Rzeź słoni

Moderator: Lamika

Rzeź słoni

Postprzez Mirtusz » piątek, 22 marca 2013, 10:36

Czytałem to wczoraj wieczorem, ale umieszczam dopiero teraz :evil: Po przeczytaniu art. i obejrzeniu materiału filmowego, mogliście mieć tylko koszmary :evil:

W ciągu zaledwie tygodnia kłusownicy zabili w Czadzie 86 słoni. Wśród zabitych zwierząt były 33 ciężarne samice

O rzezi poinformowali aktywiści Międzynarodowej Fundacji Ochrony Zwierząt (IFAW). Zwierzęta zostały zabite w pobliżu granicy z Kamerunem. Kłusownicy zabrali jedynie kły przeznaczone z całą pewnością na sprzedaż dla zagranicznych odbiorców. - To absolutnie szokujący przypadek i dowód, do jakiej brutalności doprowadza głód kości słoniowej na międzynarodowym czarnym rynku – powiedziała dyrektor francuskiego oddziału IFAW, który obejmuje swoją działalnością także frankofońskie kraje Afryki.

Był to najdrastyczniejszy w tym roku przykład masowego mordowania słoni afrykańskich. Do największej eksterminacji tych zwierząt doszło ponad rok temu w Kamerunie, gdzie kłusownicy zabili 650 słoni w parku narodowym Bouba-Ndjida.

Walka z kłusownikami jest niezwykle trudna, bowiem wieśniacy najczęściej odmawiają współpracy z władzami uważając, że zabijanie słoni jest dla nich korzystne, bowiem wobec kurczenia się ich naturalnego środowiska zwierzęta często wyrządzają szkody w uprawach rolnych. Zdarzało się też, że atakowały chłopów próbujących przepędzać je ze swoich pól.



Źródło
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Postprzez Lamika » piątek, 22 marca 2013, 13:51

Nie chcę tego czytać - nie mogę :cry:
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23416
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Artykuły prasowe - przyroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości