Nauka wklejania zdjęć z hostingu

Moderator: Lamika

Re: Nauka wklejania zdjęć z hostingu

Postprzez Wędrowiec » wtorek, 24 maja 2022, 21:47

Przez 16 lat istniał hosting na stronie Gazety Wyborczej. Niestety, 4 maja, portal zamknął tę działalność.
Zniknęły wszystkie fotofora z milionami zdjęć. Żal nie tyle zdjęć, bo każdy ma je na swoim dysku, ale opisów, dyskusji, tematycznych wątków. Usiłowaliśmy skopiować niektóre wątki. Praca była żmudna i bardzo męcząca oczy. Na szczęście jeden z userów (nie związany z fotoforum) znalazł sposób i przez parę dni ściągnął wszystkie dyskusje na dysk. Mamy wszystko, ale nie ma możliwości publikacji. Prawa autorskie...
Piszę o tym, bo zdjęcia, które pokazywałam tutaj były na serwerze GW. Jeszcze je widać, ale już znikają. Do listopada znikną wszystkie. Tak więc, proszę nie posądzać mnie o usuwanie zdjęć z forum, bo zrobili to inni :(
Parę zdjęć jednak sama usunęłam, ale zrobiłam to przez pomyłkę.
Avatar użytkownika
Wędrowiec
 
Posty: 384
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:21

Postprzez Lamika » wtorek, 24 maja 2022, 21:50

Nie można dowierzać fotohostingom. Wiele już zniknęło, inne zażądały opłat. Przykre.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23377
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez joujoujou » środa, 25 maja 2022, 09:42

Lamika napisał(a):Nie można dowierzać fotohostingom. Wiele już zniknęło, inne zażądały opłat. Przykre.
Cała prawda niestety. Jak miażdżąca większość stron internetowych, hostingi są nastawione na zysk. A jeśli tego nie ma/jest za mały, to albo się zamykają, albo zmieniają warunki współpracy. Kto z tym się nie zgodzi naraża swoje uploady na bezpowrotne zniknięcie. Nie ma żadnego "stuprocentowego" hostingu. I pewnie nigdy nie będzie.
joujoujou
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 14:32

Poprzednia strona

Powrót do Fotografia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość