Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez Accipiter » środa, 24 października 2012, 09:47

Odnośnie wprowadzania daty obserwacji- wydaje mi się, że to niepotrzebne. Taki schemat jest już w obserwacjach (tak jak napisał 78), nie ma potrzeby powielać wątków.
Kilka punktów skleciłem- na razie takie przykładowe zasady wstawiania zdjęć do wątków (wszystko oczywiście jest jeszcze kwestią do przedyskutowania):
*maksymalny rozmiar zdjęcia 800x800 pikseli
*waga - do 150 kb
*opis zdjęcia zawierający nazwę gatunku, jeśli to możliwe płeć i wiek ptaka
*miejsce obserwacji

zastanawiałem się nad tą numeracją fotek, prześledziłem jeszcze raz tematy na innych forach -jest to fajna sprawa, przede wszystkim tam gdzie ocenia się zdjęcia i dyskutuje na ich temat, nie wiem czy w naszej encyklopedii miałoby to jakiś sens, myślę, że tak. Raz, że mielibyśmy zachowany w tematach jakiś porządek a dwa- czasem trzeba odnieść się do konkretnego zdjęcia w uwagach ( na KC tak bywało) , potem łatwiej "przyczepić" się takiej fotki :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » środa, 24 października 2012, 09:57

Acci, kilka "uwag do uwag" ;)
Forum przycina zdjęcia większe niż 640 x 480 (przycina, nie zmniejsza)
Nazwa gatunku jest w tytule, a jeszcze, jak się nie wykasuje, to w nagłówku każdego kolejnego postu - dodatkowe wpisywanie do postu to trochę nadto ;) Oczywiście płeć można wpisać, jeśli autor wie.
Numeracja zdjęć w ramach wątku wydaje się sensowna.
A co na to 78, inicjator tematu :?:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Postprzez Accipiter » środa, 24 października 2012, 10:03

Lamika napisał(a):Acci, kilka "uwag do uwag" ;)
Nazwa gatunku jest w tytule, a jeszcze, jak się nie wykasuje, to w nagłówku każdego kolejnego postu - dodatkowe wpisywanie do postu to trochę nadto ;)

Tak to jest jak się coś na szybko wymyśla :D :D
Jeśli forum automatycznie przycina fotki to mamy jeden problem z głowy. Ale jak to się ma do wagi zdjęcia? Czy zdjęcia też są automatycznie "odchudzane"?
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Re:

Postprzez Lamika » środa, 24 października 2012, 10:15

Accipiter napisał(a):Jeśli forum automatycznie przycina fotki to mamy jeden problem z głowy. Ale jak to się ma do wagi zdjęcia? Czy zdjęcia też są automatycznie "odchudzane"?

Powiedziałabym, że problem tu się zaczyna :mrgreen: Forum tnie po dziobach i pazurach, nie patrzy, Czyli trzeba samemu ustawić wielkość na 640 x 480, bo można stracić kawałek ptaka. Przy tej wielkości odchudzać raczej nie ma powodu.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 78 » czwartek, 1 listopada 2012, 22:16

Mam takie pytanie.Czy będziemy zakładac tematy bez nowych zdjęc,a tylko z linkiem do Avipedii? Zakładając oczywiście,że nowe zdjęcia dojdą.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10590
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re:

Postprzez Kamil » piątek, 2 listopada 2012, 00:00

78 napisał(a):Mam takie pytanie.Czy będziemy zakładac tematy bez nowych zdjęc,a tylko z linkiem do Avipedii? Zakładając oczywiście,że nowe zdjęcia dojdą.
Moim zdaniem można założyć tematy dla wszystkich gatunków, których zdjęcia były w Avipedii, a z czasem i tu pojawią się obrazki ;)
Ijeszcze taka uwaga: proponuję żebyśmy tu umieszczali tylko zdjęcia dobrej jakości, na których naprawdę widać cechy gatunku i żeby to były nasze własne zdjęcia, a nie print screeny z kamerek, tak jak to było na Avipedii :roll:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 142
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:25
Lokalizacja: podlaskie (BKL)/SGGW

Postprzez 78 » piątek, 2 listopada 2012, 13:40

Zgadzam się całkowicie z Kamilem,że tylko własnoręczne zdjęcia,zgodnie z tytułem działu,mogą byc zamieszczane.Jednak oprócz zdjęc "diagnostycznych" nie wykluczajmy zdjęc "artystycznych".Bo przecież również takie "wpadają" w nasze obiektywy.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10590
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re:

Postprzez Kamil » piątek, 2 listopada 2012, 16:01

78 napisał(a):Jednak oprócz zdjęc "diagnostycznych" nie wykluczajmy zdjęc "artystycznych".Bo przecież również takie "wpadają" w nasze obiektywy.

Chodziło mi o to, że by nie zamieszczać zdjęć, na których niby widać ptaka, ale nie do końca wiadomo co to, takich jak np. to:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 142
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:25
Lokalizacja: podlaskie (BKL)/SGGW

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez Kamil » piątek, 2 listopada 2012, 16:13

I jeszcze jedno pytanie: ile zdjęć wstawiamy w jednym poście?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 142
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:25
Lokalizacja: podlaskie (BKL)/SGGW

Postprzez Lamika » piątek, 2 listopada 2012, 18:20

Kamil napisał(a):I jeszcze jedno pytanie: ile zdjęć wstawiamy w jednym poście?

max 4 zdjęcia wielkość 640 x 480
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Avipedia - Ptaki w naszych obiektywach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości