Wypad.... wylot.... a nie wiem... ale do Warszawy

Moderator: Lamika

Wypad.... wylot.... a nie wiem... ale do Warszawy

Postprzez Kawusia » niedziela, 2 października 2016, 21:58

Z okazji niedawnej naszej rocznicy ślubu oraz moich imienin nasi młodzi zaprosili nas na wycieczkę do Warszawy. Najwygodniej i najszybciej wiadomo ... samolotem. Wylecieliśmy o wschodzie słońca ...
Obrazek
Z góry widoki prawie cały czas mleczne, mgła uniemożliwiała podziwianie wszystkiego co na dole...
Obrazek
Mgła się utrzymywała długo i w pewnym momencie usłyszeliśmy komunikat pilota, że ( i już byłam w strachu bo w przeddzień wylotu oglądałam film dokument o katastrofach lotniczych ;) ) że musimy porobić parę dodatkowych kółek bo nad Modlinem też jest mgła. Widzę przez okienko te skręty.Po półgodzinie następny komunikat: otrzymujemy w prezencie "dodatkowy" lot ponieważ musimy lądować na Okęciu. W tym momencie zmieniły się nasze - właściwie młodych plany. Lądując planowo w Modlinie mieliśmy najpierw zwiedzać Forty :D potem pojechać do Warszawy.
Obrazek
Zbliżamy się....
Obrazek

cdn.
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wypad.... wylot.... a nie wiem... ale do Warszawy

Postprzez Kawusia » niedziela, 2 października 2016, 22:08

No to lądujemy...
Obrazek
Najpierw wsiedliśmy do BUS-a , potem jechaliśmy... i jechaliśmy... "osiemnastką"
Obrazek
Na tym skrzyżowaniu ulic, tuż przed Muzeum POLIN czekając na "naszych", którzy weszli do sklepu, zauważyłam "piętrusia"
Obrazek
Do Muzeum mieliśmy wejść o 11-tej więc trochę porozglądaliśmy się naokoło....
Ja podumałam...
Obrazek


cdn.
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wypad.... wylot.... a nie wiem... ale do Warszawy

Postprzez Kawusia » niedziela, 2 października 2016, 22:16

Nasze kierownictwo już wraca po dumaniu przed pomnikiem ...
Obrazek

Zwiedzanie zajęło nam ponad trzy godziny ale nasi opuścili Muzeum dopiero po pięciu ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn.
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wypad.... wylot.... a nie wiem... ale do Warszawy

Postprzez Kawusia » niedziela, 2 października 2016, 22:47

Po opuszczeniu Muzeum nie zostało nam już dużo czasu więc głodni wróciliśmy tramwajem do Śródmieścia aby się posilić.
Córka wynalazła " Kebab King" na Chmielnej, całkiem dobre jedzonko tam było. Po dobrym obiedzie panowie zapragnęli utrwalić go "ceskim" piwkiem . Wstąpiliśmy po drodze do Piwiarni , solenizantka została poczęstowana "gruszkóweczką" z gruszką ... no i potem Pałac Kultury widziała tak :lol:
Obrazek

Zakończenie wycieczki było bardzo ekscytujące. Musieliśmy dostać się na Lotnisko w Modlinie, ponieważ stamtąd odlatywaliśmy do Gdańska. Wsiedliśmy do jakiegoś BUS-a , którym jechaliśmy godzinę albo i dłużej. Było już prawie ciemno kiedy wysiedliśmy w granicach Nowego Dworu Mazowieckiego :D i dalej kierownik wycieczki zaplanował nam dwukilometrowy marsz do Portu Lotniczego w Modlinie. Ostatnie kilkaset metrów szliśmy w ciemnościach przez jakieś pola :mrgreen:
Obrazek

Planowana godzina odlotu 21:40 ale nastąpiło półgodzinne opóźnienie i tak kończyła się nasza wycieczka -prezent.

Było miło ale trochę krótko :D

K O N I E C
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wypad.... wylot.... a nie wiem... ale do Warszawy

Postprzez Jola » niedziela, 2 października 2016, 22:52

Kawusiu :D Wycieczka krótka,ale ciekawa.Warszawa w skrócie ;) Czekam na dłuższy wypad do Warszawy i moze na spotkanie forumkowe :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » niedziela, 2 października 2016, 23:00

Kawusiu :) W Warszawie widziałaś to, czego ja jako mieszkanka tego miasta jeszcze nie widziałam :( Czyli Muzeum Polin. Planowałam, potem zapomniałam, że planowałam, a dzięki Tobie sobie przypomniałam ;)
Podoba mi się ten 2-kilometrowy marsz przez pola na lotnisko :lol:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23393
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypad.... wylot.... a nie wiem... ale do Warszawy

Postprzez emen5 » niedziela, 2 października 2016, 23:02

Kawusiu,cieszę się,że Wam się udała wycieczka :D Dobrze by było,żeby i mnie ktoś zabrał na wycieczkę do muzeum POLIN :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15311
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Alicja » poniedziałek, 3 października 2016, 11:35

Kawusiu :D mimo nieplanowanych zdarzeń, wycieczka chyba się udała :D a ja już ze 20 lat nie byłam na Okęciu :mrgreen:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24343
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypad.... wylot.... a nie wiem... ale do Warszawy

Postprzez Fili » poniedziałek, 3 października 2016, 16:44

Kawusiu :) Wszystkiego Najlepszego z okazji rocznicy Ślubu i Imienin :)
Ładną niespodziankę sprawiły Wam dzieci :) Podróż samolotem i krótkie zwiedzanie Warszawy. Na pewno niedługo przylecicie na dłuższy pobyt w Stolicy.
Bardzo ładna wycieczka, widoki z samolotu śliczne, nawet ta mgła....
W muzeum Polin też nigdy nie byłam.
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31


Powrót do Nasze reportaże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości