[2019] Wpadły mi w oko

Moderatorzy: 78, Lamika

Postprzez Alicja » czwartek, 9 maja 2019, 21:37

"Syrena" wspaniała :D dudek uroczy :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24119
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez Jola » czwartek, 9 maja 2019, 21:56

Apollo :D Dobrze mieć taką pracę "wyjazdową"-rodzina pewnie ma inne zdanie ;) Ale dzięki temu możemy podziwiać plony fotograficznego polowania :D Dudek to mój sen niespełniony :( A Tobie udało się 3 zobaczyć :o
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Postprzez Lamika » czwartek, 9 maja 2019, 22:45

Stado bielików, urocze perkozy, ale wszystko, jak dla mnie, przebija dudek :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23219
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez lubonianka » sobota, 11 maja 2019, 14:22

Apollo, podziwiam walczące bieliki, ale najbardziej wolałabym na żywo patrzeć na perkozy i łabędzie w romantycznych kolorach :) Jednak te Twoje glinianki mają nieprzerwany urok!
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez krakers » niedziela, 12 maja 2019, 12:36

Fotki rdzawoszyich i dudka przepiękne , o takich marzę. I gratulacje również podgorzałek , samce wiosną w swoich lśniąco kasztanowym wdzianku musiały pięknie wyglądać , tylko czemu nie chciały przypłynąć bliżej ?
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 17:27

28 V 2019 - glinianki

Postprzez Apollo » środa, 29 maja 2019, 08:09

Lubię czytać informacje o lęgach nurogęsi w Łazienkach. W tym roku można mówić o dużym sukcesie, pomimo czyhających na nurogęsiątka niebezpieczeństw. Jednym z nich jest przeprawa do Wisły - trzeba przekroczyć m.in. ul. Myśliwiecką i Czerniakowską. Na szczęście jest kilka osób, które - zatrzymując ruch - pomagają nurogęsim rodzinom w bezpiecznej przeprawie.
Na moich gliniankach już 5 V widziałem krzyżówkę wodzącą 12 młodych na stawie "ósemkowym". Wczoraj samica podjęła decyzję o przeprowadzce na największy zbiornik, co oznacza konieczność przekroczenia jezdni. Wydawało mi się, że ruch pojazdów nie jest tam duży.
Niestety, zauważyłem krzyżówkę tuż po przejeździe samochodu, gdy próbowała dziobem podnosić swoją dwójkę maluchów, które nie zdążyły uciec przed autem. Żal było patrzeć, gdy musiała szybko podjąć decyzję - zabrać z drogi pozostałe kaczątka czy też zająć się tą dwójką. Matka nie chciała ich zostawić, wciąż próbując je przenieść. Na szczęście i dla niej, i dla pozostałych kaczątek, uciekła w porę przed kolejnymi nadjeżdżającymi autami. Pechowe kilka minut; gdy tylko krzyżówka schowała się w trzcinach na dużym zbiorniku, ruch aut się uspokoił. :-/

Sieweczki rzeczne (para) wróciły w swoje stałe miejsce lęgowe, a łabędzie mają już 6 brzydkich (na razie) kaczątek.Teraz kolej na perkozy dwuczube.
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

1 VI 2019 - Park Chłapowskiego

Postprzez Apollo » niedziela, 2 czerwca 2019, 08:06

Jest w okolicach Kościana (wlkp) Park Krajobrazowy im. Dezyderego Chłapowskiego, o którego istnieniu bym nie wiedział, gdyby nie zjazd wielkopolskich ornitologów. Okazuje się, że to bogata przyrodniczo kraina. Żałuję, że byłem tam krótko (obowiązki służbowe goniły), ale wiem przynajmniej, dokąd trzeba wrócić.
Irysy rozkwitają, muchy się rozsiadają:
Obrazek

Obrazek

Nie brak i kolorowych chrząszczy:
Obrazek

Obrazek

i chrząszcze potrafi coś zaswędzieć:
Obrazek
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez Apollo » niedziela, 2 czerwca 2019, 08:18

Obrazek

szczypta miłości:
Obrazek

strzępotek ruczajnik:
Obrazek

zaganiacz:
Obrazek

Poszukując obiektów do fotografowania zapędziłem się w pobliże mrowiska zasiedlonego przez mrówy giganty. W pewnym momencie nadleciał chrabąszcz i zasiadł na jednej z traw. Chwilę później (nie zdążyłem zrobić zdjęcia) znów wzleciał - i nie wiem, dlaczego - wylądował w pobliżu mrowiska. Potem - to już był moment:
Obrazek
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Re: [2019] Wpadły mi w oko

Postprzez Apollo » niedziela, 2 czerwca 2019, 08:18

Obrazek

Moje buty wyglądały podobnie ;).

Niedaleko mrowiska było inne mrowisko, z lepszymi widokami, bo z góry:
Obrazek
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Postprzez Lamika » niedziela, 2 czerwca 2019, 08:38

Nawet musze i innym robaczkom ładnie na kwiatku :)
Mrówki mają bardziej przyziemne zajęcia ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23219
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obserwacje ptaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości