Zacznijmy się cieszyć, gdy pada deszcz

Moderator: Lamika

Zacznijmy się cieszyć, gdy pada deszcz

Postprzez Jola » poniedziałek, 2 września 2019, 20:01

O problemach z wodą, o tym, do czego mogą one doprowadzić i co w związku z tym powinniśmy robić rozmawiamy z pracownikiem SGGW oraz członkiem Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Nasza Natura, dr. hab. Mateuszem Grygorukiem.

Jędrzej Dudkiewicz: – Widział pan film „The Big Short” o kryzysie finansowym z 2008 roku?

Mateusz Grygoruk: – Nie, czemu pan pyta?

Jednym z bohaterów jest człowiek, który dokładnie przewidział, co się stanie i to na wiele lat przed tym, jak ten kryzys wybuchł. W napisach końcowych pojawiła się informacja, że jeśli jeszcze w cokolwiek inwestuje, to jest to związane wyłącznie z jednym zasobem: wodą. Przyznaję, że już wtedy przeszły mnie ciarki. W 2019 roku w Polsce ogłoszono już przynajmniej 302 apele o oszczędzanie wody lub wręcz całkowity zakaz używania jej do podlewania ogrodów. Stan rzek jest coraz niższy. Czy rzeczywiście jest aż tak źle?

Cały artykuł
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 00:23

Postprzez joujoujou » wtorek, 3 września 2019, 14:33

Nie ma sprawiedliwości na świecie. ;)

Jedni mają za zimno, inni za ciepło. Jeszcze gdzie indziej jest za sucho, a ja tu mam zdecydowanie za mokro. No i oczywiście wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. :lol:
joujoujou
 
Posty: 194
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:32


Powrót do Artykuły prasowe - przyroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron