Warto przeczytac

Moderator: Lamika

Re: Warto przeczytac

Postprzez emen5 » niedziela, 25 grudnia 2016, 16:56

Autor fantastyczny,książka też :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Re: Warto przeczytac

Postprzez Accipiter » piątek, 13 stycznia 2017, 20:40

Przeczytałem ostatnio Metro 2033, powieść Dmitrija Głuchowskiego. Powieść, która zbiera bardzo dobre noty.
Opowiada ona o życiu ludzi w moskiewskim metrze po wojnie nuklearnej. Może dokładnego opisu wstawiał tutaj nie będę , bo konkrety można znaleźć w sieci, jeśli tylko temat kogoś zainteresuje. Denerwowała mnie tylko jedna rzecz a mianowicie między poszczególnymi akcjami autor wstawiał zbyt długie moim zdaniem i czasem nawet niepotrzebne opisy. Ale mniejsza o to. Końcówka bardzo mnie zaskoczyła i jestem ciekaw jak akcja potoczy się w kolejnych tomach... Tak tak, właśnie zabrałem się za Metro 2034 a dalej w kolejce czeka Metro 2035. Mam więc całą trylogię ;)
Polecam, jeśli interesuje was tematyka świata postapokaliptycznego.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Postprzez Lamika » piątek, 13 stycznia 2017, 20:51

Ze wstydem przyznam, że nie słyszałam o tym cyklu, sprawdziłam na lubimyczytac.pl i okazuje się, że to jedne z najpopularniejszych książek. Tłumaczy mnie jedynie to, że nie specjalnie interesuje mnie sci-fi, ale chyba spróbuję :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » niedziela, 22 stycznia 2017, 12:23

Do przemyślenia może Wam znana książka Emmanuela Carrere "Królestwo"
To moja z niej recenzja zamieszczona na portalu lubimyczytać.pl
Bardzo osobista, powiedziałabym egocentryczna, interpretacja Dziejów Apostolskich i Ewangelii wg św. Łukasza. Autor snuje opowieść o tym, jak mogło być, wypełnia luki i niedopowiedzenia własnymi wyobrażeniami. Wiele tu też dygresji dotyczących własnego warsztatu pisarskiego i różnych wydarzeń z własnego życia. Daje to wrażenie pewnego chaosu.
Zaskakują próby przełożenia znanych wersetów przypisywanych Jezusowi na język i rozumienie współczesne. Książka reklamowana na okładce jako powieść zdecydowanie nią nie jest. Mimo znacznej obszerności to raczej esej.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ellen » czwartek, 2 marca 2017, 20:16

Przeczytałam wczoraj książkę Anny Klejzerowicz - "List z powstania" i szczerze polecam . Nie mogłam się od niej oderwać .
Avatar użytkownika
Ellen
Administrator
 
Posty: 2406
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:11

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » piątek, 10 marca 2017, 08:53

Olga Tokarczuk - Prowadź swój pług przez kości umarłych.

Przeczytałem prawie jednym tchem.Polecam wszystkim.Żal,że nie można zostać bohaterem takiej książki.Teraz czekam na nakręcony na jej podstawie film "Pokot".Jestem bardzo ciekaw,jak zostanie oddany klimat opowieści.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10376
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » wtorek, 8 maja 2018, 18:06

Miłośnikom varsavianów polecam książkę Piotra Kuleszy - Niebieski syfon.Rzecz o Bazarze Różyckiego.Przeczytałem jednym tchem.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10376
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » wtorek, 6 listopada 2018, 15:52

Dla tych którzy lubią dreszczyk emocji. Jakub Żulczyk - "Zmorojewo". Opowieść z pogranicza fantastyki i horroru. Właśnie wziąłem do ręki kolejną część - "Świątynia". Mam nadzieję,że będzie równie dobra jak poprzedniczka.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10376
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Warto przeczytac

Postprzez 78 » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 17:27

Szczepan Twardoch - "Król".
Przedwojenna Warszawa.Polsko-żydowska mafia powiązana z polityką.Porachunki mafijne.Bezwzględna walka polityczna.Krew ściekająca z kartek książki.Jeśli ktoś coś takiego lubi to polecam. (podobno książka ma być zekranizowana)
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10376
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Postprzez Ellen » czwartek, 22 sierpnia 2019, 20:42

Dawno,dawno temu kiedy byłam małą Kasią przeczytałam z zapartym tchem książkę "Wiatr z księżyca" Erica Linklatera o przygodach dwóch sióstr -Dory i Flory.
Pozycja ta zapadła w mojej pamięci bardzo głęboko i już jako dorosła osoba postanowiłam wrócić do tej pozycji. Przez kilka lat szukałam bezskutecznie tej książki i dopiero 2 miesiące temu udało mi się ją zdobyć. Po wielu latach przeczytałam ją z zapartym tchem i z perspektywy osoby dorosłej pozycja ta zyskała w mojej ocenie. Duża dawka humoru i to w dobrym stylu. Szczerze polecam :D
Avatar użytkownika
Ellen
Administrator
 
Posty: 2406
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron