U Mirtusza

Moderator: Lamika

U Mirtusza

Postprzez Mirtusz » piątek, 3 stycznia 2014, 21:19

Ładna aura i dość wysoka temperatura, jak na tę porę roku, nie służy dokarmianiu. Na parapecie mam ustawione dwie tuby, jedną z kaszą jaglaną a drugą ze słonecznikiem. Powiem szczerze, że najbardziej lojalne okazały się gołębie, szczególnie Lolek :D Pojawia się systematycznie, dzień w dzień :) Wróble przylatują rzadko, chyba z nudów ;) Pojawiają się również dwie bogatki i modraszka. I wot cała obsada mojego karmnika. Żenada :roll: Konkurencją dla mojej stołówki jest osiedlowy karmnik o wymiarach, tak w przybliżeniu, metr na 30 cm. Trafiają tam jakieś resztki, czyli chleb (niejednokrotnie spleśniały), ziemniaki, kasza manna i kasza jęczmienna. Tam ptactwo tłoczy się, że w głowie się nie mieści :roll:

Myślałem, że będzie lepiej i ciekawiej, ale trudno :) Tuby ustawiłem tak, żeby nie płoszyć ptaki. Dzisiaj trochę wymuszone ujęcia z mieszkania:
Obrazek
Obrazek
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Re: U Mirtusza

Postprzez Jola » piątek, 3 stycznia 2014, 21:34

Witaj Mirtuszu w Karmnikach :D Podobno będzie nawet -10 i to już po 15 stycznia wtedy towarzystwo gromadnie przyleci :D Moja rada nie zasłaniaj okna-ptaki sie przyzwyczajają nawet do ruchu wewnątrz mieszkania :D Ja mam już na stałe odsłonięte okno i najbardziej płochliwa jest sójka,ale to pewnie dlatego że rzadko bywa :D Jesli na tych fotkach jest Lolek to widać bardzo lubi jaglaną,a pszeniczkę też mu sypiesz i groch? Czekam na kolejne fotki :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » piątek, 3 stycznia 2014, 21:42

Ta sierpówka to Lolek :?: To nie taki zwykły gołąb, jak lekceważąco piszesz :mrgreen:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23386
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: U Mirtusza

Postprzez Mirtusz » piątek, 3 stycznia 2014, 21:52

Lamiko :) W takim razie dobrze, że Lolek nie bywa na forum, bo podpadłbym jak nic ;) :mrgreen:

Jolu :) Gołąbki dokarmiam jeszcze grochem. Czasami pszenicą, choć chętniej właśnie jedzą k. jaglaną, nawet wtedy, gdy mają wybór. Natomiast rolety to konieczność, gdy świeci słońce ;) Te okna mam na południe :)
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Re: U Mirtusza

Postprzez emen5 » piątek, 3 stycznia 2014, 23:37

Mirtusz :) Pozwól,ze ja ci jeszcze doradzę :) Jeżeli masz możliwość,to kup mieszankę dla dzikich ptaków (polską). Składa się z różnych ziaren i bardzo chętnie jedzą tą mieszankę zarówno wróble jak i gołębie.Tylko sikorki wolą słonecznik :)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42


Powrót do Nasze karmniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość