Tajlandia

Moderator: Lamika

Tajlandia

Postprzez calvin_harris » czwartek, 22 stycznia 2015, 20:02

W dniach 31 grudnia-13 stycznia razem z rodziną odwiedziłem Tajlandię :)

Wylecieliśmy w Sylwestra i po 2 przesiadkach w Brukseli i Abu Dhabi wylądowaliśmy w Bangkoku.Lot liniami Etihad zdecydowanie należał do przyjemnych-jak na normalną cenę za klasę ekonomiczną otrzymaliśmy usługi niczym klienci klasy biznesowej.Dotykowy ekranik przed każdym siedzeniem wraz z wbudowaną m.in.tv satelitarną(oglądałem mecz Premier League na żywo) czy Wi-fi (nie wiem jak to działa na wysokości 11 km nad ziemią :roll: )
Następnie z Bangkoku udaliśmy się na wybrzeże,gdzie przebywaliśmy kilka dni.Warto zaznaczyć,że prócz lotów nie mieliśmy nic zarezerwowanego(no jedynie pierwszy nocleg w Bangkoku) :lol:
Moim zdaniem najfajniejszą częścią był pobyt na wyspie Koh Yao Noi,gdzie razem z wynajętym bungalowem na palach (nie było też drzwi,tylko po prostu wejście wielkości bramy garażowej) mieliśmy do dyspozycji skuterki do poruszania się po wyspie.Tam też doświadczyliśmy uroków dzikiej fauny-ogromne owady na ścianie czy modliszki w poduszkach mimo posiadanej moskitiery... :)
Co noc słychać też było wszędobylskie gekony,które miały na czym żerować z racji wielu owadów :) Nurkowaliśmy też nieco po tamtejszych rafach koralowych,dzięki czemu miałem okazję widzieć parę efektownych gatunków licznych tu ryb.

Tajskie jedzenie bardzo dobre,acz po jakimś tygodniu nie dawałem już rady i szukałem europejskiego hahhaha :lol:
Na widok makaronu z ichniejszym specyficznym sosem wciąż jest mi niedobrze z przejedzenia :lol:
Ceny nieco niższe niż w PL,jedynie co było droższe to napoje i soki oraz akohol
Można było dobrze zjeść za ok.10 zł,na targu nawet za 5 zł!
Noclegi też wciąż dość tanie,ale drożeją w znacznym tempie-moja siostra,która była w Tajlandii już 6 razy,mówi że obecnie jest jak na Tajlandię niewyobrażalnie drogo w porównaniu do lat poprzednich.
Tajowie są bardzo sympatyczni,jednak również niesamowicie pazerni i naciągają,raz nawet daliśmy się nabrać i fałszywy taksówkarz zamiast zawieść nas do świątyni,zawiózł do tzw "shopping centre" gdzie kazał nam coś kupić....

Niestety wszędobylskie są też karaluchy(bez znaczenia na ilość gwiazdek hotelu) i szczury...

Poniżej wstawiam parę zdjęć z opisami.
calvin_harris
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 26 lipca 2012, 18:20

Re: Tajlandia

Postprzez calvin_harris » czwartek, 22 stycznia 2015, 20:13

Zdjęcie mojego ulubionego dania-krewetek na głębokim oleju i podwodnego świata
calvin_harris
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 26 lipca 2012, 18:20

Re: Tajlandia

Postprzez calvin_harris » czwartek, 22 stycznia 2015, 20:21

Jeździliśmy też na słoniach i obstawialiśmy wyscigi konne
calvin_harris
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 26 lipca 2012, 18:20

Re: Tajlandia

Postprzez calvin_harris » czwartek, 22 stycznia 2015, 20:29

I ostatnie zdjęcia :)
calvin_harris
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 26 lipca 2012, 18:20

Re: Tajlandia

Postprzez Kawusia » czwartek, 22 stycznia 2015, 20:56

Calvin, wspaniałe masz wspomnienia po takim wyjeździe. Wyobrażam sobie te wszystkie miejsca, które zwiedzałeś, w których odpoczywałeś.

Tylko fotek nie widzę :roll: ;)
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lamika » czwartek, 22 stycznia 2015, 20:59

Calvin :) Ciekawie piszesz, pewnie jeszcze ciekawsze zdjęcia, ale pewnie są jako załączniki i zobaczymy je po napisaniu postu ;)

Jest tak, jak napisałam wyżej - zdjęcia to załączniki. Trzeba napisać post w wątku, żeby je zobaczyć.
Świetne letnie wakacje w środku zimy :) Z przyjemnością popatrzyłam na tę letnią egzotykę :D
Ostatnio edytowano czwartek, 22 stycznia 2015, 21:06 przez Lamika, łącznie edytowano 2 razy
Powód: jak zobaczyć zdjęcia - dopisek
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23393
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajlandia

Postprzez Kawusia » czwartek, 22 stycznia 2015, 21:05

Ciekawe danie - plaster ananasa i.... ? właśnie .. czy to jakaś sałatka jarzynowa położona ? ;)
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tajlandia

Postprzez calvin_harris » czwartek, 22 stycznia 2015, 21:21

wewnątrz ananasa jest kurczak oraz krewetki razem z ryżem i warzywami :)

a ja o tym zawsze zapominam :D wybaczcie
wstawię wobec tego zdjęcia w kolejności dodania,teraz już tak mogę:
Cz.1
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
calvin_harris
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 26 lipca 2012, 18:20

Re: Tajlandia

Postprzez calvin_harris » czwartek, 22 stycznia 2015, 21:22

cz.2
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
calvin_harris
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 26 lipca 2012, 18:20

Re: Tajlandia

Postprzez calvin_harris » czwartek, 22 stycznia 2015, 21:24

cz.3
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przepraszam za zamieszanie...
calvin_harris
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 26 lipca 2012, 18:20

Następna strona

Powrót do Nasze reportaże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości