Karmniki Emen

Moderator: Lamika

Re: Karmniki Emen

Postprzez emen5 » sobota, 10 listopada 2012, 19:46

Wróble uwielbiają te duże kule.W ubiegłych latach też jadły,ale nie tak chętnie
Obrazek

Jeszcze jedno zdjęcie sikorki,która już usiadła na patyczku.Niestety,z takiej odległości,że bardziej nadaje się na zagadkę niż na dokumentację karmnika....
Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15322
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Alicja » sobota, 10 listopada 2012, 20:24

Gratuluję! Twoje osiedlowe karmiki Emen aż tętnią życiem :D a jak zimą ptaszki będą bardziej zajęte jedzeniem, to wtedy pozwolą sobie robić zdjęcia i będziesz ich wstawiać tu więcej :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24371
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmniki Emen

Postprzez Fili » sobota, 10 listopada 2012, 23:14

Emen :) dzięki za dokumentację karmnikową :) Dużo ptaszków Was odwiedza, szkoda, że nie chcą poczekać, aż zrobisz zdjęcie :)
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Re: Karmniki Emen

Postprzez emen5 » niedziela, 11 listopada 2012, 21:01

Na spotkania u Ellen jeździmy z Alicją moim samochodem.Dzisiaj,przy okazji,Alicja zrobiła kilka zdjęć moich karmników i prosiła,żebym to ja je wstawiła.Co niniejszym czynię :)
Wróbelki na kulkach i w karmniku.Potwierdza się moja obserwacja,że małe spryciulki nauczyły się od sikorek korzystania z karmnika ;) Niech kto powie,że ptaszki nie są inteligentne :!: :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano niedziela, 11 listopada 2012, 21:08 przez emen5, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15322
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Karmniki Emen

Postprzez emen5 » niedziela, 11 listopada 2012, 21:06

I jeszcze przedmiot mojej szczerej zazdrości :) SÓJKA :o Potwierdza się,że Alicja ma wyjątkowe szczęście do ptaszków :) Ja nie widziałam sójki dwa lata,a Ona raz przyszła i od razu ja spotkała :o Gratuluję :)

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15322
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Lamika » niedziela, 11 listopada 2012, 21:44

Wróbelek na pierwszym zdjęcia sprawia wrażenie trochę stremowanego tą sesją fotograficzną ;)
Sójka cudna :) Do Alicji ptaszki się same zlatują :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23407
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmniki Emen

Postprzez emen5 » czwartek, 6 grudnia 2012, 01:04

W poniedziałek,ku mojej wielkiej radości widziałam w karmniku po raz pierwszy sikorkę ubogą :D Oczywiście zdjęcia nie zrobiłam ,bo nie miałam ani aparatu ani telefonu :(
Sąsiadka,która karmi ptaszki na balkonie już dawno mówiła mi,że przychodzą takie większe wróble z białymi brzuszkami ale nie kojarzyłam tego z ubogą ;)
A wczoraj wrony albo gawrony tak długo znęcały się nad kulą ważącą 0,5 kg,aż ją zdjęły :shock: A później całe stadko gawronów,wron,kawek i gołębi wygodnie,na trawce jadły obiad ;)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15322
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Karmniki Emen

Postprzez emen5 » środa, 16 stycznia 2013, 21:56

Trochę mi wstyd wstawiać takie zdjęcia,ale - jak mówi Lamika - to dla dokumentacji ;)

Moje gołębie nie są tak zdyscyplinowane jak Joli ;) Z tej strony bloku mają obficie zaopatrzoną stołówkę....
Obrazek
.... ale z drugiej strony budynku kuszą karmniki ;)
Oczekiwanie na okazję,jak nikt nie będzie patrzył :lol: W środku jest jedzonko dla wróbli: słonecznik i proso
Obrazek
A w tym karmniku jest pszenica i łatwy dostęp.A więc już oficjalnie,w środku ;)
Obrazek

c.d.n.
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15322
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Karmniki Emen

Postprzez emen5 » środa, 16 stycznia 2013, 22:02

A tu już drobnica.Wróble czekają w kolejce do karmnika z patyczkami :)....
Obrazek
Obrazek
..... A sikorka właśnie wybiera ziarenko :)
Obrazek

c.d.n.
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15322
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Karmniki Emen

Postprzez emen5 » środa, 16 stycznia 2013, 22:14

A teraz,na deser,historia raczej opisowa ;)
Z daleka zobaczyłam,że na kulkach siedzi szpak.Mimo dużej odległości zrobiłam zdjęcie,licząc,że podejdę bliżej i zrobię lepsze.Niestety,minimalny ruch spowodował paniczną ucieczkę ptaka :(
Obrazek
Na kulce również posilała się kawka,rozkładając ogon w wachlarz dla zachowania równowagi.Ale była równie płochliwa jak szpak.Uciekła na drzewo i z wysoka wymyślała mi,żądając opuszczenia okolic karmników :lol:
Udało mi się złapać na kulkach szpaka i kawkę po południu.Ale to również zdjęcie bardzo słabe.Nie dość,że z dużej odległości,to nie aparatem,ale telefonem.Ale wstawiam,dla dokumentacji ;)
Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15322
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze karmniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość