Nieuczciwe praktyki

Moderator: Lamika

Nieuczciwe praktyki

Postprzez Lamika » wtorek, 14 marca 2023, 13:10

Oszustów na wnuczka, policjanta, bankowca, pocztowca jest bez liku - i przed tymi umiemy się strzec. Są też organizacje bardziej wyrafinowane.
1. Hałaśliwa reklama na smartfonie - czytam jakiś mniej czy bardziej ciekawy artykuł, po czym okazuje się, że aby dojść w końcu do informacji, którą sugeruje tytuł trzeba przebrnąć przez kilkanaście reklam. To jakoś jestem w stanie zrozumieć, chociaż rzadko docieram do pointy. Sto razy gorsze jest wychodzenie z tego programu - zamiast powrotu do strony głównej mam hałaśliwy, muzyczny albo głosowy spot, którego nie da się wyciszyć, a wyłącza się po paru sekundach mimo prób kasowania. Nie wiem jak dla innych, dla mnie to przeciwskuteczne, bo nawet nie wiem czego te bezczelne reklamy dotyczą. Na jednej dostrzegłam Magdę Gessler i jej wrzask.
2. Rozliczałam PIT. Robię to elektronicznie. Ponieważ w zeszłym roku musiałam od początku konfigurować komputer, straciłam zapisane PIT-y z poprzednich lat, więc wybrałam taki przysłany mi mailem, zatytułowanym jako łatwy i szybki sposób na rozliczenie. Przeszłam przez całą procedurę z podliczaniem, wpisywaniem,
sprawdzaniem itp. i dotarłam do końcowej rubryki z 1,5% A tam już wpisany beneficjent, którego nie da się wykasować. Nie mam nic przeciwko zamieszczaniu aktywnych PIT-ów z wpisanym KRS-em, ale uważam za oszustwo nie informowanie na początku dla kogo przeznaczony jest odpis z podatku. Straciłam sporo czasu na wypełnienie tego oszukańczego PIT-u i musiałam robić to po raz drugi na innym formularzu, od początku. Na takim, który wybrałam, bo informował we wstępie dla kogo przeznacza moje 1.5%.
Rezultat tego taki, że za nic nigdy nie dam moich pieniędzy komuś, kto chce mnie podstępnie podejść, nawet jeśli jego cel jest w założeniu potrzebny i szlachetny.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23346
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » wtorek, 14 marca 2023, 15:22

Takie czasy :(
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24264
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieuczciwe praktyki

Postprzez emen5 » wtorek, 14 marca 2023, 20:52

Kilka lat temu,przy wymianie komputera miałam podobną sytuację. Wszystko mi się przeniosło,teczka też,wiec byłam zadowolona. Do czasu. Teczka mi sie przeniosła,ale wewnątrz była pusta :!: To znaczy,były nazwiska osób,którym wypełniałam PIT-y, ale nic więcej :( Na szczęście mam zwyczaj drukowania PIT-ów. A tak w ogóle,to mam program, w którym mogę wybrać kogo obdarowuję.
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15281
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Nieuczciwe praktyki

Postprzez Wędrowiec » środa, 15 marca 2023, 22:02

Czasa i trudno uwolnić się od nachalnych reklam i programów.
Rozliczenia z US zawsze robię korzystając ze wzorów dokumentów umieszczanych na stronie Ministerstwa. Przed laty były z tym problemy, ale od pewnego czasu jest lepiej.
Oszustwa internetowe i telefoniczne, to inna sprawa :(
Avatar użytkownika
Wędrowiec
 
Posty: 384
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:21

Postprzez joujoujou » piątek, 17 marca 2023, 12:31

Oszustwa w necie/przez telefon są w miarę łatwe do uniknięcia, wymagają po prostu dużej czujności. :twisted:

Co do nachalnych reklam w smartfonie - nie wiem, nie mam smartfona i bardzo dobrze mi z tym. W komputerowych przeglądarkach reklamy mam blokowane. 8-)

Co do PITów - od 18 lat już nie wypełniam. Zanim emigrowałem i tak trzeba było wszystko robić na papierze i liczyć na piechotę. :P
joujoujou
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 14:32


Powrót do Ponarzekaj - będzie lżej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron