Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Moderatorzy: 78, Lamika

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez 78 » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 21:36

Takie są ogólne założenia od początku.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10592
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez Apollo » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 21:56

78, jeśli przyjmiemy za niezmienne założenia z cyrkonii, to nie ma sensu dyskutować n/t zmian w avipedii. ;)

Poddam pod rozwagę jeszcze jeden punkt, dotyczący kasowania tytułu postu. Z jednej strony może on powodować pewne problemy z pozycjonowaniem strony (choć avipedia jest generalnie słabo pozycjonowana przez google), z drugiej jednak - daje możliwość łatwego linkowania do konkretnego postu, co może być przydatne.
Jeśli jednak uznacie, że tytuł ma zniknąć, to proponowałbym instalację prostego moda, który pracę tę wykona automatycznie, bez konieczności pamiętania o tej zasadzie regulaminu.
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez 78 » piątek, 13 listopada 2015, 18:59

Nasza koleżanka z Ciconii,Kamikazi,udzieliła zgody na wstawienie jej zdjęć do naszej Avipedii.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10592
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez 78 » sobota, 14 listopada 2015, 17:19

Apollo,co do tego moda masz rację.Przydałby się.Tytułu postów trzeba usuwać,ponieważ wszystkie posty w temacie miały by taki sam tytuł.Nie dało by się trafić na konkretny post.Lepiej trafić od razu na temat.

Może masz jakiś pomysł,aby lepiej zaistnieć w internecie?
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10592
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez Apollo » sobota, 14 listopada 2015, 18:11

78, odnośnie tytułu, to ma on przynajmniej jeden plus. Chodzi o to, że klikając w tytuł konkretnego posta, otrzymujemy link do tegoż konkretnego posta. Np. w moim wątku "Wpadły mi w oko..." wykorzystuję to w pierwszym poście wątku do podlinkowania postów z poszczególnych wypraw. Innymi słowy, pierwszy post stanowi "spis treści", a linki do poszczególnych wypraw biorę właśnie z tytułów poszczególnych postów.

Przeczytałem o ciekawym rozwiązaniu, które nie usuwa tytułów wszystkich postów, a tylko ukrywa (nie pokazuje) tytułów kolejnych postów, jeśli są one takie same, jak pierwszy. Innymi słowy, tytuł będzie pokazywany zawsze wtedy, gdy będzie oryginalny (w porównaniu z wcześniejszymi postami wątku). Wymagane jest delikatne pogrzebanie w kodzie szablonu forum (w pliku viewtopic.php):
http://www.phpbb-seo.com/en/phpbb-mod-r ... tml#p26765
Nie testowałem tego, więc trzeba byłoby do sprawy podejść ostrożnie, z zachowaniem poprzedniej wersji pliku, by w razie czego móc ją odtworzyć.

Jeśli zaś chodzi o pozycjonowanie, to zajmowałem się tym 8 lat temu - i od tej pory wiele się pozmieniało, myślę jednak, że podstawowe zasady pozostały nie zmienione. Chodzi o tekst - ma zawierać słowa kluczowe, w odpowiednim zagęszczeniu (chodzi o to, by nie przesadzić, bo wówczas google zbanuje stronę) oraz wyróżniać się oryginalnością spośród innych stron (przepisywanie wikipedii lub innych tekstów nie wypozycjonuje strony, a wręcz może ją zbanować). Nie bez znaczenia pozostaje linkowanie do danej strony - im więcej stron linkuje do sinhajki (a konkretnie - do konkretnego wątku), tym dana strona jest lepiej wypozycjonowana (będzie miała wyższy page rank, a to wpływa na pozycjonowanie).
Nie wiem, czy da radę wypozycjonować same zdjęcia - być może jest inny sposób niż "upychanie" tekstu w poszczególnych wątkach avipedii.

Pozostają również katalogii SEO - to są strony stworzone dla pozycjonerów po to, by zamieszczać tam wątki do pozycjonowanej strony (-. sinhajki), otoczone słowami kluczowymi.
Sinhajka ma niestety pagerank 0 (http://www.page-rank.pl/sinhaya.pl), więc zacząłbym od poprawy tego parametru. Im więcej wartościowej treści, tym wyższy pagerank (wartościowej = oryginalnej, czyli nie skopiowanej oraz związanej tematycznie z tematyką forum). Być może z jakichś względów google nie widzi strony; za moich czasów istniała możliwość bezpłatnego zgłoszenia strony do indeksowania przez google (http://www.silesiasem.pl/jak-dodac-strone-do-google).
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez 78 » sobota, 14 listopada 2015, 18:29

Mniej więcej rozumiem o co chodzi.(raczej mniej :D ) Czy umieszczenie na jakieś stronie linku do Sinhayi lub Avipedii poprawi jej pozycję? Oczywiście jeśli będą ludzie wchodzić na te linki.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10592
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez Apollo » sobota, 14 listopada 2015, 18:41

Tak!
Np. linkując cyrkonię w naszej avipedii (pierwszy post zawiera linki do starej avipedii na cyrkonii) niechcący poprawiamy pozycję tamtego forum. ;)
Ja bym zaczął od dodania sinhajki do katalogu google (wyżej podałem link do artykułu, jak to zrobić), bo być może naszej strony tam w ogóle nie ma. Trzeba byłoby zobaczyć na serwerze sinhajki, czy istnieje plik robots.txt - i czy nie wyłącza strony z indeksowania przez google.
No i koniecznie trzeba byłoby rozważyć kwestię tekstów pasujących tematycznie do zdjęć. :roll: Można np. obok avipedii stworzyć "lustrzaną" tekstopedię (odrębne wątki z opisami gatunków, a może także obserwacji gatunków?), linkującą do avipedii.
Zerknij również w panelu administracyjnym forum, czy boty są wpuszczane na forum - ja bym uznał to za obowiązkowe, by mogły pozycjonować stronę.
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez 78 » poniedziałek, 16 listopada 2015, 11:15

Obrazek
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10592
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez krakers » poniedziałek, 14 grudnia 2015, 21:31

Hejka
Chciałbym dodać do AviPedii dubelta,ale nie ma go na liście na forum Cicionia :roll: Cóż wiec mam zrobić :?:
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: Komentarze do działu "Ptaki w naszych obiektywach"

Postprzez Apollo » poniedziałek, 14 grudnia 2015, 21:48

Załóż wątek, a potem dodamy go do spisu gatunków ;).
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Avipedia - Ptaki w naszych obiektywach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości