Filmowe horrory odchudzają

Moderator: Lamika

Filmowe horrory odchudzają

Postprzez Mirtusz » wtorek, 29 stycznia 2013, 21:39

;)

Oglądanie filmów grozy może być równie skuteczne jak dieta odchudzająca. Do takiego wniosku doszli brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Westminster. Zespołem kierował dr Richard Mackenzie, fizjolog, specjalista w zakresie metabolizmu komórkowego.

Eksperyment przeprowadzony z udziałem ochotników, wykazał, że podczas oglądania filmowych horrorów wydzielanie adrenaliny wzrasta, puls przyspiesza, serce tłoczy krew szybciej roznosząc do komórek więcej wytworzonej adrenaliny. Organizm zostaje wprowadzony w stan stresowy, w którym apetyt ulega zmniejszeniu. W rezultacie, kalorie stracone podczas oglądania przerażających scen nie są uzupełniane, a to najlepsza droga do utraty wagi.

W trakcie eksperymentu, badacze zmierzyli wydatek energetyczny widzów, częstotliwość uderzeń ich serca, ilość zużytego tlenu i wydychanego dwutlenku węgla. Podczas oglądania 90-minutowego filmu grozy, rytm serca przyspiesza dwukrotnie a zużycie kalorii wzrasta o jedną trzecią w porównaniu ze "stanem spoczynku". Widz oglądający "Szczęki" może liczyć na utratę 161 kalorii, "Egzorcysty" - 158 kalorii.

Brytyjscy badacze nie starali się ustalić listy najbardziej odchudzajacych filmów, na przykład nie sprawdzili, ile kalorii zuzywa widz oglądający jeden z odcinkow serialu "Teksańska masakra piłą mechaniczną", zrealizowanego w 1974 roku przez Tobe,a Hoopera.

W świetle badań zespołu dra Richarda Mackenzie, za jednego z najwybitniejszych dietetyków w dziejach medycyny należy uważać Alfreda Hitchcocka.


Źródło
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Postprzez Ellen » wtorek, 29 stycznia 2013, 21:45

Dobrze wiedzieć ;) Od dziś oglądam tylko horrory :lol:
Avatar użytkownika
Ellen
Administrator
 
Posty: 2406
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:11

Postprzez Lamika » wtorek, 29 stycznia 2013, 21:47

To już wiem, dlaczego je lubię ;) Tyle, że jakieś mało skuteczne mi się trafiają :lol:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23393
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmowe horrory odchudzają

Postprzez Accipiter » piątek, 1 lutego 2013, 18:10

Na mnie to te horrory chyba nie działają ;)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)


Powrót do Artykuły prasowe - ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości