a może by tak coś wydać?

Moderator: Lamika

a może by tak coś wydać?

Postprzez Apollo » niedziela, 21 czerwca 2015, 00:57

Nie sądzicie, że w naszej avii (i w innych działach) pojawia się wiele ciekawych fotografii, które warto byłoby opublikować?
A może by tak spróbować opracować album? Ciekaw jestem Waszych opinii.
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Re: a może by tak coś wydać?

Postprzez Jola » niedziela, 21 czerwca 2015, 12:31

Apollo :D Juz kiedyś to mówiłam,ale zdaje się że koszt byłby znaczny.Ale jakby co to jestem za :!:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: a może by tak coś wydać?

Postprzez Apollo » niedziela, 21 czerwca 2015, 14:56

Jolu, koszt nas nie zje :). Jestem wydawcą tzw. niszowego :) czasopisma i mam na koncie 1 książkę. Najważniejsze założenia wydawnicze:
a) drukujemy książkę cyfrowo = zamawiamy tyle egzemplarzy, ile chcemy. Może to być i 30 sztuk (z możliwością dodruku w każdym czasie każdej ilości);
b) sami przygotowujemy książkę do druku = koszty są niewielkie.
Koszt 1 pozycji - w zależności od rodzaju papieru i objętości książki - nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych.
Znacznie trudniejszą sprawą jest opracowanie koncepcji książki i wybór materiałów. ;)
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Postprzez Alicja » niedziela, 21 czerwca 2015, 22:53

Apollo :D też jestem za, biorąc pod uwagę, że mamy dużo czasu na zebranie materiałów i że mógłby to być nasz album integracyjny. Wyobrażam też sobie, że na tyle ciekawy, żeby można go było podarować komuś w prezencie. Wiem, że nie wszyscy forumowicze są w posiadaniu zdjęć dobrej jakości ale za to potrafią pięknie pisać. Może warto by było, żeby każdy z nas - oczywiście każdy chętny - zaistniał w tym albumie, żeby miał swój akcencik.
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24343
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: a może by tak coś wydać?

Postprzez Apollo » poniedziałek, 22 czerwca 2015, 00:00

Dziewczyny - w takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zacząć przemyślenia n/t koncepcji książki. Co w niej chcemy pokazać? Czy nasze zdjęcia ptaków, czy wszystkie? Wg jakiego klucza je poskładamy? Jak zbalansować treści prywatne, znane tylko forowiczom (np. nasze pociechy) z treściami ogólnymi, interesującymi czytelników spoza forum?
Apollo
Administrator
 
Posty: 3726
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2014, 00:20

Postprzez Alicja » środa, 1 lipca 2015, 22:41

Niedawno przyszedł mi do głowy pomysł, żeby album miał narratora a w tej roli, najchętniej widziałabym Lamikę :D Przykładowo: Lamika napisałaby coś o pięknie wschodów i zachodów słońca (a może o przyrodzie budzącej się po nocnej drzemce w kroplach rosy), natomiast Długi Marek, między wybranymi przez siebie zdjęciami, wstawiłby kilka zdań: jaką trasę/wycieczkę najmilej wspomina, o której godzinie wyrusza z domu, żeby obejrzeć wschód słońca ze szczytu góry ... I w ten sposób, można byłoby uwiecznić, oprócz historii naszego forum, nasz dorobek zapisany w niektórych działach i wątkach.

Śmiało więc wstawiajcie tu swoje wizje i przemyślenia a także swoje obawy i zapytania :)
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24343
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » środa, 1 lipca 2015, 23:30

Jeżeli to ma być trochę o forum, to jako wstęp widziałabym Bajkę napisaną przez 78 Resztą tekstu mogę się zająć, tylko najpierw musi być chyba jakiś konspekt, wybór zdjęć i w ogóle co chcemy pokazać i powiedzieć potomnym ;)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23393
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lamika » środa, 1 lipca 2015, 23:33

I jeszcze: koniecznie muszą znaleźć się w albumie "Skojarzenia" z komentarzami Alicji :)
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23393
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości