więc rosną, rosną i dają Ci Sokolniku dużo zadowolenia :D wkład pracy widzę ogromny
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24116
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Kwiatki i inne takie z rabatki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości