Psikusy Acrobat Reader

Moderator: Lamika

Psikusy Acrobat Reader

Postprzez Mirtusz » niedziela, 14 grudnia 2014, 12:08

Niedawno przyszła do mnie aktualizacja Acrobat Reader. Przebiegła pomyślnie, ale niestety wszystkie dokumenty w PDF dostały nową ikonkę w postaci 'białej kartki'. Nie widziałem ich jako dokumentu PDF i mogłem je otwierać tylko Otwórz za pomocą , tam dopiero wybierałem Acrobat Reader. W sumie nic takiego, ale trochę męczące. Mogłem otwierać dokumenty również z poziomu programu AR, ale dlaczego mam utrudniać sobie życie a nie ułatwiać ? Pojawił się problem i trzeba bylo tylko znaleźć rozwiązanie. Odpowiedź uzyskałem na stronie http://help.adobe.com/pl_PL/acrobat/usi ... 5ff-7f84.w

Wystarczyło jedynie:

1. Włączyć Acrobat Reader
2. Na pasku wybrać Edycję
3. W Edycji wybrać Preferencje
4. Na samym dole wybrać przycisk Wybierz domyślny program do obsługi PDF
5. Pojawi się kolejne okno. Trzeba wybrać aktualny program PDF.
6. Zastosuj i potwierdź OK

Obrazek

Wszystkie dokumenty wyświetlają mi się już jako PDF. Taka mała rzecz a cieszy ;)
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 15:46

Re: Psikusy Acrobat Reader

Postprzez DługiMarek » niedziela, 14 grudnia 2014, 13:03

Hmm-można jeszcze prosciej.Klikamy RPM myszy na ikonie pliku i albo---> otwórz za pomocą AR ----> zawsze używaj tego programu do otwarcia tego typu plików albo---> właściwości--->otwierany za pomocą (wybieramy AR)--->ptaszkujemy "Zawsze używaj tego typu programu do tych plików" i gotowe.
Avatar użytkownika
DługiMarek
 
Posty: 893
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 05:47

Re: Psikusy Acrobat Reader

Postprzez Mirtusz » niedziela, 14 grudnia 2014, 13:11

DługiMarek napisał(a):Hmm-można jeszcze prosciej.Klikamy RPM myszy na ikonie pliku i albo---> otwórz za pomocą AR ----> zawsze używaj tego programu do otwarcia tego typu plików albo---> właściwości--->otwierany za pomocą (wybieramy AR)--->ptaszkujemy "Zawsze używaj tego typu programu do tych plików" i gotowe.



Wiem o czym piszesz, ale u mnie ta opcja ulegala odznaczeniu po kazdym zamknieciu kompa, a trwala zmiana nastapila dopiero po tym, co opisywalem.
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 15:46

Postprzez Lamika » niedziela, 14 grudnia 2014, 13:23

Zrobiłam wg przepisu Mirtusza i DZIAŁA :!: Wielkie dzięki :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23216
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Psikusy Acrobat Reader

Postprzez DługiMarek » niedziela, 14 grudnia 2014, 13:34

Widocznie miałeś jeszcze jakis program do obsługi .pdf i AR nie był domyślnym programem do pdf-ów.Normalnie AR instaluje się jako domyślny program do obsługi plików .pdf
Avatar użytkownika
DługiMarek
 
Posty: 893
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 05:47

Re: Psikusy Acrobat Reader

Postprzez Mirtusz » niedziela, 14 grudnia 2014, 13:56

Nie, Marek. Nie mam żadnego innego programu do obsługi PDF. A cała sytuacja powstała dopiero po ostatniej aktualizacji.

Cieszę się, Lamiko, że pomogłem ;) :) A placki były mniam, mniam :mrgreen:
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 15:46


Powrót do Urządzamy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość