Noc Muzeów w Bursztynie ;)

Moderator: Lamika

Noc Muzeów w Bursztynie ;)

Postprzez Kawusia » niedziela, 18 maja 2014, 15:33

Do Bursztynu mamy niedaleko więc wybrałyśmy się z córką do Bursztynu - w ramach Nocy Muzeów :D . Bursztyn można było zwiedzać z Przewodnikiem w godz. od 19:00 do 01:00 . Z uwagi na wiek mamusi wybrałyśmy się wcześniej... to znaczy na 19:00. Po dotarciu do celu okazało się , że jest bardzo wielu chętnych i to z całymi rodzinami. Tak więc stanęłyśmy w kolejce po bilety- a jakże... po 1,- PLN . Zostałyśmy przydzielone do grupy na godz. 20:00. Każda grupa odwiedzających liczyła nie więcej jak 30 osób. Po zakupie biletów zostało czekanie na wejście ... ok. 40 min. Dzieci się niecierpliwyły i marudziły. Nic to...tylko córcia zapomniała wziąć swojej komórki a zdjęcia z mojej z powodu braku lampy wychodzą marne.
Obrazek

Ładny bilecik prawda :?: :)


cdn.
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Noc Muzeów w Bursztynie ;)

Postprzez Kawusia » niedziela, 18 maja 2014, 15:50

Zaraz po wejściu na korytarzu wisiały zdjęcia piłkarzy z Euro 2012 . Następnie zwiedzaliśmy szatnie piłkarzy. Nic nadzwyczajnego.... pojedyncze wnęki a w nich szafki na drobiazgi oraz po parę wieszaków no i siedziska. Z szatni chłopaki mają wejście do jacuzzi . Prowadząca opowiadała, opowiadała i poszliśmy dalej.
To wiadomo ..... Pani radziła, żeby nie wchodzić na murawę bo to będzie kosztowało 5.000,- PLN :roll: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Pani w pomarańczowej kurtce to oprowadzająca.
Idziemy na trybuny.
Obrazek


cdn.
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Noc Muzeów w Bursztynie ;)

Postprzez Kawusia » niedziela, 18 maja 2014, 15:54

Atrakcją dla odważnych była możliwość zjazdu na linie w poprzek bryły Bursztynu. Trzeba było tylko wypełnić ankietę i podpisać się pod uwagą, że w razie czego....... to sam delikwent jest winny :lol: za 35,- PLN Za naszej bytności było dwóch odważnych.
Obrazek
Obrazek


cdn.
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Noc Muzeów w Bursztynie ;)

Postprzez Kawusia » niedziela, 18 maja 2014, 16:06

Przechodząc dalej na holu zauważyłam Neptuna ... z daleka myślałam, że jest wyrzeźbiony z marmuru a tu okazało się.....
Obrazek
Obrazek

Niestety tylko taka fotka z mojej komórki wyszła :(


cdn.
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Noc Muzeów w Bursztynie ;)

Postprzez Kawusia » niedziela, 18 maja 2014, 16:16

Jeszcze zwiedziliśmy salę dla VIP-ów , z której raczej murawę niezbyt dobrze widać... to chyba tylko dla tych co meczem mało się interesują :mrgreen: Dla zainteresowanych meczem kabiny obserwacyjne znajdują się poniżej tej sali.
Obrazek
Na terenie Bursztynu znajduje się Restauracja z największą ilością miejsc - 120 ... o ile dobrze zapamiętałam.
Na zdjęciu to tylko część :)
Obrazek
Obrazek

Na koniec zwiedziliśmy Salę Klubową Kibica Lechii Gdańsk. Można było zostać , zakumplować się itd. itp.
Właśnie w tym momencie bateria mojej komórki wyładowała się.
Koniec wycieczki.
Stwierdziłyśmy z córką, że warto było wybrać się na tę wycieczkę.
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Noc Muzeów w Bursztynie ;)

Postprzez emen5 » niedziela, 18 maja 2014, 18:14

Kawusiu :) Bardzo ładna wycieczka.Dobrze,że się na nią wybrałaś,bo i my mogliśmy przespacerować się z Tobą :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15308
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Postprzez Alicja » niedziela, 18 maja 2014, 20:50

Kawusiu dziękuję :D sama na taką wycieczkę bym się nie wybrała ale zdjęcia chętnie obejrzałam :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24335
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Noc Muzeów w Bursztynie ;)

Postprzez Fili » niedziela, 18 maja 2014, 20:58

Kawusiu, dziękuję za wycieczkę do Bursztynu :)
Fili
 
Posty: 2372
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 09:31

Postprzez Lamika » niedziela, 18 maja 2014, 21:16

Kawusiu :) Pierwsze zdjęcie było dla mnie pełnym zaskoczeniem, bo dopatrywałam się w nim...bursztynu :mrgreen: Nie wiedziałam, albo uleciało mi z pamięci, że tak nazywa się stadion :lol: Sport czy biżuteria - w każdym razie ciekawa wycieczka :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Nasze reportaże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości