Karmnik Alicji

Moderator: Lamika

Re: Karmnik Alicji

Postprzez lubonianka » czwartek, 1 października 2015, 21:40

Alicjo, wszystko wygląda tak perfekcyjnie przygotowane, że sama bym przyjechała na wyżerkę ;)
Bogatka pięknie wyczesana, tylko chyba dawno nie była u kosmetyczki, bo pazurki dość długie ;)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Re: Karmnik Alicji

Postprzez Fili » czwartek, 1 października 2015, 21:49

Alicjo :) karmnik przygotowany, to i więcej ptaków będzie przylatywać :)
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Re: Karmnik Alicji

Postprzez Apollo » piątek, 2 października 2015, 19:52

Ależ hacjenda :).
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Postprzez Alicja » czwartek, 22 października 2015, 21:04

Jestem zła :evil: Przez jedną bogatkę-Dzięciołkę musieliśmy zabrać z balkonu budki jerzykowe. Czas był najwyższy, bo inaczej dostalibyśmy choroby nerwowej.

Nad tubą z ziarenkami zamocowaliśmy kiedyś zakrętkę od słoika, do której wsypujemy garstkę pokrojonych orzeszków. Pomyśleliśmy, że skoro u nas są tylko łuskane ziarenka słonecznika (mniej wtedy gołębi na balkonie), to małym ptaszkom przydadzą się orzeszki do ścierania dziobów. Dzięciołka pożera orzeszki w niecałą godzinę a potem awanturuje się. W niebezpieczeństwie są wszystkie drewniane części, w które potrafi walić dziobem od rana do wieczora, mimo, iż dosypujemy orzeszków 3-4 razy dziennie :o

Jęzor już ucieka jej na sam widok :lol:
Obrazek

Obrazek

Biednej modrasi pozostają już tylko ziarenka
Obrazek
/fotki robione przez szybę/

Budki zabrane więc czekamy, kiedy to Dzięciołka zacznie nam stukać w szybę :mrgreen:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24427
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmnik Alicji

Postprzez lubonianka » czwartek, 22 października 2015, 21:11

Alicjo, ale Ty masz profesjonalne pojemniki, dozowniki, szerokie menu... Podziwiam :D Moje na razie nie stukają, tylko zaglądają w okno, ale może też zaraz trafi mi się jakaś Dzięciołka ;) Świeża dostawa co 4 godziny... to po prostu niebo w gębie dla Twoich ptaszków :D
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Postprzez Lamika » czwartek, 22 października 2015, 23:33

Alicjo :) Już po tym wielkim jęzorze widać, że jakiś awanturny to osobnik :mrgreen: Taki, co to przyjdzie do restauracji i już po chwili stół wywraca i szyby tłucze :mrgreen: Radzę przegnać ścierką :twisted:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23449
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmnik Alicji

Postprzez Apollo » piątek, 23 października 2015, 00:34

Alicjo - koniecznie trzeba nauczyć te sikorki manier przy stole, tzn. przy nakrętce. ;)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Postprzez Alicja » sobota, 24 października 2015, 18:15

Długo nie musieliśmy czekać :mrgreen:

Bogatka-Dzięciołka zaczęła stukać w okno. Najpierw w szybę, ale że tu echo nie rozlegało się tak, jak sobie wyobrażała, to zaczęła stukać w ramę. Najlepsze brzmienie znalazła u góry uchylonego okna kuchennego. Tak rozrabiała, aż wpadła do kuchni :lol: Piszczała ale złapać się nie dała. Poleciała do pokoju, przysiadła na serwantce a następnie wzięła kierunek na balkon, Niestety, był zamknięty, więc znalazła się na podłodze pod balkonem. Wcisnęła się w kącik i tylko popiskiwała. Dopiero stamtąd dała się wziąć do ręki. Sprawdziłam, że wszystko u niej w porządku i posadziłam na barierce. Wystrzeliła jak torpeda :)

Obrazek

Więcej zdjęć nie robiłam, bo nie chciałam ptaszyny bardziej stresować. Dzięciołka okazała się być samczykiem :twisted:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24427
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmnik Alicji

Postprzez Kawusia » sobota, 24 października 2015, 19:30

A to miałaś przygodę Alicjo ... ale większą chyba ptaszyna :D
Na zdjęciu widać jaką ciekawą oprawę oczu ma ... na obrzeżach powiek jakby malutkie perełki :)
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lamika » sobota, 24 października 2015, 20:38

Alicjo :) Twoje spotkania z ptakami wyglądają jak jakieś czary :shock: One się do Ciebie zlatują jak do Królewny Śnieżki ;) :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23449
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze karmniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość