"Rzeczpospolita Lowczych"

Moderator: Lamika

"Rzeczpospolita Lowczych"

Postprzez Lamika » czwartek, 28 listopada 2013, 19:55

W "Polityce" z 13/19.11.13 jest artykuł Agnieszki Sowy po ww tytułem. Niestety nie ma go jeszcze w tekstach archiwalnych "Polityki" a przeczytanie on-line wymaga rejestracji, więc nie mogę go skopiować, aczkolwiek rekomenduję przeczytanie całości.
Zacytuję tylko ostatni fragment, dotyczący polowań na ptaki, których po zabiciu nikt nawet nie liczy, bo nie warto... :evil:
"... Ogłupiałe ptaki nawet nie chcą latać (po wypuszczeniu z woliery). Żeby zmusić je do wzbicia w powietrze , myśliwi rzucają patykami i kamieniami.
Ok. 36% ptaków (25 procent dużych zwierząt) przeżywa. Czasem u stóp łowczego ląduje zakrwawiony, poszarpany, przeraźliwie kwilący w agonii ptak, przyniesiony przez psa. Wtedy trzeba go dobić rymarskim szydłem, precyzyjnie wbić je w potylicę, a kto nie potrafi, może roztrzaskać główkę o obcas buta. To niektórym psuje trochę zabawę, więc wolą strzelać do ptaków jak do żywych rzutków, nie troszcząc się nawet o podniesienie zdobyczy (co jest oczywiście zabronione). Martwe i ranne zjedzą przecież lisy. I na nikogo nie doniosą."
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23459
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rzeczpospolita Lowczych"

Postprzez Kawusia » czwartek, 28 listopada 2013, 20:03

Wystarczy mi ten kawałek artykułu..... okropności , czy to są jeszcze ludzie ?! Obrazek
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lamika » czwartek, 28 listopada 2013, 20:09

Szukając możliwości skopiowania artykułu trafiłam przypadkiem na forum łowieckie, gdzie wywołał poruszenie. Jakie :?: Autorka odsądzana od czci i wiary, a kto coś tam bąknął o tym, że są tam ziarna prawdy natychmiast stawał się w opinii oburzonych myśliwych - "lewakiem" dążącym do totalitaryzmu :roll: Tacy ludzie nie mają sumienia, tylko dziką agresję, którą wyładowują na bezbronnych zwierzętach. Płakać się chce, bo ta rzeź będzie trwać i trwać...
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23459
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rzeczpospolita Lowczych"

Postprzez Jola » czwartek, 28 listopada 2013, 20:42

STRASZNE!!!! :evil: I to są niby cywilizowani ludzie?! :o W majestacie prawa i zasłaniając się selekcja zbyt mnogich gatunków!!! Tak zaczęły znikać zające,kuropatwy i inne zbyt "namnożone" zwierzęta :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: "Rzeczpospolita Lowczych"

Postprzez Mirtusz » czwartek, 28 listopada 2013, 20:53

Po przeczytaniu artykułu prześledziłem reakcje u źródeł, chyba musieliśmy trafić na to samo forum, Lamiko. Nic dziwnego, że taki stan rzeczy, trwający już od wielu lat, podoba się myśliwym, przecież pozostają poza wszelką kontrolą z zewnątrz. Sami sobie, dla siebie. Poza tym nie rozumiem zabijania dla sportu, z zamiłowania i chyba nigdy nie zrozumiem :roll: Okrucieństwo, jak widać, ma wiele twarzy :(
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46


Powrót do Artykuły prasowe - przyroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości