Perigord/Greg- Pożegnanie

Moderator: Lamika

Perigord/Greg- Pożegnanie

Postprzez Ellen » niedziela, 18 czerwca 2023, 09:22

Dnia 6 czerwca 2023 roku odszedł Gregoire Zbroszczyk-Soberski, znany nam jako Perigord lub Greg.
Los zetknął nas wiele lat temu na forum chybskich bocianów. Nie przypuszczałam, że ta znajomość przerodzi się w przyjaźń i przetrwa aż tyle lat.
O odejściu Grzesia powiadomiła mnie wczoraj siostra Grega- Lidia, która była łącznikiem pomiędzy nami w okresach kiedy zaostrzenie choroby lub pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym uniemożliwiało Gregowi korzystanie z komputera i telefonu. Od wczoraj wiem, że nie będzie już maila ani telefonu...
W pamięci pozostanie wspomnienie sprzed kilku lat kiedy Greg przyleciał do Polski... Odebrałam Go z lotniska na Okęciu i przez cały dzień spacerowaliśmy po Warszawie zaliczając po kolei Wilanów, Łazienki, rodzinną knajpkę na ulicy Litewskiej (gdzie Greg jadał obiady w czasach młodości i gdzie Go pamiętali), Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Starówkę. Pożegnaliśmy się na Centralnym i Greg pojechał do Poznania, do swojej rodziny.
W pamięci pozostanie mi obraz starszego Pana w muszce, dowcipnego, tryskającego humorem pomimo ciężkiej choroby, świetnego erudyty.
Dokąd jako tako był na chodzie opiekował się swoją chorą psychicznie żoną- Suzanne.

Żegnaj Przyjacielu!
Nie będzie już maila zaczynającego się od słów: "Kasieńko, co słychać u ciebie, jak twoje zdrowie?", nie usłyszę już w telefonie:" Bisous, to ja- Greg".
Pozostała niespełniona obietnica mojej wizyty w Le Pizou...
Avatar użytkownika
Ellen
Administrator
 
Posty: 2406
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:11

Re: Perigord/Greg- Pożegnanie

Postprzez Alicja » niedziela, 18 czerwca 2023, 10:53

:cry: :cry: :cry:
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24336
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » niedziela, 18 czerwca 2023, 10:53

Obrazek
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23387
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Perigord/Greg- Pożegnanie

Postprzez emen5 » niedziela, 18 czerwca 2023, 19:55

Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15308
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości