Transmisja Żubry online zakończona

Moderator: Lamika

Transmisja Żubry online zakończona

Postprzez Mirtusz » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 21:25

Rozpoczęta pod koniec grudnia ub.r całodobowa internetowa transmisja Żubry Online trwała do 26 kwietnia br. i zdobyła 1,5 miliona unikalnych użytkowników

Stronę internetową z obrazem z kamery skierowanej na bróg siana w Puszczy Białowieskiej, gdzie jest karmowisko żubrów i innej zwierzyny odwiedzało maksymalnie 220 tys. osób dziennie. Był to wspólny projekt Nadleśnictwa Browsk i Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych w Warszawie.

Istotnym elementem projektu był fan page „Żubry Online". Profil Żubry Online na Facebooku zdobył 59 377 fanów, a kilkanaście tysięcy z nich aktywnie uczestniczyło w jego tworzeniu, dodając komentarze, własne zdjęcia lub filmy, udostępniając innym wpisy. Wśród regularnych obserwatorów nie brakowało internautów m.in. z Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Francji czy Hiszpanii. Aż 950 tys. wejść na stronę z transmisją online pochodziło z Facebooka (63 proc. ogólnej liczby odwiedzin).

- Obraz z kamery wzbogacaliśmy o treści merytoryczne i jednocześnie angażujące fanów. Do każdego zrzutu ekranu dodawaliśmy rzeczowy komentarz tłumaczący, co się zadziało na polanie - mówi Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji LP w Białymstoku. Na profilu Żubry Online fani mogli dowiedzieć się, jak samce żubrów walczą o dominację w stadzie, po co leśnicy dokarmiają zwierzynę, jak odpowiednio przygotować samemu pożywienie dla ptaków zimą. - Stworzyliśmy galerie tematyczne, w których opisywaliśmy poszczególne gatunki zwierząt pojawiających się na polanie. Przedstawialiśmy również postać leśniczego Bogdana, który na trwałe wpisał się w świadomość fanów jako oddany przyrodzie pasjonat i „stróż polany". Za pomocą notatek przybliżaliśmy historię żubra w Polsce - dodaje Krawczyk.

Wiele emocji wśród internautów wzbudzały wizyty drapieżników na „żubrzej polanie". Do historii internetu przeszła scena „ataku" wilków i szarży żubrów w odwecie. Podobnie jak polowanie „niby" śpiącego lisa na myszkujące pod śniegiem myszy. Również karmowisko ptaków było często odwiedzane przez ciekawe gatunki drapieżników.

Hitem internetu była specjalnie założona przez studentów – w czasie sesji egzaminacyjnej – strona na facebooku: „Jeszcze tylko sprawdzę co robią żubry i mogę zacząć się uczyć".

- Fani nieustannie nadsyłali zrobione przez siebie screeny, chwaląc się swoimi obserwacjami. Otrzymaliśmy bardzo dużo maili z gratulacjami za pomysł i podziękowaniami za możliwość obserwacji zwierzyny w Puszczy Białowieskiej - mówi Krawczyk.

Od marca opracowano aplikacje mobilne i dlatego zubryonline można było oglądać na smartphonach i tabletach. - Zachęcamy, by o tym co aktualnie dzieje się w Puszczy Białowieskiej dowiadywać się śledząc profil https://www.facebook.com/WPuszczyBialowieskiej. - dodaje Jarosław Krawczy.


Źródło
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Postprzez Lamika » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:10

No to możemy zamknąć nasze obserwacje w tym sezonie. Może na jesieni przekaz ruszy znowu :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23403
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Artykuły prasowe - przyroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości