Strzelę sobie gąsiorka ;)

Moderator: Lamika

Strzelę sobie gąsiorka ;)

Postprzez Apollo » niedziela, 7 czerwca 2015, 16:24

Po kilku wyjazdach nad morze w tym roku, obraliśmy z rodzinką azymut na góry. Wybór padł na Polanicę Zdrój. Choć to urokliwe dolnośląskie uzdrowisko, to jednak moje maleństwo nie miało zbyt wielu w nim atrakcji. Mamy taki rodzinny rozjazd: moje dziewczyny ukochały morze, podczas gdy ja się raczej tam nudzę, a ja - wciąż tęsknię za górami, w których moja córka niespecjalnie znajduje zajęcie (zbyt mała jeszcze na narty lub wyprawy).
Korzystając z "chwili dla siebie", mykam w góry. Zakładam połączyć górskie szlajanko z fotografowaniem ptaków. Dla rozgrzewki planuję przejść z Kudowy do Dusznik, fragmentem Głównego Szlaku Sudeckiego.
Z dworca PKP ruszam "na szagę", do ul. Słonecznej:
Obrazek
Obrazek

Kudowa gdzieś z ul. Słonecznej ;)
Obrazek

Na Śnieżce akcja zima już zakończona, posprzątali cały śnieg ;)
Obrazek

Te łąki i polne drogi... Gdyby nie skwar (>30 st.C) zaległbym na dłużej:
Obrazek

Jeszcze raz rzut na Karkonosze:
Obrazek

Przedmieścia Kudowy:
Obrazek

Góry na granicy PL-CZ:
Obrazek

Urokliwie, choć bez przepaści i stromizn:
Obrazek

Sacrum i profanum na jednym drzewie ;)
Obrazek

Wiecie, czemu te krowy są takie ceglaste?
Obrazek

Bo jedzą trawę z takiej ceglastej ziemi :):
Obrazek

A to już Urwisko Batorowskie, Skały Puchacza, a w tle - Szczeliniec Wielki, czyli południowa część naszych Gór Stołowych (północną, czyli Zawory, zwiedzałem miesiąc temu):
Obrazek

Wiadukt w okolicach Lewina Kłodzkiego:
Obrazek

Ruiny wapiennika na zboczu Grodczyna:
Obrazek

I jeszcze rzut okiem na Szczeliniec Wielki:
Obrazek

Sielsko-anielsko:
Obrazek

Turystycznie i krajobrazowo jestem spełniony. Przeszedłem w upale ok. 21 km i choć brak było spektakularnych zejść i podejść, to jednak w nogach odczułem tę trasę. Niestety, przegapiłem zejście w stronę Zamku Homole, który musi poczekać na eksplorację do następnego razu.
Ostatnio edytowano niedziela, 31 stycznia 2016, 15:04 przez Apollo, łącznie edytowano 2 razy
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Strzelę sobie gąsiorka ;)

Postprzez Apollo » niedziela, 7 czerwca 2015, 16:33

Teraz ptasia część wycieczki :)
Wycieczka przekonała mnie, że ptaki są mądrzejsze od wielu ludzi. Zamiast szlajać się w upalny czas, jak co poniektórzy, ptaki zaległy w swych zacienionych kryjówkach, więc obserwacji poczyniłem ledwie kilka. Oto one:

drapol (chyba myszołów?):
Obrazek

kos bawi się ze mną w chowanego:
Obrazek

pliszka siwa (nie jedyna tego dnia):
Obrazek
sparzona :)
Obrazek

gąsiorek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kopciuszek muchołówka szara:
Obrazek

W trakcie obserwacji świergotka łąkowego:
Obrazek
zaobserwowałem śmieszną scenkę. Świergotek sobie śpiewał, aż tu nagle został wystraszony przez... ziębę :)
Obrazek
Napastnik tylko chwilę spędził na czubku drzewa, po czy oddalił się za świergotkiem:
Obrazek

Białorzytka Pokląskwa, którą wziąłem za kolejnego gąsiorka :)
Obrazek

Zięba:
Obrazek

Chyba świergotki łąkowe Muchołówki szare:
Obrazek
Obrazek

ORZEŁ!!!!
Obrazek
:)

Byłem świadkiem łowów pustułki. Poleciała ona w stronę gospodarstwa, znikając na chwilę za budynkiem. Po parunastu sekundach wyleciała stamtąd, uciekając przed stadem jaskółek. Jaskółki narobiły takiego jazgotu, podfruwając z każdej strony do pustułki, że ta - niepyszna - zmyła się szybciutko w stronę lasu.

Kopciuszek czekający ze mną na przyjazd szynobusu:
Obrazek

I jeszcze wyjaśnienie dla tytułu wątku. Otóż - jak wspomniałem wyżej - ptaków było jak na lekarstwo, a te, które udało mi się zauważyć, ciężko mi było sfotografować. Za to gąsiorków na trasie naliczyłem co najmniej kilka. I gdy zrezygnowany, po kolejnej nieudanej próbie uchwycenia jakiegoś ptaszka, chowałem aparat, zobaczyłem przyglądającego mi się gąsiorka (chyba trzeciego w tym dniu). Zawahałem się, czy chować aparat, w końcu pomyślałem sobie: a co tam, strzelę sobie kolejnego gąsiorka. ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 31 stycznia 2016, 15:09 przez Apollo, łącznie edytowano 2 razy
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Strzelę sobie gąsiorka ;)

Postprzez Kawusia » niedziela, 7 czerwca 2015, 16:50

Apollo, te 21 km to by nie było tak dużo... żeby nie upał jak piszesz, ale mimo to w tak pięknych okolicach to jest naprawdę dobry wypoczynek . Nie wyobrażam sobie jak ludzie mogą "odpoczywać" w tłoku ... np. jak u nas na plaży :mrgreen: -przed nosem czyjeś stopy, po bokach czyjeś boki lub też stopy , nieomalże nie widać skrawka wolnego piachu :roll:
Może w moim wieku to tak się to widzi... młodsi pewnie tak nie myślą i czują się zawsze dobrze ;)
Ptaków sporo sfotografowałeś... tylko zazdrościć tak bystrego oka. Ja , nawet jakbym u nas w lesie jakiegoś przyuważyła to nie wiedziałabym co za jeden ... musiałabym zabierać ze sobą książkę :)
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Strzelę sobie gąsiorka ;)

Postprzez Apollo » niedziela, 7 czerwca 2015, 16:53

I jeszcze dopełnienie galerii świergotka łąkowego potrzeszcza:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 31 stycznia 2016, 15:07 przez Apollo, łącznie edytowano 2 razy
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Strzelę sobie gąsiorka ;)

Postprzez Apollo » niedziela, 7 czerwca 2015, 16:57

Kawusia napisał(a):Nie wyobrażam sobie jak ludzie mogą "odpoczywać" w tłoku

Kawusiu - i bardzo dobrze, że tłumy pozostają na plaży, dzięki temu w innych miejscach jest pusto :).
Kawusia napisał(a):Ja , nawet jakbym u nas w lesie jakiegoś przyuważyła to nie wiedziałabym co za jeden ... musiałabym zabierać ze sobą książkę :)

Włąśnie nabyłem sobie Collinsa, o którym kiedyś pisał 78. Faktycznie, pomocna książka!
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Postprzez Alicja » niedziela, 7 czerwca 2015, 17:07

Apollo :D piękna wycieczka :D W naturze byłaby dla mnie za męcząca, toteż tym chętniej, czytając Twój reportaż i oglądając urokliwe zdjęcia, przeniosłam się oczyma wyobraźni w tamte strony :) Gratuluję gąsiorka i pozostałych ustrzelonych ptaszków. Śpiewający świergotek jest cudny :!:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24343
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Postprzez Apollo » niedziela, 7 czerwca 2015, 17:15

Alicja napisał(a):Śpiewający świergotek jest cudny :!:

On chyba nie śpiewał, tylko darł się na mnie, żebym sobie już poszedł ;).
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: Strzelę sobie gąsiorka ;)

Postprzez DługiMarek » niedziela, 7 czerwca 2015, 18:09

Ja w temacie "ceglane krowy" .....ta ziemia miała kolor czerwonawy ? -jak tak to ja bym powiedział że :
-albo krowy rdzewieją
-albo mają żelazne zdrowie :lol:
Jeśli mnie pamięć nie myli-taki kolor ziemi świadczy o występowaniu związków (rud) zelaza.W Beskidach też są takie miejsca-w okolicach występowania rudy istniały dawniej dymarki....
Avatar użytkownika
DługiMarek
 
Posty: 893
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 06:47

Re: Strzelę sobie gąsiorka ;)

Postprzez Jola » niedziela, 7 czerwca 2015, 18:36

Apollo :D Wspaniała wycieczka :D Jak to dobrze że kupiłeś aparat,bo jak widać bardzo sie przydaje i my mamy radoche przy oglądaniu kapitalnych fotek :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Postprzez Lamika » niedziela, 7 czerwca 2015, 19:13

Apollo :) Wszyscy już pochwalili, ja się przyłączam. Ptaszków może nie za dużo, ale same najważniejsze ;)
Mam tylko zastrzeżenia do linków do tinypic. Wolałabym wklejone zdjęcie, bo tinypic tym się charakteryzuje (przynajmniej w moim wypadku), że po każdym w niego kliknięciu automatycznie otwiera się strona zakładów bukmacherskich, które po kazdym zdjęciu trzeba zamykać. Nie dałoby się tych panoram wstawić normalnie :?: Przyznam, ze większości nie widziałam, bo mnie te zakłady piłkarskie zgniewały :roll:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23393
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Nasze reportaże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości