Karmniki Joli

Moderator: Lamika

Karmniki Joli

Postprzez Jola » środa, 31 października 2012, 02:06

I ja dołączyłam do szanownego grona posiadających nie tylko zimowych głodomorów.Chciałabym tylko na wstepie przeprosic za nie najlepszą jakość fotek ,ale mamy w zwyczaju nie płoszyc naszych stołowników więc zdjęcia są robione przez firankę.Zaczynam od częstego ostatnio gościa chowającego pestki słonecznika pod kore jabłonki :o
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » środa, 31 października 2012, 10:43

Jolu :) Mimo firanki zdjęcie bardzo wyraźne. ale jak narazie to nie Twój karmnik, ale spiżarnia dzięcioła ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmniki Joli

Postprzez emen5 » środa, 31 października 2012, 13:55

Ciekawe,czy dzięcioł znajdzie swoje zapasy,czy całą zimę będzie tylko chował :lol:
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15308
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Karmniki Joli

Postprzez Fili » środa, 31 października 2012, 17:27

Jolu :) ładna jesienna sceneria...dzięcioł wśród kolorowych liści chomikuje swoje jedzonko...chyba nikt mu nie znajdzie i nie zabierze :) Pilnuj Jolu :)
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Postprzez Alicja » środa, 31 października 2012, 19:40

Bardzo mi się podoba starowny dzięcioł :) takich obserwacji to można Ci Jolu tylko pozazdrościć :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24336
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmniki Joli

Postprzez Jola » niedziela, 16 grudnia 2012, 22:59

Ostatnio wyjatkowy nalot:dzięcioł,szpaki,kos,grubodzioby,wróble dzwońce i sikory,oraz modraszki :D
Zdjęcie z komórki ,słabo widać ale generał grubodziób juz pilnuje karmnika :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: Karmniki Joli

Postprzez Jola » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 23:20

Kolejka do karmnika :o
Obrazek
I kawałek straznika-generała :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: Karmniki Joli

Postprzez Fili » wtorek, 18 grudnia 2012, 22:32

Smacznego ptaszki :) u Joli są same smakołyki :)
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Re: Karmniki Joli

Postprzez Jola » czwartek, 10 stycznia 2013, 21:48

Nie mam wprawdzie fotek ale opiszę dzisiejszy poranek bo jeszcze taki sie nie zdarzył :o
Ledwo zaczęło szarzeć a pojawiły sie sikory-jak zwykle rano.Po ok.20 minutach przybyły dzwońce i wróble i rozpoczęły śniadanko. O 8.16 wiem bo spojrzałam na zegar nadciągnęły grubodzioby w liczbie 5 sztuk-tego jeszcze nie było :shock: .Narobiły szczekotu i zamieszania-z niewiadomych powodów do karmika pasuje tylko jeden więc ciągle sie przepędzały. i nagle o 8.41 krzyk i cisza...Podeszłam ostrożnie do okna i zobaczyłam kawałek KROGULCA! :o Na szczęście żadnego ptaszka nie złapał,ale pilnie obserwował forsycję, w której schronienie znalazły maluszki. Odsunęłam delikatnie firanke i wypłoszyłam drania-zawsze sie boję że przy tym manewrze sikorki sie spłoszą ,ale znów mi się udało wypłoszyc tylko krogulca. Po kilku minutach sikorki i dzwońce wróciły do konsumpcji. Minęła może z godzinka spokoju i znowu krzyk-tym razem inny taki bardziej spiewny-to maluszki ogłosiły juz codzienną wizytę pary dzięciołów. On pierwszy w karmniku i na konarach sprawdza czy pesteczki pasują do drzewa ,nadlatuje samica i bierze sie do pracy a pan wybywa :? Pracowała tak 2 razy po 30 minut. Potem wyszłam więc nie wiem czy jeszcze była.Ma racje Lamika,że wyrosna mi słoneczniki na jabłonce bo nawet dzwońce nie nadążaą z wydłubywaniem zapasów dzięciołowych :mrgreen:
W tkz międzyczasie przyleciały 4 jery i pożywiały się na ziemi pod karmnikiem,a tuz za jerami przybyły 2 czyżyki i wepchnęły sie miedzy dzwońce do karmnika.Od wczoraj na nabitych jabłkach widuję kwiczołka i 2 kosy.Zima zapowiada sie na całego i taka deszczowo-śniegowa pogoda przyciąga chętnych do jedzonka.
Zobaczymy co jutro przyniesie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » czwartek, 10 stycznia 2013, 21:54

Jolu :D Ależ się u Ciebie dzieje :!: :shock: Jak film akcji :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Nasze karmniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość