Książki o pozostałych zwierzętach

Moderator: Lamika

Książki o pozostałych zwierzętach

Postprzez mgiełka » czwartek, 26 lipca 2012, 20:47

tym temacie pragnę zamieścić parę ciekawych tytułów w których autor pisze w swojej książce o różnych zwierzętach a nie tylko o jednym gatunku. Z ostatnio przeczytanych polecam Konrad Lorenz "rozmawiał z bydlątkami, ptakami i rybami" oraz dwie książki Temple Grandin "zrozumieć zwierzęta"- to jest część pierwsza, "zwierzęta czynią nas ludźmi"to jest część druga. pierwsze cześć drugą sobie kupiłam bo nie przypuszczałam że w niej będą odnośniki do części pierwszej. czytałam już "kunę za kaloryferem" Wajraka a dziś <05 Lip 2012> mi przyszedł "przewodnik prawdziwych tropicieli wiosna". ciekawe i zabawne książki <i rysunki:)> choć szkoda że wszystkie "przewodniki" z opóźnieniem były wydawane.
mgiełka
 
Posty: 162
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:05

Re: książki o pozostałych zwierzętach

Postprzez mgiełka » piątek, 27 lipca 2012, 11:43

może ktoś czytał książkę "smak białowieskiego miodu" J. Walencik? jakie wrażenia po przeczytaniu? ja bardzo lubię wracać do tej książki. szkoda że ten pan nie napisał więcej książek bo bardzo przyjemnie się czyta. mam jeszcze album tego pana - "ostatnia puszcza nizinnej europy". ciekawą książkąjest też "zwierzęta polski.spotkania" S. Wąsik <dla ludzi w każdym wieku>. książką która tez Was może zaciekawić jest "zwierzęta udomowione w dziejach ludzkości" A. Lasota-Moskalewska. opisane są tam wszystkie zwierzęta udomowione od kota, psa, świnki czy królika, kury do ryb "udomowionych"-karpia, pstrąga. są też ssaki oswojone i użytkowane przez człowieka futerkowe, laboratoryjne, łoś, gepard, fretka, łasica, wydra. a na koniec wesoła książeczka "niesamowity zbiór dziwacznych i zaskakujących i niepoważnych wybryków zwierząt" w książce pt "dlaczego mrówkojady boją się mrówek" F. Gould i D. Haviland.to trzeba przeczytać :)
mgiełka
 
Posty: 162
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 12:05

Re: Książki o pozostałych zwierzętach

Postprzez garrulus » czwartek, 12 kwietnia 2018, 19:31

Justyna Kierat
Pszczoły miodne i niemiodne
Multico 2018.

http://www.multicobooks.pl/dzieci/pszcz ... _9223.html

"Plamka mazurka" o książce:
http://plamkamazurka.blox.pl/2018/04/Ps ... ierat.html
garrulus
 
Posty: 3797
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 21:04


Powrót do Księgarnia przyrodnicza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość