Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Moderator: Lamika

Re: Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Postprzez Accipiter » niedziela, 7 lutego 2016, 14:05

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe tj. przez wiatr, który wypłoszył mi ptactwo wszelakie, moja wycieczka przerodziła się tylko w "luźny" spacer po lesie.
Ale bez obaw, jakoś to wykorzystałem :)
Sfotografowałem fragment jakiegoś bunkra, z tego co słyszałem pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej a być może jest jeszcze starszy.
Nie zabierałem ze sobą drugiego obiektywu przez co nie mogę pokazać jak wygląda całość. Postaram się kiedyś tam wrócić i zrobić lepsze zdjęcia.
Bunkier znajduje się niedaleko Sławniowic.
Obrazek

Kolejna ciekawostka to nowe budki dla nietoperzy.
Nie wiem z czyjej to inicjatywy ale bardzo cieszą mnie takie akcje :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » niedziela, 7 lutego 2016, 15:07

Napewno trzeba dbać o nietoperze, ale czy one poznają się na budkach, że to dla nich :?: Jakoś bardziej kojarzą mi się z koloniami nocującymi na strychach, w pieczarach czy właśnie starych bunkrach, ale mogę się mylić :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23396
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Postprzez Apollo » niedziela, 7 lutego 2016, 20:02

Lamiko - podobne budki mamy i we Wrocławiu. Nie wiem, czy się sprawdzają, ale mam taką nadzieję. :)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Postprzez Accipiter » poniedziałek, 24 grudnia 2018, 16:23

Hej :D
Obiecana sójka z fotopułapki. Nagrała mi się na dwóch filmach, siedziała na gałęzi po czym poleciała po żołędzia by po ok. 10 minutach wrócić i skonsumować go w oku kamery ;) .
Na lepsze materiały wciąż czekam. Poniżej wstawiam screeny z filmików o sójce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » poniedziałek, 24 grudnia 2018, 16:31

Sójka nabrała nawyków z facebooka - chwali się swoim posiłkiem przed kamerą ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23396
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Postprzez Apollo » poniedziałek, 24 grudnia 2018, 22:34

Acci, podaj proszę w wolnej chwili info o fotopułapce - na ile starczy baterii, co ile godzin/dni musisz zgrywać kartę pamięci?
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Postprzez Accipiter » wtorek, 25 grudnia 2018, 11:52

Apollo, kamerkę mam na razie w fazie testów, kombinuję w miarę możliwości z ustawieniami - chociaż tutaj filozofii nie ma ale zanim będę mógł napisać coś więcej to pewnie trochę czasu minie, bo póki co mam ją nieco ponad tydzień. Wcześniej załączałem ją tylko na noc a obecnie jest zainstalowana w lesie już 4 dzień. Według producenta na najwyższych ustawieniach i z załączonymi wszystkimi diodami powinna działać przez okres około 40 dni (w trybie czuwania) nagrywając przy tym 10 filmów dziennie + jakieś fotki. Ale wiadomo, to są tylko suche dane.
Władowałem do niej 8 akumulatorów AA Nimh, w między czasie raz je doładowałem, żeby mieć pewność, że wytrzymają tych kilka dni i póki co jakoś sprzęcik hula. Zdążyła już przetrwać opady deszczu, śniegu oraz mróz i nic złego się nie stało.

O miejsce na karcie pamięci powinienem się martwić wiosną i latem, bo wtedy spodziewałbym się większego ruchu .. teraz to mało co mi się nagrywa :)
Nie pasuje mi za bardzo zbyt wąski wg mnie zakres czujki ruchu. 90 stopni wydaje się wystarczajęce ale sprawdziłem to w terenie i mimo iż obiektyw kamery obejmuje sporo to jeśli obiekt nie znajdzie się w promieniu czujnika to zwyczajnie kamera się nie załączy. 120 stopni byłoby optymalne.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Postprzez Apollo » wtorek, 25 grudnia 2018, 23:20

Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu sprzętem (przynajmniej w roli nagrywającego; mam nadzieję, że również niekoniecznie w roli nagrywanego :) ), stąd moja ciekawość. Dzięki!
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Postprzez 78 » środa, 26 grudnia 2018, 11:54

Fajna sprawa taka fotopułapka.A czy ta (bo są takie) wysyła zdjęcia od razu na telefon ? To duże ułatwienie i oszczędność czasu. Życzę udanych fotołowów.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10610
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Accipitera luźny temat o dreptaniu...

Postprzez Accipiter » środa, 26 grudnia 2018, 13:50

Moja kamerka nie wysyła zdjęć. Przed zakupem zastanawiałem się czy nie warto dopłacić i kupić taką z funkcją gps ale uznałem, że nie ma to większego sensu. Odwiedziłem też fora, na których omawiano i takie kamerki ale większość była zgodna, że jest to tylko zbędny gadżet. Czasem te kamery potrafiły wysyłać masę niepotrzebnych zdjęć i tym samym kasa na karcie momentalnie znikała. Lepszym rozwiązaniem niż MMS jest wysyłanie fotek na maila ale... po co? :) I tak co jakiś czas trzeba zrobić rekonesans terenu i sprzętu więc jak dla mnie dużo przyjemniejszym rozwiązaniem jest spacer do miejsca, w którym kamerka jest ustawiona. A w międzyczasie zawsze można jakieś zwierzaki podejrzeć :)
A na razie dalej czekam na ujęcia, mam póki co pecha. Jak na złość żaden zwierzak się nie łapie. Już nawet w akcie desperacji podsypałem trochę żarełka ale i to nie przyniosło efektu.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze reportaże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości