Tawerna na Olimpie

Moderator: Lamika

Re: Tawerna na Olimpie

Postprzez lubonianka » piątek, 27 stycznia 2017, 17:50

Od dzieciństwa lubiłam filmy przyrodnicze i sceny polowań, mimo, że czasem przerażające, to jednak oglądane są z dużym zainteresowaniem. Każdy niby wie, że np. krogulec zjada wróble, ale mało kto widział to na żywo, a tym bardziej nieliczni mogą w tym momencie zrobić zdjęcie. Przyroda taka jest- jedno ginie, by drugie mogło żyć. Jeden drapol zabija np. młode innego gatunku, aby wykarmić swoje itd. Pewnie, że żal wróbelka, ale na wielu naszych zdjęciach widać w dziobie ptaka różne żyjątka- owady, gryzonie, czy robaczki- wiele z nich się jeszcze rusza, no bo tak po prostu było, jest i będzie. Te zdjęcia też są okropne? My też zjadamy kurczaki, kaczki i chyba nie myślimy wtedy o tym, że to był taki fajny kurczaczek, zanim trafił na nasz talerz i że to okrutne, że ktoś go zabił. Nie uważam zdjęcia Apolla za okropne, tylko za realistyczne, oddające wiernie scenę polowania krogulca i jest to, moim zdaniem ciekawe i warte zobaczenia czy pokazania. Filmy przyrodnicze, forum przyrodnicze, fotografię przyrodniczą ceni się przecież za realizm, choćby brutalny.
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Postprzez Lamika » piątek, 27 stycznia 2017, 19:23

Lubonianko, całkowicie się zgadzam, że tak to wygląda w przyrodzie i że nie ma co zamykać oczu na rzeczywistość. Toteż nie mówię, że nie powinno być takich zdjęć. Natomiast robi na mnie wrażenie ta chwila przed zatrzymana w kadrze. Na zdjęciu skazaniec jeszcze żyje, jeszcze się broni i wiemy, że jego los jest juz przesądzony i on tez to wie i za chwilę żyć nie będzie. To o tym odczuciu napisałam, że okropne, nie o zdjęciu.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23425
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » piątek, 27 stycznia 2017, 19:30

Mam takie samo zdanie jak Lubonianka i chciałabym żeby wszystkie "ukryte" fotki Apolla znów powróciły na swoje miejsce. Ja swojego czasu zamieściłam na forum filmik, jak wrona siwa skubie i rozdziobuje plecki żywej mewy śmieszki, której nogi przymarzły (prawdopodobnie) do lodu i wtedy żadnych protestów nie było, wszyscy wiedzieli, że natura bywa brutalna :(
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24390
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tawerna na Olimpie

Postprzez krakers » piątek, 27 stycznia 2017, 20:40

Ja również jestem za wstawieniem tych fotek.Ja samego polowania też nigdy nie widziałem,tylko kilka razy widziałem,gdy było już po wszystkim...
Więc mimo to zazdroszczę Tobie takich spotkań i fotek.
krakers
 
Posty: 2144
Dołączył(a): środa, 18 listopada 2015, 18:27

Re: Tawerna na Olimpie

Postprzez emen5 » piątek, 27 stycznia 2017, 20:44

Apollo,ja nie sugerowałam usunięcia zdjęć.Po prostu wyraziłam swoje zdanie na ten temat,w rozumieniu,że ja bym takich zdjęć nie robiła.I tylko tyle.Jak wiadomo,na każdy temat ludzie mają różne zdania.Tak więc przywróć te zdjęcia dla zainteresowanych.A ja ich po prostu nie będę oglądać.
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15336
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Tawerna na Olimpie

Postprzez lubonianka » piątek, 27 stycznia 2017, 21:04

I to zaleta forum- każdy może wyrazić swoje zdanie :)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Re: Tawerna na Olimpie

Postprzez Accipiter » piątek, 27 stycznia 2017, 22:02

Pozwolę sobie na parę uwag.
Jestem jak najbardziej za opinią lubonianki.
I podpisuję się pod nią obiema ręcami.

Ma to być forum przyrodnicze, co mnie bardzo cieszy, ale ...niech więc takim będzie. Na to co dzieje się w przyrodzie wpływu nie mamy. Nie chcę powielać słów lubonianki, bo co najważniejsze mogliśmy przeczytać w jej poście. No wybaczcie ale jeśli ktoś jest wrażliwy na tego typu obrazki to niech ich po prostu nie ogląda. Interesujemy się przyrodą nie od dziś i znamy się nie od dziś. Zdajemy sobie sprawę, że natura to nie sielanka tylko walka o przetrwanie. Ktoś musi zostać zjedzony, żeby ten drugi mógł przeżyć. Zobaczcie jaka masarka jest w filmach przyrodniczych kiedy np gepard zabija gazelę, ... nikt jakoś nie protestuje, mimo, że te film może obejrzeć każdy zarówno dzieciak jak i dorosły. Mam rację? No pewnie, że mam i mało tego oglądamy takie filmy z założonymi rękami :) . Tak, tak moi drodzy tak to właśnie wygląda.

Kiedyś wstawiłem zdjęcie jastrzębia z upolowanym wróblem, możecie je nadal oglądać w Avipedii. Wtedy protestów nie było.
Obrazki, kiedy jedna istota ginie, żeby druga mogła przeżyć to norma, od tak po prostu. Sporo się takich naoglądałem, możecie mi wierzyć lub nie. Gdybym wówczas miał możliwość, to sfotografowałbym i sfilmowałbym te sytuacje, żeby zostawić je dla siebie i móc się z Wami nimi podzielić.

Taka jest przyroda - brutalna.
To nie tylko śliczne obrazki ptaków karmiących pisklęta w gnieździe, czy też puchate pyszczki jakiejś ssaczej rodziny ale i śmierć.
Dlatego jestem jak najbardziej za udostępnianiem i takich zdjęć. Ale temat należy do Apolla i decyzja należy do niego.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Tawerna na Olimpie

Postprzez Apollo » piątek, 27 stycznia 2017, 23:54

Dobra, dobra, ustąpię przed taką siłą argumentów. ;)
Dzięki Wam wszystkim za zaglądanie do tego wątku! Dziś krogulec był w karmniku ponad 40 minut (niestety, ja w tym czasie byłem poza Wrocławiem), ale nikogo w karmniku nie zastał. ;)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Tawerna na Olimpie

Postprzez Apollo » poniedziałek, 13 lutego 2017, 17:02

Jednak deweloper się do czegoś może przydać, bo stworzył środowisko żerowania dla dzięcioła zielonego:
Obrazek

Przybyła (bo to ona) już drugi raz w ciągu 3 tygodni - jest to już 54 gatunek widziany z okna. ;)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Postprzez Alicja » poniedziałek, 13 lutego 2017, 17:07

Dzięcioł zielony za oknem to gratka i jak czytam, to już kolejna :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24390
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze karmniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości