Park Szczęśliwicki w Warszawie

Moderator: Lamika

Postprzez Lamika » niedziela, 15 lutego 2015, 11:01

Widocznie spodobał im się park, bo para była już w 2012 :) udokumentowana na forum ;)
Tyle, że myślałam, że one tylko przelotnie.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23388
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Park Szczęśliwicki w Warszawie

Postprzez grus grus » poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:30

Piękne zdjęcia Lamiko :D Nie widziałem ich wcześniej, bo się nie dokopałem do tamtych tematów jeszcze. W tym temacie nic o berkach nie było, to myślałem, że nikt z forumków ich tam nie widział i zabłysnę :lol:

Gdy pisałem tamten post, byłem już nieco senny i wyszło trochę nieprecyzyjnie ;) Wiem o obecności bernikli w sezonach 12/13, 13/14, 14/15, a czy bywały jeszcze wcześniej - nie wiem. Z tym zimowaniem to też napisałem trochę na wyrost, bo okazuje się, że mogą niespodziewanie zniknąć jeszcze w trakcie zimy ;) Zdjęcie, które wstawiłem pochodzi z tej zimy, ale nie z ostatnich dni, o czym też zapomniałem dopisać :oops:

Następnego dnia po moim poście "78" napisał, że "niestety kanadyjki nie było" :?
Myślałem (naiwnie), że berka nadal tam jest, toteż zdziwiony wpisem "78", wybrałem się dziś na Szczęśliwice, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie wprowadziłem forumowiczów w błąd postem z berką.

Obszedłem cały park i bernikli nie znalazłem :roll:
Natomiast gdy obserwowałem kokoszki, przybyli strażnicy miejscy z "podbierakiem" do łapania zwierzyny, twierdząc, że ktoś ich powiadomił o splątanej żyłką łysce. Okazało się, że siedzi na brzegu, przy murku.
Strażnik bez namysłu podszedł do niej, a łyska niezdarnie wskoczyła do wody. Miała obie nogi splątane żyłką, jedną już zupełnie nie ruszała :| Strażnicy popatrzyli chwilę jak łyska pływa koło nich przy brzegu po czym skończyli interwencję i odjechali :evil:
Postanowiłem sam ją złapać, aby ją oswobodzić. Za każdym razem gdy wychodziła na brzeg sypałem jej słonecznika i powoli się się przysuwałem, ale była zbyt płochliwa i wskakiwała do wody :| I trzeba było czekać kwadrans aż z powrotem wyjdzie na brzeg. Raz prawie mi się udało, gdy była niemal na wyciągnięcie ręki rzuciłem się jak Jerzy Dudek... i wylądowałem w błocie.
Przez ten czas nikt więcej ze straży się nie pokazał :x A złapanie ptaka z tym "podbierakiem" byłoby dziecinnie proste, gdyby mieć odrobinę chęci. Gdy musiałem już się zbierać, zadzwoniłem do straży miejskiej przypomnieć im o "niedokończonej interwencji".
Niestety pozostałości po wędkarzach, to niemały problem :? Natomiast straż miejska - szkoda gadać...
Avatar użytkownika
grus grus
 
Posty: 123
Dołączył(a): czwartek, 29 stycznia 2015, 19:53

Postprzez Lamika » poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:32

Grus grus, smutne rzeczy opisujesz :( Biedna łyska, jest na prostej drodze do stracenia nóg :( Chwała Ci, że się starałeś i to z poświęceniem ;) Niestety, w ekopatrolach SM nie pracują fachowcy :roll: Sąsiadka opowiadała mi, jak zeszłej wiosny usiłowali odłowić krzyżówkę z młodymi. Najpierw złapali młode i chcieli matkę zwabić do schowka na miotły, co się kompletnie nie udawało, bo stali przy drzwiach i żadna kaczka nie przeszłaby koło nich. Trwało to podobno ze 2 godziny, kaczka była coraz bardziej zdenerwowana, młode kwiliły w pudle, a rezultat taki, że pisklęta zabrali, a matka została :evil: Później gdzieś odleciała...
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23388
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » niedziela, 27 września 2015, 19:20

W Parku Szczęśliwickim już lekkie przypomnienie o jesieni, jeszcze nie żółto i czerwono, ale leciutka mgiełka na zieleni już jest, szkoda lata, nawet upalnego ;)
Obrazek
Obrazek
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23388
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Postprzez lubonianka » niedziela, 27 września 2015, 20:30

Lamiko, gdy będzie żółto i czerwono, to też będzie pięknie :) więc nie szkoda lata, bo już w czerwcu powróci ;) Piękny, słoneczny dzień był dziś w Warszawie, patrząc na te fotki aż cieplutko się robi :)
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 16:54

Postprzez Alicja » niedziela, 27 września 2015, 20:51

Lamiko :D widoki prawie jesienne ale jakże piękne :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24338
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Park Szczęśliwicki w Warszawie

Postprzez emen5 » niedziela, 27 września 2015, 22:23

Lamiko,na Szczęśliwicach nie widać jeszcze oznak jesieni :)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15308
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: Park Szczęśliwicki w Warszawie

Postprzez Fili » poniedziałek, 28 września 2015, 21:30

Lamiko :) W Parku Szczęśliwickim chyba wszyscy są szczęśliwi :) Bardzo ładny park.
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Postprzez Lamika » sobota, 4 czerwca 2016, 10:48

Park ciągle ten sam, więc tylko jedno zdjęcie dla przypomnienia
Obrazek
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23388
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » sobota, 4 czerwca 2016, 16:21

Tak się piękna, zdrowa zieleń przegląda w wodzie, aż woda zzieleniała z zazdrości ;)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24338
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze parki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron