Zalewajka

Moderator: Lamika

Zalewajka

Postprzez Maciek » wtorek, 14 sierpnia 2012, 05:38

70-80 dag ziemniaków, litr wody, żurek (około trzech szklanek), cebula, słonina, kiełbasa,śmietana, czosnek, grzybki suszone, ziele, listek, pieprz, majeranek.
Chyba wszystko ;)

Ziemniaki obrać, pokroić w kostkę, do wody :mrgreen: gotować. Dodać pokrojoną w talarki kiełbasę wraz z wszystkimi przyprawami, grzybkami, zmiażdżonym czosnkiem.Posiekaną cebulę przyrumienić ze słoninką. Dodać do zupy. Gdy ziemniaki będą miękkie, wlać żur, zagotować. Zabielić śmietaną, zagotować i wcinać :P
Nie zapominamy o chlebku ;)

Obrazek

Ja daję dużo majeranku ;)
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zalewajka

Postprzez mgiełka » wtorek, 14 sierpnia 2012, 10:05

to Ty przed 6 rano już obiad miałeś? :D
mgiełka
 
Posty: 162
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:05

Re: Zalewajka

Postprzez Maciek » wtorek, 14 sierpnia 2012, 10:32

Nie :P Tylko dałem przepis ;)
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Alicja » wtorek, 14 sierpnia 2012, 10:42

Może niezbyt dla mnie odpowiednie ale takie żarcie to lubię :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24393
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zalewajka

Postprzez mgiełka » wtorek, 14 sierpnia 2012, 12:28

to smacznego Kubek. u mnie dziś pomidorowa z robionymi z jajka, wody i mąki kluseczkami a do tego na drugie dzwonki łososia <z biedronki> zalane śmietaną kremówką. dzwonki dusi się pod przykryciem na patelni do miękkości do tego sól pieprz i koperek duuuuuuużo koperku a pod koniec duszenia na każdy dzwonek daje się plasterek sera zółtego i czeka się aż się stopi i gotowe. na 1 osobę wystarcza 1 dzwonek z łososia. pyszota mówię Wam :) wiem wiem trochę kaloryczne przez tą kremówkę ale raz na jakiś czas można. a żurek/zalewajka w czwartek zrobię Kubek bo aż mi ślinka cieknie jak na Twoją zalewajkę patrzę :)
mgiełka
 
Posty: 162
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:05


Powrót do Tu się najesz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości