Uratowany bielik

Moderator: Lamika

Re: Uratowany bielik

Postprzez aniusia » wtorek, 16 sierpnia 2016, 09:22

Naprawdę Pan Krzystzof zasługuje na medal. Wiele osób na pewno przeszłoby obojętnie obok tego i nawet nie zadzwoniłoby po pomoc. Ale odwaga i determinacja potrafią zdziałać cuda :)
Uwielbiam las i przyrodę. Jestem miłośniczką kwiatów. W domu mam oranżerię. Zawodowo jestem księgowa. Kalisz to miasto w którym prowadzę swój ogród :)
Avatar użytkownika
aniusia
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2016, 07:49

Re: Uratowany bielik

Postprzez garrulus » sobota, 14 lipca 2018, 09:36

Media przypominają akcję ratowania bielika z 2015 roku.
Oto artykuły na które natknęłam się ostatnio w internecie.

Dwa lata temu pan Krzysztof uratował młodego orła z mazistego błota. Historia ponownie pojawiła się w sieci i piszą o niej zagraniczne media. Ponownie zachwyciła miliony ludzi na całym świecie.
[...]
Akcję ratowniczą - czyli powolne sunięcie przez bagno do orła bielika i równie powolne sunięcie z powrotem - zarejestrowano za pomocą kamery przyczepionej do drona. Dzięki temu widać dokładnie, jak długi dystans do orła trzeba było pokonać, żeby go uratować. Ptak nie wiedział, co się dzieje. Próbował fotografa dziobnąć, wyrywał się. Całą akcję opisano na portalu iŚwinoujście.pl.

Cały artykuł, zdjęcia i video

Video z akcji
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 5kgCgPeR5g


Wywiad z Krzysztofem Chomiczem.

Okazuje się, że pan Krzysztof w tej samej okolicy uratował orła również w 2014 roku.

Bohater ratujący orła. "Nie zrobiłem tego dla paru euro"
Trzy lata temu uratował bielika z błotnistej mazi. Film obecnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem w zagranicznych mediach. Filmowiec i fotograf Krzysztof Chomicz,
mimo że zapowiedział, że nie będzie już udzielał wywiadów, dla WP zrobił wyjątek.
[...]
A jakie były kulisy akcji ratowniczej w 2015 r.?
O godz. 10:00 zadzwonił do mnie kolega i mówi: "Słuchaj, mamy orła na refulacie. W podobnym miejscu co w zeszłym roku". Poprosiłem dwóch kumpli o pomoc, 50-metrową linę i pojechałem. Niestety lina okazała się za krótka. Przerwałem więc akcję i zadzwoniłem po straż pożarną. Przyjechali. Ośmiu chłopa. Mieli ze sobą sanie do jazdy na lodzie. Niestety ze względu na zagrożenie życia musieli się wycofać. Stwierdzili też, że bielik już nie żyje. Na szczęście poprosiłem kolegę z lokalnego portalu, który dysponował dronem, żeby sprawdził, czy on rzeczywiście jest martwy, bo faktycznie się nie ruszał, ale gdy dron podlatywał do niego – to zaczynał reagować. No to pomyślałem sobie, że jest nadzieja i zorganizowałem trzecie podejście. Po ogłoszeniu na portalu, że potrzebuję ochotników do ratowania stworzenia, zgłosiło się 5 osób i razem z nimi wyciągaliśmy go prawie godzinę. [...]

Cały wywiad i video z akcji.
Ostatnio edytowano sobota, 14 lipca 2018, 10:00 przez garrulus, łącznie edytowano 2 razy
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04

Postprzez Lamika » sobota, 14 lipca 2018, 09:55

Warto przypominać, bo to wielka sprawa :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » sobota, 14 lipca 2018, 14:31

Warto przypominać, bo takich ludzi z wielkim sercem i odwagą jest niewielu :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24116
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uratowany bielik

Postprzez emen5 » sobota, 14 lipca 2018, 18:00

Warto przypominać,żebyśmy nie zapomnieli,że są również przyzwoici ludzie nie same paskudy :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Poprzednia strona

Powrót do Artykuły prasowe - tylko ptaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron