Muzea, wystawy, sztuka

Moderator: Lamika

Postprzez Lamika » czwartek, 28 maja 2015, 19:56

Garrulusko :) Bardzo to ciekawe. Począwszy od nieznanego mi budynku po dzieła obu ormiańskich twórców. Obrazy Gagika Parsamiana bardzo dekoracyjne, a kompozycje Gurgena Gadachika pełne uroku i lekkości.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzea, wystawy, sztuka

Postprzez emen5 » piątek, 29 maja 2015, 20:33

Garrulusko,dzięki :D Nie znałam tych ormiańskich malarzy.Ale ich twórczość jest bardzo ciekawa :)
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Re: Muzea, wystawy, sztuka

Postprzez garrulus » środa, 2 września 2015, 17:54

Kiedyś już zamieściłam zdjęcie kolorowego obelisku stojącego na jednej z ulic Krakowa.
Autorem jest Maurycy Gomulicki.
W Krakowie, w ramach projektu "Wielokulturowość nie działa ? ", stanęły trzy instalacje tego artysty: wspomniany "Obelisk" , "Piramida" i "Muchomory"

Obelisk
Obrazek

Piramida - znajduje się w pobliżu Muzeum Lotnictwa Polskiego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04

Re: Muzea, wystawy, sztuka

Postprzez garrulus » środa, 2 września 2015, 18:01

cd
Muchomory przed Nowohuckim Centrum Kultury ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O instalacjach


:D
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04

Postprzez Lamika » środa, 2 września 2015, 18:29

Obelisk mi się podoba, piramida może być, chociaż to sztuka równie artystyczna jak palma w Warszawie ;) Natomiast muchomory zamiast przed Centrum Kultury lepiej by się pewnie czuły na przedszkolnym placu zabaw. :mrgreen:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzea, wystawy, sztuka

Postprzez Jola » środa, 2 września 2015, 18:43

Garrulusko :D Takie muchomory jako stoliki stały barrrrrrdzo dawno temu w parku w Powsinie-piękne wspomnienie :D Ale najbardziej pdoba mi się że te instalacje są takie kolorowe ;) :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Re: Muzea, wystawy, sztuka

Postprzez emen5 » środa, 2 września 2015, 18:57

Mnie się najbardziej podoba obelisk.Ale zestawienie kolorowej instalacji z zabytkowym kościołem mi się gryzie :o
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Postprzez Alicja » środa, 2 września 2015, 19:07

Garrulusko :D zestawienia barw obelisku i piramidy dają mocno po oczach, natomiast muchomory, gdyby były bardzo wysokie, mogłyby być wykorzystane jako latarnie na skwerach :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24117
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzea, wystawy, sztuka

Postprzez garrulus » niedziela, 5 czerwca 2016, 20:01

W Krakowie w Międzynarodowym Centrum Kultury wystawiane są obecnie prace Maxa Ernsta (1891 - 1976), niemieckiego artysty, jednego z głównych przedstawiciela surrealizmu.
Tytuł wystawy "Sny ornitologa". Na wszystkich pracach: kolażach, obrazach, rzeźbach, można oglądać ekspresyjnie i surrealistycznie przedstawione ptaki.
Niestety, nie wolno było fotografować :(
Zatem, zamieszczam tylko plakat informujący o wystawie ze zdjęciem jednej z rzeźb i linki do galerii zdjęć na stronie MCK.

Obrazek

Sny ornitologa to wystawa dzieł Maxa Ernsta – jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, najsłynniejszego obok Salvadora Dalego przedstawiciela surrealizmu. Ekspozycja przybliży twórczość artysty poprzez pryzmat jego głębokiego przekonania o ptasim rodowodzie artysty i posługiwania się postacią ptaka jako artystycznym alter ego. Ptak to jeden z wiodących wątków tematycznych obecnych w sztuce Maxa Ernsta, począwszy od wczesnych prac dadaistycznych aż po tworzone u kresu życia. Nazywany Loplopem, Hornebomem, Schnabelmaxem pojawia się w różnych odsłonach, formach i kontekstach. Jest dominującym motywem w kolażach, obrazach olejnych, grafikach, ilustracjach książkowych i rzeźbach.

Sam artysta był absolutnie przekonany o swoim ptasim pochodzeniu, ptasiej naturze i „ptakopodobnych” rysach twarzy. Często pogwizdywał i rzucał jednym okiem charakterystyczne „ptasie” spojrzenia. Twierdził wręcz, że wykluł się z jaja złożonego przez matkę. Za moment zwrotny w swoim życiu uważał traumatyczne przeżycie, kiedy w wieku piętnastu lat dowiedział się o narodzinach siostry Loni, w chwili gdy umarł jego ukochany ptak, różowa kakadu nazywana Hornebom.
[...]

Źródło i cały tekst

Galeria
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04

Postprzez Lamika » niedziela, 5 czerwca 2016, 20:13

Ciekawa wystawa. Czytałam o niej w przedostatniej "Polityce", szkoda, że tak mało z niej zdjęć.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze reportaże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość