Filmoteka

Postprzez 78 » środa, 31 października 2012, 19:57

Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re:

Postprzez 75ronin » środa, 31 października 2012, 20:14

78 napisał(a):A to już klasyk z piękną Naomi Ring

Amerykański Ring?
Auuuu, boli ;) :D Wolę już japoński - co prawda on też nie jest oryginalny (wzorem był kanadyjski horror, niestety nie pamiętam tytułu ani roku produkcji), ale mimo lepszej techniki filmowej w amerykańskiej wersji jednak....

Koreański horror opowiadający o tym czym może się stać dobrosąsiedzka pomoc, a także o cenie bycia samotnym....
"A.P.T/Apartment"
Film mimo kilku słabości scenariusza da się oglądnąć, może nie porywa, ale.....
75ronin
 
Posty: 682
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 06:24
Lokalizacja: Małopolska, Gorlice

Re: Filmoteka

Postprzez 75ronin » niedziela, 4 listopada 2012, 17:03

Kolejny azjatycki horror - tym razem koreańsko-wietnamski: Muoi: The legend of a portrait.
O fabule nic nie piszę, bo zepsułbym oglądanie filmu. Napiszę tyle, że jest lepszy od APT. Końcowe sceny dziejące się w Wietnamie trochę nie dorastają do atmosfery jaka jest budowana przez cały film, ale film jest bardzo klimatyczny.
I żeby nie było, że z azjatyckiego kina cenię tylko horrory, dołączam link do mojej ulubionej :D azjatyckiej komedii: My Sassy Girl z moją ulubioną koreańską aktorką :D . Amerykański film o tym samym tytule jest dowodem na to jak Amerykanie potrafią zarżnąć świetny film. :evil:
75ronin
 
Posty: 682
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 06:24
Lokalizacja: Małopolska, Gorlice

Postprzez Lamika » niedziela, 4 listopada 2012, 17:20

Ronin :) To już wiem, co będę oglądać dziś wieczorem :D Aż mi ślinka cieknie na ucztę ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23216
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 78 » poniedziałek, 5 listopada 2012, 11:50

Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Postprzez 78 » poniedziałek, 5 listopada 2012, 12:33

Ludzie zawsze lubili się bac.

"Frankenstein"
"Syn Draculi"
"Wilkołak"
Golem"
Ręce Orlaca
"Dr.Jekyll And Mr.Hyde"
"Muzeum figur woskowych"
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Filmoteka

Postprzez 75ronin » poniedziałek, 5 listopada 2012, 21:39

Film który trudno zaklasyfikować do jakiejś określonej kategorii (trochę w nim filmu psychologicznego, trochę dramatu, trochę thrillera, trochę horroru) - "A tale of two sisters". Podobno żeby wyłapać wszystkie powiązania i relacje między postaciami nie wystarczy wziąć i oglądnąć nawet i 3 razy (z taką opinią spotkałem się na kilku forach filmowych) - ogólnie jest to film trudny i wymagający skupienia podczas oglądania.

Film trochę nawiązujący do "My sassy girl" (ta sama aktorka w głównej roli i w pewnym momencie przymrużenie oka ze strony reżysera dla tych którzy oglądali MSG :D) - Windstruck - śmieszny, chwilami trochę przesadzony, chwilami trochę przesłodzony (Panie uprasza się o przygotowanie pudełka z chusteczkami :lol: :twisted:) i "Knockin on heaven's door" w wykonaniu Youme na początku filmu!

Bardzo ciekawy film produkcji tajwańskiej - A most distant course. Niestety nie udało mi się znaleźć wersji zamieszczonej w całości tylko taką pokawałkowaną.... :evil: :(.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
75ronin
 
Posty: 682
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 06:24
Lokalizacja: Małopolska, Gorlice

Re: Filmoteka

Postprzez 75ronin » wtorek, 6 listopada 2012, 21:06

Dalszy ciąg festiwalu z Jun Ji Hyun w roli głównej :D
"Il Mare". Krótki opis - dwoje ludzi zaczyna korespondować z sobą, cały problem w tym, że ona żyje w roku 2000, a on w 1998. Niby ograny schemat, ale jednak podany w ciekawy sposób...

Daisy Jeden z wcześniejszych filmów z JJH, która odgrywa w tym filmie młodą malarkę. Większość akcji filmu rozgrywa się w Holandii.
75ronin
 
Posty: 682
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 06:24
Lokalizacja: Małopolska, Gorlice

Re: Filmoteka

Postprzez 75ronin » sobota, 10 listopada 2012, 22:09

Kolejny horrorek - koreański "Sector 7". Trochę z "Obcego III", trochę z "Głębi", bohaterka ma coś w sobie z Ripley, coś z Terminatora :lol:. Drugą postać kobiecą (też niczego sobie :) ) w tym filmie powinni kojarzyć ci, którzy oglądali Muoi.

Film katastroficzny z domieszką wielu innych gatunków filmowych - "Haeundae (Tidal wave)" z tą samą aktorką - Ha Ji Won

"May 18" - film nakręcony na podstawie wydarzeń autentycznych.

Aha, zapomniałem :oops: napisać jak ustawić napisy - na pasku jest taki symbol jakby kartki (obok symbolu wyglądającego jak gwiazdka) - trzeba go nacisnąć (w niektórych przypadkach jest wybór języków - niestety raczej na polski nie ma co liczyć - więc zostaje tylko angielski :( )
Ostatnio edytowano wtorek, 13 listopada 2012, 22:20 przez 75ronin, łącznie edytowano 1 raz
75ronin
 
Posty: 682
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 06:24
Lokalizacja: Małopolska, Gorlice

Postprzez 78 » niedziela, 11 listopada 2012, 12:53

Niestety nie uda mi się pokazac filmu "Wielki rok".Każdy musi sam go zdobyc.Koniecznie do obejrzenia dla ptasiarzy.

http://www.filmweb.pl/film/Wielki+rok-2011-440754
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10378
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości