[2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Moderatorzy: 78, Lamika

Postprzez Lamika » środa, 5 czerwca 2019, 10:57

Sama nie wiem, czym się bardziej zachwycić. Tyle tego, że trzeba obejrzeć kilka razy. Gratuluję pierwszego lotu na paralotni. To musi być nieziemskie uczucie :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez lubonianka » środa, 5 czerwca 2019, 16:20

Krakers, rzutem na taśmę wszystko, co piękne i ciekawe zamieściłeś :) Najciekawsze to zapewne uczucie latania. Poczułeś się jak ptak i widoki te same miałeś ;) ale lepiej nie obrastaj w piórka :lol: Wypraw innych aż za dużo, oj nudzisz się, czekając na wyniki matury- a to jeszcze miesiąc! Co tu będzie się działo w te najdłuższe wakacje?!
Kania czarna i trzmielojad-cóż: zazdroszczę! Szczudłak od razu lepiej wygląda, gdy ja mu się przyglądam ;) a dziwonia- dziwnie ładnie wyszła :)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez emen5 » środa, 5 czerwca 2019, 20:22

Takie bogactwo zdjęć,że nie wiadomo co wybrać :) No to ja wybiorę skromnie,bociana w locie :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez Apollo » środa, 5 czerwca 2019, 20:47

Świetne kadry, warte poświęcenia, chociaż na kleszcze bym uważał. ;)
Ta gęś to nie postrzałka?
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 1 września 2019, 19:38

Witam Was po przerwie ! Cieszę się ,że forum wróciło, bo prawdę mówiąc pisanie relacji wpadło mi już w nawyk i dziwnie się czułem bez tego :) W skutek tego powstały oczywiście spore zaległości, ale spokojnie , nadrobimy ;) .Postanowiłem że tym razem będziemy się cofać w czasie i zaczniemy od tego co się działo stosunkowo niedawno , a konkretnie dzisiaj i niecodziennego gościa przed domem - sporą ćmę Hyles gallii
Obrazek
25 sierpnia zrobiłem mały rekonesans pól koło Kicina , wiecie kobczyki, mornele, kurhanniki i inne takie ;) Ostatecznie z ciekawszych rzeczy trafił się ino białorzytka i rybołów- co ciekawe na tym samym słupie co 2 lata temu !
Obrazek
18 sierpnia zajrzałem po raz drugi w życiu do Szczodrzykowa , susza zrobiła swoje i połowa zbiornika jest wyschnięta . Ptaków sporo, choć liczyłem na więcej siewek :
pięć rzędów: na przodzie rycyk, gęgawy, śmieszki, duże mewy i czaple siwe
Obrazek
Pełno było śniętych ryb, co zwabiło mewy
Obrazek
Z siewek oprócz rycyka sporo czajek , kilka piskliwców , 2 sieweczki rzeczne, 1 obrożna, batalion i 2 brodźce śniade. Oprócz tego cyraneczki i 2 bociane czarne
brodziec śniady
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 1 września 2019, 19:50

Udaliśmy się jeszcze do pobliskich Kromlic, tutaj jednak rozlewiska całkowicie wyschły .Pozostało przejrzeć pobliskie pola i było całkiem sympatycznie, duże wrażenie zrobiło na nas zgrupowanie aż 8 bocianów czarnych , szkoda tylko że daleko. Na słupie obok siedziały 3 turkawki (moje najlepsze ich zdjęcie z Polski ;) ) Szkoda że w Wielkopolsce jest rzadka , bardzo chciałbym widywać ją częściej !
Obrazek
A z 2 pustułkami małą potyczkę stoczył kob...uz :)
Obrazek
15 sierpnia odwiedziłem Pruszewiec żeby zapalić znicz dla tego co zostało z wielkiego rozlewiska , małej kałuży. Okazało się ,że został w niej jeszcze perkozek
Obrazek
Obrazek
Zostało mi więc robienie makro , to prawdopodobnie Conocephalus dorsalis
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 1 września 2019, 19:59

W tym roku szczególną uwagę poświęciłem ważkom i do teraz udało mi się zebrać już 41 gatunków. Ostatnia nowość to Gomphus flavipes, dość rzadka ważka , która występuje głównie w dolinach dużych rzek, ale akurat ta trafiła się w Pruszewcu :D
Obrazek
Aaa i żeby nie było ,że jestem w tym takim dobry, zdecydowana większość ważek jak i motyli była oznaczona przez specjalistów ;)
Ischnura pumilio
Obrazek
Crocothemis erythraea- moja chyba ulubiona ważka , ten osobnik akurat trafił mi się przed domem :D
Obrazek
Sympetrum vulgatum
Obrazek
A tu na łące przed domem dorwany czerwończyk uroczek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 1 września 2019, 20:09

Weekend 10-11 sierpnia spędziłem w Pobierowie , oczywiście te 2 dni wykorzystałem maksymalnie i w oba dni meldowałem się o poranku na plaży. Niestety ludzi nawet o tej godzinie , spacerowiczów z psami, biegaczy było sporo i pech chciał ,że żadna siewka nie chciała usiąść na plaży . Pozostał więc mi seawatching i mimo miernego wiatru z wyników byłem zadowolony , obserwowałem łącznie 3 ostrygojady - 2 dorosłe i jeden młodziak
Obrazek
Z siew najliczniejsze były kuliki , głównie wielkie
Obrazek
Obrazek
ale mniejszych też poleciało całkiem sporo
Obrazek
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 1 września 2019, 20:17

Z innych siewek parę stad piskliwców
Obrazek
biegusów zmiennych
Obrazek
Oprócz tego siewnica, 2 piaskowce, biegus rdzawy (jeszcze w szatach godowych) , parę krwawodziobów i 2 kszyki
Drugim głównym daniem są rybitwy , oczywiście najwięcej rzecznych
Obrazek
Obrazek
trochę czubatych
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Re: [2019] Moje wyprawy i wyprawki...

Postprzez krakers » niedziela, 1 września 2019, 20:20

parę białoczelnych , tutaj akurat młodziak
Obrazek
Najbardziej zapamiętam widok marchew , czyli rybitw wielkodziobych , podczas weekendu łącznie trafiło ich się aż 5
Obrazek
Obrazek
Oprócz tego leciało trochę kaczek , dość osobliwym widokiem było stado 5 czapli białych
Obrazek
Do zestawu dodajemy oczywiście kormorany
Obrazek
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość