Świat w rozmiarze MAKRO :)

Moderator: Lamika

Świat w rozmiarze MAKRO :)

Postprzez lubonianka » środa, 6 lutego 2019, 22:15

Są w życiu takie chwile, gdy mówimy, że dostaliśmy od życia prezent, ale ja dziś mówię inaczej- dostałam prezent i zaczęło się życie... nowe życie... w innym rozmiarze- w rozmiarze MAKRO, choć poniekąd i MIKRO :) Chodziło to za mną już jakiś czas. Nowy obiektyw. Czekałam na odpowiedni moment, by kupić, ale Ktoś był szybszy- kiedyś trafił w moje serce, a teraz po raz kolejny wstrzelił się z prezentem. No i jak tu brać się za obowiązki, gdy Sigma Macro leży obok... nie da się!
Wzięłam się więc za sprawdzenie sprzętu. Przyznaję się, że nigdy nie miałam takiego obiektywu i trochę w ciemno zaczęłam swoje odkrywanie innego wymiaru moich roślin :)
Na pierwszy rzut poszedł kaktus :)
Pierwsze kadry...
Obrazek
No fajny, pomyślałam, trochę zbliżyłam się i... się zaczęło! jak to fajnie zaczynało wyglądać... wzięłam wodę- psik psik... i kropelki pojawiły się na roślince i w moich kadrach :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: Magia w rozmiarze MAKRO :)

Postprzez lubonianka » środa, 6 lutego 2019, 22:17

Pierwsze nieśmiałe fotki, a potem przeszłam na storczyki i tu dopiero była jazda z kroplami! Pstrykałam, jak opętana, oglądałam, myślałam i takie coś mi wyszło:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Każdy kadr wydawał mi się podobny, ale jednak inny. Patrząc na jedną kroplę widziałam zupełnie inny świat, niż ten, gdy patrzyłam na sąsiednią- niesamowite uczucie być tak blisko wszystkiego...
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: Magia w rozmiarze MAKRO :)

Postprzez lubonianka » środa, 6 lutego 2019, 22:22

kolejna zabawa była przy kadrowaniu :) gdy powiększając kroplę zobaczyłam w niej... krople!
Obrazek
Obrazek
a potem zaczęłam oświetlać kwiatek kolorową lampką. Wtedy obiektyw nie mógł ustawić ostrości, bo kolorowe światełko migało i ostrzył co chwilkę na czymś innym ;) goniłam za tym czymś :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: Magia w rozmiarze MAKRO :)

Postprzez lubonianka » środa, 6 lutego 2019, 22:26

Obrazek
zabawa kolorem była, więc potem- bez koloru
Obrazek
A po kilku godzinach, na wykończeniu baterii wróciłam do kaktusa :) chciałam poszukać blików
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To moje pierwsze kroki. Długa droga przede mną, ale głowa pełna pomysłów, więc będę próbować i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Może Kogoś zarażę tą nową pasją?
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Postprzez Lamika » środa, 6 lutego 2019, 22:33

Lubonianko :) Gratuluję i trafionego prezentu i Domyślnego Ofiarodawcy i nowej pasji :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23215
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magia w rozmiarze MAKRO :)

Postprzez lubonianka » czwartek, 7 lutego 2019, 00:02

I jeszcze na białym storczyku kilka kropelek:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Re: Magia w rozmiarze MAKRO :)

Postprzez Apollo » czwartek, 7 lutego 2019, 00:03

Lubonianko, jeśli Ty w pierwszy dzień robisz takie cacka, to co będzie za kilka dni czy tygodni? NIESAMOWITOŚCI!!! Piękna kolorystyka, kompozycja, ostrość, nawet krople ułożone idealnie ;). Wszystkie zdjęcia świetne, ale muszę przyznać, że storczyki zapozowały niebiańsko! Mam nadzieję, że to początek dłuuugiej przygody - i tym samym początek nowego wątku, który rozrośnie się w księgę niezwykłej makrofotografii w Twoim obiektywie. Wiem, że weny Ci nie zbraknie, a gdy tylko śniegi spłyną, to pewnie poszerzysz swoje studio o mchy, porosty, a potem pąki i pokażesz nam detale otaczającego świata w niespotykany sposób. Tego Ci życzę!
Napisz przy okazji coś o szkle i o swoich doświadczeniach - czy to sigma 105mm? Jeśli tak, to jak pracuje AF?
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:20

Re: Magia w rozmiarze MAKRO :)

Postprzez emen5 » czwartek, 7 lutego 2019, 00:45

Storczyki wyglądają jak egzotyczne zwierzątka :D Piękne zdjęcia :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15207
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:42

Postprzez Alicja » czwartek, 7 lutego 2019, 12:06

To już jest na pograniczu fantastyki :D brawo :!:

kolejna zabawa była przy kadrowaniu :) gdy powiększając kroplę zobaczyłam w niej... krople!

Dzięki za pokazanie. Nawet bym nie przypuszczała :mrgreen:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24116
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magia w rozmiarze MAKRO :)

Postprzez lubonianka » czwartek, 7 lutego 2019, 19:50

Apollo napisał(a):Napisz przy okazji coś o szkle i o swoich doświadczeniach - czy to sigma 105mm? Jeśli tak, to jak pracuje AF?

Tak, obiektyw to Sigma 105mm f/2.8, jest bardzo jasny i nawet przy kiepskim świetle jest w stanie wyostrzyć zakamarki roślinki. Na razie robię fotki tylko z AF, ma on trzy zakresy (31-45cm, 45-nieskończoność i pełny zakres), można samemu wybrać, w zależności od naszej odległości od obiektu. Ręcznego doostrzania jeszcze nie próbuję- daaaaaleka droga :)
Czekam na wiosnę, wyjście w teren będzie teraz z nosem przy ziemi ;) Nie mogę zapominać, że ptaki są raczej nieco wyżej.
Avatar użytkownika
lubonianka
 
Posty: 1790
Dołączył(a): niedziela, 14 czerwca 2015, 15:54

Następna strona

Powrót do Fotografia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość