Warto przeczytac

Moderator: Lamika

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » piątek, 23 sierpnia 2019, 09:03

Charles Fort - Księga rzeczy wyklętych.

Książka zawiera zebrane przez autora opisy najbardziej niesamowitych i tajemniczych zjawisk i wydarzeń na naszej planecie.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » czwartek, 17 października 2019, 12:19

Frédéric Martel - Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Ostrzegam,że niektórzy mogą przeżyć szok.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez Accipiter » sobota, 23 listopada 2019, 14:07

Hej hej :)
Ostatni mój post w tym temacie miał miejsce bardzo dawno temu, pisałem wówczas o Metro 2033, oczywiście przeczytałem również i kolejne części, po których poczułem niestety spory niedosyt. Przez Metro 2034 ledwo przeszedłem jeśli tak to mogę ująć, ostatnia część nie była z kolei taka zła aczkolwiek pojawiło się sporo nieścisłości oraz jak dla mnie niedokończonych i niejasnych wątków w stosunku do części pierwszej, która jakiś tam poziom trzymała. Do Metra pewnie jeszcze wrócę ale póki co na chwilę obecną mam inne plany.

Przez ten długi, długi okres sięgałem głównie po literaturę SF i fantasy, mam za sobą "Hobbita, Władcę Pierścieni i Silmarillion" - powieści epickie. Inne tytuły z jakimi się zaznajomiłem to np "Gra Endera, Piąta fala" oraz kilka ciekawych horrorów: "To "- Stephena Kinga, powieść przez jednych bardzo chwalona, przez innych mocno krytykowana. Mi się bardzo spodobała, ponad 1000 stron zrobiło robotę. Kolejny horror i moim zdaniem nieziemsko mocny - "Egzorcysta" W.P. Blatty'ego. Ciekawą pozycją i godną polecenia moim zdaniem są "Demonolodzy" Geralda Brittle'a. Jest to jak na razie jedyna książka, podczas czytania której dostawałem dreszczy, zwłaszcza jeden rozdział sprawił, że nas sam koniec musiałem zamknąć książkę i czułem jak na moim czole pojawia się zimny pot.

A obecnie... pewnie co niektórzy mogą się śmiać ale zakupiłem serię Harry'ego Pottera ;)
Nie tak dawno koleżanka pożyczyła mi 1 i 2 część, czytało się bardzo szybko i lekko. W końcu pomyślałem "a czemu kurka nie!?" no i zakupiłem czarną serię 7 tomów. Zrobiłem fotkę ale prześlę najwyżej innym razem. Zacząłem czytać "Więźnia Azkabanu". Dam znać oczywiście jak wrażenia. Wiem, że są tu na forum osoby, które oglądają (pamiętam wpisy na SB ;) ) i być może czytały/czytają Harry'ego więc pewnie zrozumieją skąd zainteresowanie ową serią :D
Dorosłym chyba też wolno czytać takie książki, prawda? ;) :D
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » sobota, 23 listopada 2019, 16:01

Doskonale rozumiem fascynację Harrym Potterem. Czytałam dwukrotnie w oryginale i niewykluczone, że jeszcze wrócę. Zajrzę do tych Demonologów, skoro tak straszy ;) Polecam za to "Opowiadania bizarne" Olgi Tokarczuk. Świadczą o niesamowitej wyobraźni.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23216
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warto przeczytac

Postprzez emen5 » sobota, 23 listopada 2019, 19:22

Ja też jestem miłośniczką Harrego :) Mam wszystkie tomy,czytałam dwa razy :) No i oglądam za każdym razem serial w TVN :D Oczywiście Tolkiena też zaliczyłam :)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » poniedziałek, 25 listopada 2019, 12:42

Harry to nie moja bajka. Natomiast Tolkien to klasyka którą trzeba poznać.

Taka mała wskazówka dla widocznych tu miłośników Władcy Pierścieni jak czytać Tolkiena.

Na początek Silmarillion.
nastepnie Hobbit czyli tam i z powrotem
i w kolejności
Bractwo Pierścienia
Dwie wieże
Powrót króla

Dzieci Hurina
Beren i Luthien
Upadek Gondolinu
Niedokończone opowieści
Księga zaginionych opowieści

oraz powiązane:
Tolkiena
Legenda o Sigurdzie i Gudrun
Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa
Opowieść o Kullervo
Ostatnie legendy Śródziemia

Nik Pierumow - Czarna włócznia
Nik pierumow - Ostrze elfów
Kirył Yeskow - Ostatni powiernik pierścienia

Może komuś się przyda taka podpowiedź. Trzy ostatnie nie są dostępne w bibliotekach publicznych.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » niedziela, 2 lutego 2020, 13:23

Skończyłem właśnie książkę Williama Bramley'a - Bogowie Edenu.

Ukazane są w niej teorie i fakty dotyczące naszego istnienia i egzystencji na Ziemi. Te które pozornie nie miały ze sobą nic wspólnego,łączą się w sposób logiczny,wyjaśniając wiele niezrozumiałych dotąd spraw. Wiele teorii można uznać za spiskowe,ale otwarcie umysłu pozwoli na zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości. Najnowszym przykładem jest ruch anty szczepionkowy.
Prawda może okazać się szokująca.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » piątek, 23 października 2020, 15:54

Kolejne książki o tej tematyce,dla ludzi o otwartych umysłach.Autor - Zacharia Sitchin - opiera się na tekstach sumeryjskich.

Pierwsza to "Genesis jeszcze raz".Sumeryjska opowieść o powstaniu Układu Słonecznego.Ciekawe,że współczesna nauka potwierdza wiedzę Sumeru.W drugiej części książki wydarzenia z lat 60-tych.Dziwna zmiana stosunków amerykańsko-radzieckich.

Druga książka "Zaginiona księga Enki".Spisana z sumeryjskich tabliczek.Opisuje przybycie na Ziemie Annunaki i stworzenie człowieka.Zupełnie jakbym czytał Biblie.Tylko że,ta pierwsza jest bardziej zrozumiała.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » czwartek, 22 kwietnia 2021, 12:44

Polecam fantastyczną książkę Pawła Elkszteina - "Moja Praga". Nawet ci nie związani z Pragą,przeczytają ją z zainteresowaniem.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » sobota, 17 lipca 2021, 12:57

Kolejna książka z mojej ulubionej tematyki. Joseph Farrell - Wojna nuklearna sprzed 5 tysięcy lat.

Nowe,niezmiernie ciekawe spojrzenia i fakty dotyczące najodleglejszych czasów.

Książka niezmiernie trudna,ocierająca się o fizykę na poziomie akademickim.
Zawiera takie określenia - fizyka plazmy,fizyka skalarna,fizyka wektorowa,
nieliniowa fizyka wewnętrznych naprężeń w lokalnym ośrodku,
zerowe fluktuacje energii pola elektromagnetycznego,
uwięziony rezonans skalarny,
magia sympatyczna,
paleofizyczny paradygmat interpretacyjny,
interferometria promieniowania elektromagnetycznego,
morze fluktuacji kwantowych.

I może jeszcze jeden fragmencik na "zachętę"

Optyczna koniugacja fazowa jest najbardziej znana przez jej zastosowanie w broni laserowej służącej do niszczenia pocisków przeciwnika.W takim zastosowaniu wiązka lasera jest kierowana na odległy poruszający się pocisk,a promienie światła odbite od celu trafiają w koniugator fazowy - komorę zawierającą medium o nieliniowych właściwościach optycznych.W takim nieliniowym ośrodku rozproszone promienie wchodzą w interakcję z dwiema przeciwstawnymi wiązkami lasera o podobnych długościach fal i tworzą podobny do hologramu elektrostatyczny wzór załamujący światło,zwany "kratą". Kiedy taki wzór już powstanie,system jest ustawiony na cel.Potężna wiązka lasera jest kierowana w ów holograficzny wzór,po czym koherentne światło lasera odbija się (od kraty) w taki sposób, że powstaje silna wychodząca wiązka laserowa przemieszczająca się po tej samej drodze,którą przebyły promienie odbite od pocisku.W rezultacie wychodząca wiązka laserowa trafia dokładnie w pocisk będący celem.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron