Nie tylko w Polsce krzywdzą zwierzęta (i ludzi przy okazji)

Moderator: Lamika

Nie tylko w Polsce krzywdzą zwierzęta (i ludzi przy okazji)

Postprzez Lamika » sobota, 22 lipca 2023, 15:40

Mam podskórne przekonanie, że Skandynawowie są okrutni w stosunku do zwierząt. Kilka lat temu głośno było o dyrektorze Zoo w Kopenhadze, który zabił zdrową żyrafę, mimo że zgłosiło się wiele Ogrodów Zoologicznych z innych państw chętnych na zwierzaka. W Islandii często psy zostawiane są na największym mrozie i zamarzają, bo nie jeszcze niedawno nie wolno było trzymać ich w mieście, a teraz podlegają ostrym restrykcjom i wymagają zgody gminy "na życie".
A teraz to
Naprawdę nie było innego wyjścia :?: :evil:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23386
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie tylko w Polsce krzywdzą zwierzęta (i ludzi przy okaz

Postprzez emen5 » sobota, 22 lipca 2023, 19:22

Ta historia jest dla mnie przerażająca :( Narzekamy na polskie okrucieństwo,ale popatrzmy: przyjmujemy ukraińskich zwierzęcych uchodźców bez pytania o szczepienia i papiery; załatwiamy im sami leczenie i szczepionki. A bogaci Szwedzi są tacy pragmatyczni czy tacy okrutnicy :?: :evil:
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Alicja » sobota, 22 lipca 2023, 20:36

Z jednej strony totalne okrucieństwo a z drugiej pytanie, czy ludzie już w ogóle nie myślą :?: Jak można wybierać się w podróż bez dowodu, paszportu i dokumentów zwierząt :?: Przecież u nas jeszcze wojny nie ma i wszystko można było wcześniej załatwić albo zapłacić za badania w porcie :evil:

Wybierając się do innego kraju trzeba najpierw zaznajomić się z tamtejszym prawem :mrgreen:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24330
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie tylko w Polsce krzywdzą zwierzęta (i ludzi przy okaz

Postprzez emen5 » sobota, 22 lipca 2023, 21:28

Alicjo, ja zrozumiałam, że tu nie chodziło o papiery,tylko o nowo narodzone szczeniaki :(
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15304
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Alicja » sobota, 22 lipca 2023, 22:41

Szwedzkie przepisy Agencji Rolnictwa zabraniają transportowania do kraju szczeniąt, które mają mniej niż siedem dni. Nie można również podróżować z suczką, która dopiero co urodziła młode. Obowiązujące w Unii Europejskie regulacje określają również, że transportowane zwierzęta muszą mieć aktualne szczepienia.
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24330
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Artykuły prasowe - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości