Obrączkowanie

Moderator: Lamika

Re: Obrączkowanie

Postprzez Sokolnik » sobota, 2 stycznia 2016, 20:02

Nie no błagam Was, macie nas, obrączkarzy, za bandę kłusoli czy 5-latków rzucających w gołębie kamieniami? xD Przy zdawaniu egzaminu obrączkarskiego każdy bierze obowiązkowo udział w 3-dniowym szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa zarówno swojego, jak i ptaków, przy ich obrączkowaniu, działamy zgodnie ze ściśle określonymi wytycznymi zawartymi w Instrukcji Obrączkowania Ptaków, którą można znaleźć TU oraz prawem również szczegółowo opisanym w odpowiednich ustawach i sądzenie, że ktokolwiek zostawiłby sieć bez kontroli na choćby pół dnia, a co dopiero miesiąc, no sorry, powaliło mnie :lol:

Kisiel, nie trolluj :*
"Przegrana nie jest naturalną częścią gry" - Magnus Carlsen
Avatar użytkownika
Sokolnik
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2012, 19:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Lamika » sobota, 2 stycznia 2016, 20:26

Sokolniku, a jak myślisz - kiedy Kisiel powiesił sieć :?: Zapewne w ciągu dnia, bo jakoś na późny wieczór mi to nie wygląda po czym wyjechał z działki i udał się do domu. Jeżeli jakiś ptak złapał się po południu, to zostanie w sieci do jutra, zaplątany przy minus 11. Jak uważasz - przetrwa :?:

Po edycji:
No dobrze, nie doczytałam wstępu, że to nie z dzisiaj te zdjęcia. Zrozumiałam, że Kisiel na działce był dziś. Przepraszam.
Ostatnio edytowano sobota, 2 stycznia 2016, 20:32 przez Lamika, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dodanie postscriptum
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23216
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obrączkowanie

Postprzez Sokolnik » sobota, 2 stycznia 2016, 20:41

Przeczytaj proszę Instrukcję którą podałem w linku, zapewniam Cię, że wszyscy działamy ściśle wg tych zasad, a jeśli nadal masz jakieś wątpliwości to pisz śmiało ;)

I nie, Kisiel NIE zostawił tej sieci ani od połowy grudnia, ani na noc, może dosyć makabrycznie, ale tylko żartuje ;)
"Przegrana nie jest naturalną częścią gry" - Magnus Carlsen
Avatar użytkownika
Sokolnik
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2012, 19:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re:

Postprzez lubonianka » sobota, 2 stycznia 2016, 21:30

Lamika napisał(a):Sokolniku, a jak myślisz - kiedy Kisiel powiesił sieć :?: Zapewne w ciągu dnia, bo jakoś na późny wieczór mi to nie wygląda po czym wyjechał z działki i udał się do domu. Jeżeli jakiś ptak złapał się po południu, to zostanie w sieci do jutra, zaplątany przy minus 11. Jak uważasz - przetrwa :?:

Po edycji:
No dobrze, nie doczytałam wstępu, że to nie z dzisiaj te zdjęcia. Zrozumiałam, że Kisiel na działce był dziś. Przepraszam.

Ja zrozumiałam tak samo, aczkolwiek doczytałam, że to zdjęcia z ciepłych dni grudniowych. Ale zdanie: "Zostawiłem, jutro mi pewnie obrączek nie wystarczy, bo tyle od połowy grudnia się złapało" nie dotyczy tamtego dnia, tylko dzisiejszego. Więc też rozumiem, że na noc zostawił :(
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: Obrączkowanie

Postprzez Apollo » sobota, 2 stycznia 2016, 21:57

Sokolniku, studiuję tę instrukcję, która w jednym z pkt. stanowi:
5. W przypadku, gdy do odłowu używane są sieci, obchody powinny być wykonywane w taki sposób, by złapane ptaki, zależnie od sytuacji, nie czekały na wyjęcie dłużej niż godzinę.

Myślę, że pozostawienie siatki na działce na dłużej niż godzinę w każdym przypadku łąmie tę instrukcję, nieprawdaż?
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Re: Obrączkowanie

Postprzez kisiel1992 » sobota, 2 stycznia 2016, 22:03

Na początku tematu też było oburzenie :twisted:
Przecież to wiadome, że sieci zabieram. Co innego na obozach, bo wtedy cały sezon wiszą i są ściągane na koniec lub zwijane podczas sztormu, ulewy

Ba, podczas deszczu oraz mrozu, sieci kontroluje się co pół godziny

Nie jestem głupi, żeby zostawiać rozwinięte sieci... No chyba, że bym spał na działce :P
Avatar użytkownika
kisiel1992
 
Posty: 220
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obrączkowanie

Postprzez Apollo » sobota, 2 stycznia 2016, 22:10

Kisielu, napisałeś wyżej, że "Zostawiłeś".
Jeśli faktycznie tak jest, to zrób coś dla tych ptaków (i przy okazji dla nas) - i odwiedź działkę jeszcze dziś.
Błagam.
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Re: Obrączkowanie

Postprzez Sokolnik » sobota, 2 stycznia 2016, 22:20

Eh, Wam to trzeba wszystko łopatologicznie, bo chyba moja sugestia, że

Kisiel NIE zostawił tej sieci ani od połowy grudnia, ani na noc


nie jest dosyć klarowna. Więc powtarzam:
Kisiel nie zostawił sieci na noc. Kisiel nie zostawił sieci od grudnia. Sieć jest zwinięta. Ptaki się nie łapią. Kiedy tam przyjeżdża i ją rozwija sprawdza ją regularnie co godzinę lub częściej, w zależności od warunków atmosferycznych.

Wy nas jednak serio macie za kłusoli :twisted:
"Przegrana nie jest naturalną częścią gry" - Magnus Carlsen
Avatar użytkownika
Sokolnik
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2012, 19:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Obrączkowanie

Postprzez kisiel1992 » sobota, 2 stycznia 2016, 22:28

Sokolnik napisał(a):Sieć jest zwinięta.

Ba, nawet leży w torbie, by ją jutro zabrać na działkę
Avatar użytkownika
kisiel1992
 
Posty: 220
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obrączkowanie

Postprzez lubonianka » sobota, 2 stycznia 2016, 22:33

Od teraz to chyba nie za kłusoli tylko za bajkopisarzy, skoro napisane jest coś, co rzekomo nie miało miejsca, słowo "zostawiłem" oznacza "nie zostawiłem" tylko spakowałem do torby, a wypowiedź miała być żartem... Ja na takich chyba się nie znam :(
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ornitologia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości