Ciasto z cukinią i poniżej ciekawa stronka

Moderator: Lamika

Ciasto z cukinią i poniżej ciekawa stronka

Postprzez mgiełka » poniedziałek, 30 lipca 2012, 19:43

ciasto z cukinią (wg E.Wachowicz)
400 g cukini
3 jaja
350 g cukru
200 ml oliwy
100 g orzechów włoskich
420g mąki tortowej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta sody
1 cukier waniliowy
płaska łyżeczka cynamonu
dżem
tabliczka gorzkiej czekolady

mąkę wymieszać ze szczyptą sody i proszkiem do pieczenia. jajka ubić z cukrem aż powstanie puszysty krem a cukier się rozpuści. wmieszać cukier waniliowy. cały czas mieszając dodawać stopniowo połowę mąki i oliwę. wmieszać orzechy i cynamon. nie obraną cukinię zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. odcisnąć wodę. wmiksować do ciasta. dodać resztę mąki. przelać do formy wyłożonej papierem do pieczenia. piec 50 minut 180stopni. wyjąć, poczekać aż ostygnie, posmarować cienką warstwą dżemu, polać roztopioną gorzką czekoladą

http://www.chleb.info.pl/moje-chleby-re ... rker-house z tego przepisu robię drożdżówki z dżemem zawijane jak "ślimaki" robie ten przepis razy trzy. żeby dla innych też napiec. ciasta nie trzeba długo wyrabiać <jest nie za gęste ale takie ma być> a bułki w 1 dniu znikają :) <marmoladę do nich w biedronce kupuję dobra i sprawdzona- w takich kubeczkach tam gdzie dżemy i pieczywo jest> z tej strony robiłam jeszcze http://www.chleb.info.pl/moje-chleby-re ... ktorianski
mgiełka
 
Posty: 162
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:05

Re: ciasto z cukinią i poniżej ciekawa stronka

Postprzez Jola » wtorek, 31 lipca 2012, 21:07

Mgiełko :D Jestem świeżo po kolacji więc szybciutko porywam kawałek i chowam :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: ciasto z cukinią i poniżej ciekawa stronka

Postprzez emen5 » wtorek, 31 lipca 2012, 21:53

Poczęstowałam się :) Bardzo smaczne :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15346
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: ciasto z cukinią i poniżej ciekawa stronka

Postprzez mgiełka » wtorek, 31 lipca 2012, 22:08

gorąco zachęcam do przygotowania tego ciasta. ja je robię raz na rok bo dobra oliwa z oliwek jest droga i serce mnie boli jak jej tyle do ciasta trzeba wlać. z reszty cukinii robię leczo. pychota :)
mgiełka
 
Posty: 162
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:05


Powrót do Tu połasujesz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości