Kraków: Akcja dla psów kotów i świń

Moderator: Lamika

Kraków: Akcja dla psów kotów i świń

Postprzez garrulus » niedziela, 23 kwietnia 2023, 18:29

Dzisiaj w Krakowie przed Dworkiem Białoprądnickim miała miejsce cykliczna akcja zachęcająca do adopcji zwierząt, połączona ze zbiórką środków finansowych na pomoc różnym azylom i schroniskom dla zwierząt.
W akcji brała też udział organizacja Anonymous for the Voiceless promująca weganizm i zbierająca datki na jedyny w Polsce azyl dla świń „Chrumkowo” w okolicy Torunia.

Przedstawiciele organizacji Anonymous for the Voiceless mówią o losie zwierząt hodowlanych i przedstawiają argumenty na rzecz odżywiania wegańskiego.

Obrazek

Stoisko, gdzie zbierano datki na azyl dla świń „Chrumkowo” oferując m.in. smaczne wyroby wegańskie pikantne i słodkie.

Obrazek

Były też stoiska kilku fundacji zajmujących się pomocą dla psów i kotów.

Obrazek

Obrazek


Zainteresowałam się azylem dla świń i wyszukałam w Internecie trochę informacji.

Przyjacielskie, ufne, mądre. Odwiedź Chrumkowo i sprawdź, czego nie wiesz o świniach
[…]
W Chrumkowie – jedynym w Polsce azylu dla świń – żyje ich 45. Mają swoje sympatie i antypatie. Wiedzą, komu schodzić z drogi, a z kim wesoło ganiać. […]
[…]
Gdy wychodzę z azylu po dniu przytulania, drapania po brzuchach i karmienia truskawkami, odprowadza mnie kilkuosobowa grupa złożona ze świń, kur, indyczki i kota. Czyż nie tak powinien wyglądać raj?



Reportaż filmowy z „Chrumkowa”

„Chrumkowo” – zasady odwiedzin i video z azylu



Zaproszenie do „Chrumkowa” z FB

OGŁASZAMY OTWARCIE SEZONU ODWIEDZIN
Otwieramy 1 maja, 2-3 maja również będziemy otwarci, a potem w każdą sobotę i niedzielę do końca września.
Na wizytę należy się umówić:
telefonicznie pod nr 505322897,
mailowo azyldlachrumkow@gmail.com,
przez messengera azylowego.
Co można przywieźć świniaczkom w prezencie? Wszelkie owoce i warzywa, np.: jabłka, gruszki, ogórki, pomidory, marchew, cukinię, buraki, śliwki, dynie, arbuzy, itp. Dobrze wysuszone pieczywo również mile widziane. Ilość? Każda! Im więcej, tym lepiej!
Do Azylu nie wnosimy jedzenia pochodzenia zwierzęcego ani alkoholu. Małe dzieci trzymamy na rękach. Prosimy pamiętać, że świnie w Chrumkowie poruszają się wolno po całym terenie. Nie są zamykane w zagrodach. Są to ogromne i silne zwierzęta, które niechcący mogą np. przewrócić dziecko czy nawet zahaczyć kłem, dlatego opiekunów prosimy o czujność i pilnowanie dzieci. Świnie są przyjaźnie nastawione, ale przy takiej masie ciała o nieszczęście nie trudno.
Kolejna rzecz - świnie źle reagują na nieznane im zwierzęta, dlatego wejście np. z psem nie będzie możliwe.
Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia
Ostatnio edytowano niedziela, 23 kwietnia 2023, 22:45 przez garrulus, łącznie edytowano 1 raz
garrulus
 
Posty: 3879
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 22:04

Postprzez Alicja » niedziela, 23 kwietnia 2023, 19:46

Wszystkie zwierzęta potrzebują miłości. Świnki też :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24332
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » niedziela, 23 kwietnia 2023, 19:49

Oglądałam reportaż o tym azylu - nie pamiętam gdzie - czy w necie, czy w telewizji. I, szczerze mówiąc, niepokoję się szerszym przedstawianiem tego miejsca. Tu jest Polska. Świnie się je i basta. Schronisko prowadzi niewiele osób. Gdyby miłośnikom schabowego przyszło do głowy zamordowaniem tych świnek na kotlety, to kto je obroni :?: A zrozumienia u władz nie będzie. Wegetarianie są wbrew tradycji, a więc ich prawa są nieakceptowalne.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23386
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości