Obserwacyjny dziennik Ciućka

Moderator: Lamika

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Ciuciek » poniedziałek, 12 listopada 2012, 15:14

Mi tylko chodzi o gzyms i podłogę na balkonie bo teraz to brzydko wygląda a potem jak spadnie śnieg to nie będzie takiej potrzeby :)

Na podstawce czyli głównym karmniku czy donicy nie znalazłem ani jednej "kupki" jedynie ten biedny gzyms opaskudziły wróble ;)
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez garrulus » poniedziałek, 12 listopada 2012, 18:50

Ciuciek, trzeba zmiatać i myć szczotką i wodą z mydłem ;)
Tam, gdzie brudzą najbardziej, można podłożyć kawałek folii lub ceraty, będzie łatwo ścierać i nie zostaną plamy na balkonie.
A na podłogę, jeśli się tam chodzi, może jakąś wycieraczkę, coś co nie jest śliskie, żeby było bezpieczne.
garrulus
 
Posty: 3879
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Ciuciek » poniedziałek, 12 listopada 2012, 19:24

Polałem wrzątkiem i szorowałem szczotą z efektem 100% : D
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Ciuciek » piątek, 7 grudnia 2012, 22:08

Mam kolejny karmnikowy problem..

Sikorki łupiny orzechów wysypują pod balkon a tam zgadnijcie co się złazi wraz z nastaniem zmroku..

Jak temu zaradzić?? Takich stołowników pod balkonem to ja jednak nie chcę :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Ciuciek » niedziela, 9 grudnia 2012, 11:31

Rano zrobiłem fotkę aby pokazać jak Sikorki korzystają z nowej zabawki :mrgreen:

Wiele bogatek i modraszka walczyło o dostęp do orzechowej kuli. O dziwo mała modraszka nie ustępowała swoim kuzynkom walecznością i też równo je ganiała ;)
Potem pojawiła się SÓJKA :!: niestety dwa razy ją spłoszyłem próbując zrobić jej zdjęcie.. :(
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Ciuciek » czwartek, 20 grudnia 2012, 20:55

Obiecywane fotki nowego karmnika będą jutro gdyż dzisiaj brat zabrał aparat na wycieczkę.

Bogatek było dziś w brud ;) w dodatku pojawiły się po raz pierwszy Mazurki :!: dwa egzemplarze koło godziny 14, podreptały tylko po posadzce i poleciały, do karmnika nawet nie zajrzały :? za wysoko? czy one tylko jedzą z posadzki??


Przygotowałem dla Sikorek mały bonusik na jutro- Orzechy włoskie w smalcu :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Jola » czwartek, 20 grudnia 2012, 21:07

Ciuciek :-D Mazurki pewnie były na zwiadach :-D pewnie że z posadzki tez jedzą-teraz czekaj nalotu :o
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Ciuciek » czwartek, 20 grudnia 2012, 21:42

Jola napisał(a):Ciuciek :-D Mazurki pewnie były na zwiadach :-D pewnie że z posadzki tez jedzą-teraz czekaj nalotu :o


No ja bym wolał aby jadły z karmnika bo posadzka jest ciągle w śniegu ;) i szkoda mi tam karmę rzucać aby ją zaraz śnieg zasypał.
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Lisek » czwartek, 20 grudnia 2012, 21:47

Odgrzebią sobie jak spadnie cokolwiek, głupie nie są. Ale rzucaj im tylko do karmnika bo bez sensu jest tak od razu na dół, niech będą przyzwyczajone że najwięcej jedzenia jest w jednym konkretnym miejscu.
Lisek
 
Posty: 200
Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 22:44

Re: Obserwacyjny dziennik Ciućka

Postprzez Jola » czwartek, 20 grudnia 2012, 21:48

Ciuciek :-D A łopaty do sniegu nie masz? My odśnieżamy jak pada snieg codziennie dla gołębi i dajemy letnią wodę do picia :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze karmniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość