Oznaczenie szlaków - tym razem nie pieszych, ale konnych - ciekawa alternatywa dla turystyki rowerowej czy motocrossowo/quadowej

(oby tej ostatniej nie było w BN nigdy!!)
Dzika jabłoń przy drodze z Bielicznej do Izb. Rzeka nad którą rośnie to rzeka Biała.
Najwyższy (997 m npm) szczyt Beskidu Niskiego - Lackowa widoczna z drogi prowadzącej z Bielicznej do Izb.
Lackowa (997 m n.p.m.) – najwyższy szczyt po polskiej stronie Beskidu Niskiego, położony między Krynicą-Zdrojem a Wysową, na granicy ze Słowacją. Wznosi się dobrze widoczną z daleka kopułą nad wsiami Izby oraz Bieliczna (z polskiej strony), a Frička i Cigelka (po słowackiej stronie, bardziej oddalone). Pierwotnie góra nosiła łemkowską nazwę Łackowa (Wackowa). Inne nazwy, rzadziej używane: Chorągiewka Pułaskiego, Lachowa, czasem żartobliwie nazywana Górą Policyjną (ze względu na wysokość).
Lackowa należy do Korony Gór Polski. Zachodnia ściana góry, którą biegnie zielony szlak turystyczny, jest najbardziej stromym w Beskidzie Niskim odcinkiem znakowanego szlaku.
W czasie konfederacji barskiej okolica została ufortyfikowana i broniona, a z daleka widoczny, niezalesiony wówczas wierzchołek Lackowej służył do sygnalizacji (stąd nazwa "Chorągiewka Pułaskiego"). Po bitwie 3 i 4 października 1770 z rosyjskim oddziałem generała Drewitza, konfederaci zostali zmuszeni do przekroczenia granicy austriackiej.
Piesze szlaki turystyczne:
Szlak turystyczny zielony Huzary (864 m n.p.m.) – Mochnaczka Niżna – Lackowa (997 m n.p.m.) – Ostry Wierch (938 m n.p.m.) – Wysowa (Szlak im. Wincentego Pola)
Cytat z WikipediiPodejście na Lackową od strony Krynicy jest jak to pisze w powyższym cytacie najbardziej stromym podejściem (między 250, a 300 m różnicy wzniesień pod kątem 30 stopni). Dla mnie osobiście jest to najbardziej strome zejście w Beskidzie Niskim

- jakoś nigdy nie zdarzyło mi się podchodzić od Krynicy, zawsze schodziłem w kierunku na Krynicę (może w przyszłym roku to nadrobię).