Głupie pytania

Moderator: Lamika

Re: Głupie pytania

Postprzez Staruszek » niedziela, 18 sierpnia 2013, 13:49

Myślę, że "za wodą" siedzą tylko ci co są zawiedzeni swoimi wynikami :lol:
Tak to już bywa. Poza nielicznymi, obdarowanymi medalami i dyplomami, cała reszta przeżyła swoje zawody a czasem my z nimi :(
Staruszek
 
Posty: 102
Dołączył(a): piątek, 26 kwietnia 2013, 23:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głupie pytania

Postprzez 78 » wtorek, 20 sierpnia 2013, 15:06

Ja mysle,ze pierwsze zawody to byly rzuty - zza wody- kto przerzucil,ten wygrywal.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10388
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Głupie pytania

Postprzez Lisek » wtorek, 20 sierpnia 2013, 21:45

Uwaga, takie pytanie z innej nieco parafii.

Męczy mnie ten problem strasznie od dobrych kilku miesięcy. Mianowicie, czy gdyby gołębiowi usztywnić szyję (kawałkiem deseczki, patyczka czy czymkolwiek tego typu) to czy byłby w stanie chodzić? Bo tak mi się w sumie wydaje, że jak rusza głową cały czas przy chodzeniu dla złapania równowagi, to z usztywnioną szyją by się przewracał. Ale czy na pewno?

Mam nadzieję że ktoś zna na to odpowiedź, tak z teorii. Albo kiedyś spróbował to zrobić jeśli ma swoje gołębie pod ręką :)
Lisek
 
Posty: 200
Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 21:44

Re: Głupie pytania

Postprzez Staruszek » wtorek, 20 sierpnia 2013, 23:41

Ja myślę Lisku, żeby się NIE przewrócił :D
Poobserwuj proszę zaloty u tych ptaków. Na 10 kroków jeden tylko skłon (średnio licząc). Jak by miał problemy z utrzymaniem równowagi, to by nie było zalotów i gruchania :lol:
Czemu kiwa łebkiem przy chodzeniu - nie wiem. Może za każdym kroczkiem sprawdza czy nie leży coś do zjedzenia ? :mrgreen:
Staruszek
 
Posty: 102
Dołączył(a): piątek, 26 kwietnia 2013, 23:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głupie pytania

Postprzez 78 » poniedziałek, 4 listopada 2013, 17:39

Czas na kolejne głupie pytanie.Wszystkie wyrazy z przedrostkiem samo- są zrozumiałe w swej nazwie.
Np: samobieżny,samobójstwo,samoczynny,samojezdny,samokrytyka,samolot,samoobrona,samosiejka i wiele innych.
Natomiast jeden wzbudza kontrowersje.Samochód.Bo czy samochód sam chodzi? Nazwa "auto" to nic innego jak "samo",więc skąd ten chód?
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10388
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Głupie pytania

Postprzez Staruszek » poniedziałek, 4 listopada 2013, 18:51

Odsyłam w całości do Wikipedii :

"Słowo samochód utrwaliło się w języku polskim jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej, kiedy to zostało wybrane, w drodze konkursu, na słowo określające automobil. Termin samochód pochodzi od słów sam i chód, a więc określa pojazd samodzielnie się poruszający, czyli z własnym napędem. Spośród innych, branych pod uwagę słów, można wspomnieć określenie samojedź."
Osobiście głosuję też za pozostawieniem SAMOCHODU !!!
Miłych skojarzeń :lol:
Staruszek
 
Posty: 102
Dołączył(a): piątek, 26 kwietnia 2013, 23:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Głupie pytania

Postprzez Kawusia » poniedziałek, 4 listopada 2013, 20:43

Trochę ładniej brzmiałoby "samjedź" :mrgreen:
Kocham moje miasto
Obrazek
Avatar użytkownika
Kawusia
 
Posty: 3550
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 17:19
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lamika » poniedziałek, 4 listopada 2013, 20:51

Niegdyś na nowe wynalazki czy pojęcia szukano polskich słów, często w otwartych konkursach, tak powstał wyraz: samochód, hulajnoga, podomka czy też polskie nazwy pierwiastków chemicznych. Ostatnim takim konkursem był kilka lat temu konkurs na polski odpowiednik e-maila. Wygrał listel czyli skrót od [list elektroniczny[/i] Termin się nie przyjął, bo staliśmy się wszyscy "anglojęzyczni". Dziś stosuje się "spolszczone" wersje terminów angielskich, w kulawej wersji językowej i w absurdalnej deklinacji :mrgreen:.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23219
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głupie pytania

Postprzez 78 » sobota, 17 grudnia 2016, 14:54

Od dawna nurtuje mnie pytanie nie tyle głupie co trudne.Czy istnieje cokolwiek samo dla siebie?
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10388
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 18:59

Re: Głupie pytania

Postprzez Lamika » sobota, 17 grudnia 2016, 14:55

78 napisał(a):Czy istnieje cokolwiek samo dla siebie?

To proste. Wszystko.
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23219
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron