Bywalcy mojej stołówki

Moderator: Lamika

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez emen5 » niedziela, 16 grudnia 2012, 18:40

Garrulusko :) Świetny pomysł z tą butelką :!: Ja do swojego karmniczka co dzień muszę dosypywać słonecznik :( Na przyszły rok może skorzystam z Twojego patentu :) Jeśli pozwolisz oczywiście ;)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15308
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez garrulus » niedziela, 16 grudnia 2012, 18:53

Emen :) cieszę się, że przyda Ci się wzór karmnika. W dziale ogólnym o dokarmianiu jest mój post z opisem jak zrobiłam taki karmnik. ;)
garrulus
 
Posty: 3879
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez garrulus » środa, 23 stycznia 2013, 22:18

Zima trzyma i w karmnikach duży ruch. Do karmnika butlowego, mimo jego niemałej pojemności, słonecznik muszę dosypywać codziennie. Na słonecznik przylatują sikorki, dzwońce, czasem dzięcioł. Dodatkowo, obok w żywopłocie, sikorki mają zawieszone kule i słoninę.
Gołębie i kawki dostają pszenicę i kukurydzę - poza tym, na szczęście, wiele osób przynosi chleb, kasze i pszenicę, bo stada takich głodomorów jedna osoba nie byłaby w stanie wykarmić 8-)
Na gałązki pobliskiego drzewa i żywopłotu nadziewam jabłka dla kosów i kwiczołów. Część jabłek umieszczam wysoko (jak na zdjęciach), część nisko nad ziemią.
Kwiczoły tak teraz pilnują swojego zapasu, że nawet nie uciekają przed aparatem fotograficznym :lol:

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciach widać, jak oblodzone są wszystkie gałęzie - 2 dni temu była w Małopolsce marznąca mżawka, która wszystko zamieniała w lód. Twardy i zlodzony jest śnieg i właśnie drzewa. Teraz jest mróz i lód się utrzymuje. Jest to szczególnie ciężka sytuacja dla ptaków i zwierząt, bo lód utrudnia, a nawet uniemożliwia dostęp do pokarmu, więc obecnie dokarmianie jest szczególnie potrzebne.
Są sygnały, że zwierzęta brodzące w takim zlodzonym śniegu, kaleczą sobie nogi. :(
Odwilż zapowiadana jest dopiero na poniedziałek (dziś jest środa) :?
garrulus
 
Posty: 3879
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez Jola » środa, 23 stycznia 2013, 22:29

Garrulusko :-D Tym większa chwała i ukłon dla ludzi pomagającym biedulkom. Chylę czoło :) U nas takiej mżawki nie było tylko bardzo duzo śniegu.A zapowiadaja na weekend duże mrozy :shock: Bez wszelakiej pomocy ptaszki i zwierzęta dzikożyjące sobie nie poradzą.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » środa, 23 stycznia 2013, 22:33

W tym roku u mnie kwiczołów mało, ale w poprzednich latach zaobserwowałam, że jak jest jedzenie to pojedynczy kwiczoł może przy nim siedzieć dzień i noc, aż zje wszystko :D 2 lata temu jeden taki siedział na jarzębinie 10 dni :o
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez garrulus » piątek, 15 marca 2013, 11:14

Zima na całego, mróz i dużo śniegu :shock:
Dzisiaj rano na moje okno razem z wróblami przyleciał czyżyk - śliczny samczyk :D - po raz pierwszy! Zalatują czasem dzwońce, ale nigdy dotąd czyżyki. Niestety był za krótko i zdjęcia nie zrobiłam.
Ptaki są teraz na przelotach i ta pogoda na pewno nie pomaga im w wędrówce. Dokarmianie ciągle potrzebne. ;)
garrulus
 
Posty: 3879
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez Jola » piątek, 15 marca 2013, 11:23

Garrulusko :-D Wydaje mi się że teraz najbardziej potrzebne,bo owoce na drzewach już wyjedzone a zima hula . :?
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez Pleszka » piątek, 15 marca 2013, 15:56

A u mnie w karmniku od teraz już tylko słonina i jabłka. Ziaren w tym sezonie już nie kupuję.
Pleszka
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 21:15

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez garrulus » czwartek, 21 marca 2013, 11:58

:)

Czyżyki postanowiły zostać w mieście na dłużej, w taką pogodę nie spieszno im do lasu.
Przylatują na moje okno na łuskany słonecznik w butlowym karmniku. W zimie korzystały z niego tylko sikorki. Teraz rywalizują z nimi skutecznie malutkie czyżyki. :P

Obrazek
garrulus
 
Posty: 3879
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Re: Bywalcy mojej stołówki

Postprzez garrulus » niedziela, 16 sierpnia 2015, 19:43

Mój skromny karmnik dla wróbli czynny jest cały rok :D
Codziennie korzysta z niego stadko bywalców, a dorosłe przyprowadzają młode :P

Obrazek

Codziennie też na śniadanie i kolację przylatują sierpówki - już dwie pary, ale nie równocześnie, bo starsze przeganiają młodsze. ;) Rozróżniam je po wyglądzie pazurków :lol:
garrulus
 
Posty: 3879
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze karmniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości