Kapusta najłatwiejsza

Moderator: Lamika

Kapusta najłatwiejsza

Postprzez emen5 » niedziela, 14 maja 2017, 22:18

Ostatnie rozmowy o kapuście przypomniały mi stary,prosty przepis na bardzo smaczną kapustę.Danie jest proste i mało pracochłonne.Składniki:
- kapusta biała
- 2 ziarnka ziela angielskiego
- 4 ziarnka pieprzu
- mały kawałeczek listka laurowego
- troszkę kminku
- sól
opcjonalnie:
- tłuszcz do smażenia
- niewielka cebula

Kapustę obrać z wierzchnich liści.Pokroić na 4 części. Można wykroić głąb,ale wtedy listki rozpadną się w trakcie gotowania. Jedna lub więcej części (wg potrzeb) włożyć do garnka z przyprawami,zalać wodą tak,aby kapusta była całkowicie przykryta. Gotować do miękkości,około godziny. Odcedzić. Podawać jako jarzynę do mięsa z ziemniakami, lub jako odrębne danie polane masłem z bułką tartą,jak kalafior.
Opcjonalnie:
Cebulę obrać,pokroić w kostkę,wrzucić na patelnie,na tłuszcz.Dodać odcedzoną kapustę ( koniecznie usunąć głąb i przekroić w poprzek). Dusić przez chwilę,aż cebula się zeszkli. Podawać jak wyżej.

Smacznego :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Lamika » niedziela, 14 maja 2017, 22:25

Dzięki, Emen. Co napisane to nie zapomniane ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23386
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » piątek, 19 maja 2017, 19:32

Zostało mi trochę kapusty "od nogi", więc postanowiłam ją spożytkować. Nie miałam: ziela, listka laurowego, miałam i wrzuciłam: kminek, pieprz w ziarnach, łyżeczkę chilli, odrobinę suszonych warzyw i 4 kawałki suszonych grzybków. Po pół godzinie wrzuciłam do kapusty 2 kartofelki, (żeby nie brudzić drugiego garnka) :mrgreen: I całkiem nieźle to wyszło - brakowało tylko więcej soli. Jednego nie przewidziałam: że kapusta w środku będzie tak długo utrzymywać gorąco :lol:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23386
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapusta najłatwiejsza

Postprzez Jola » piątek, 19 maja 2017, 21:28

Lamiko :D Na drugi raz dodaj trochę podsmażonej kiełbaski z cebulką i troszeczkę przecieru pomidorowego ;) :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » piątek, 19 maja 2017, 21:39

Jolu, dodawałam co miałam w domu, bo na dłuższe zakupy się nie piszę ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23386
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Tu się najesz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości