06 września - czwartek

Moderator: Lamika

06 września - czwartek

Postprzez Lamika » czwartek, 6 września 2012, 10:35

Dzień dobry :)
Ochłodziło się, jesień już wyciąga po nas paluszki :mrgreen: Jeszcze niby zielono, ale ta zieleń jakby zmęczona...
Obrazek
Miłego dnia :D
Birds of a feather flock together.
Avatar użytkownika
Lamika
Administrator
 
Posty: 23448
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2012, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alicja » czwartek, 6 września 2012, 10:44

"Jesień idzie przez park ..." ;)

Miłego dnia dla Ciebie Lamiko i Wszystkich Forumowiczów :D
P o z d r a w i a m
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 24421
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: 06 września - czwartek

Postprzez emen5 » czwartek, 6 września 2012, 13:23

Oznaki jesieni....
Kasztany robią się pękate i ciężkie....
Na lipach,między zielenią,co raz więcej złotych listków.A z topoli już liście spadają....
Sikorki i wróble wróciły z letnich "wycieczek" i urzędują na drzewach i krzakach pod blokiem....
A do tego ciężkie chmury na niebie....

Miłego prawie jesiennego dnia :D
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15344
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: 06 września - czwartek

Postprzez Pleszka » czwartek, 6 września 2012, 13:34

Mam fioła. Dla mnie jesień = grzyby, chociaż w ostatnim czasie to końcówka lata jest bardziej grzybowa od jesieni. Potem to jeszcze gąski i opieńki ale w moim domu się ich nie zbiera.
Dzisiaj też byłam. Oczywiście nie sama. Grzybów już niewielka garstka ale przez następne dwa dni ma padać a potem temperatura powyżej 20 stopni... Po prostu bajka... :)
Pleszka
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 21:15

Re: 06 września - czwartek

Postprzez Jola » czwartek, 6 września 2012, 13:45

Pleszko :-D ja też jestem w grupie szalonych grzybiarzy-niestety u mnie pustki.Prognoza podana przez Ciebie bardzo mi sie podoba bo jeszcze w przyszłym tygodniu mogłabym wyskoczyc na 3 dni.A więc na zachęte ,z mojego dzisiejszego spacerku zdjęcie z komórki też grzyb tylko jaki?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: 06 września - czwartek

Postprzez emen5 » czwartek, 6 września 2012, 13:50

Pleszko,Jolu :) Ja też uwielbiam grzybobranie,ale lasy,w których zawsze zbierałam grzyby, od dwóch lat sa puste :(
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
emen5
 
Posty: 15344
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 08:42

Re: 06 września - czwartek

Postprzez Ciuciek » czwartek, 6 września 2012, 16:06

Jola napisał(a):Pleszko :-D ja też jestem w grupie szalonych grzybiarzy-niestety u mnie pustki.Prognoza podana przez Ciebie bardzo mi sie podoba bo jeszcze w przyszłym tygodniu mogłabym wyskoczyc na 3 dni.A więc na zachęte ,z mojego dzisiejszego spacerku zdjęcie z komórki też grzyb tylko jaki?
Obrazek


Nie wiem jaki to grzyb ale ich raczej do koszyczka nie zbieraj Jolu :mrgreen: :D
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: 06 września - czwartek

Postprzez Jola » czwartek, 6 września 2012, 17:29

Ciuciek :-D dzieki za radę ale już Babcia mnie uczyła: Nie znasz nie zbieraj! I tego się trzymam :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jola
 
Posty: 15231
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:23

Re: 06 września - czwartek

Postprzez Pleszka » czwartek, 6 września 2012, 18:20

Oj, Jola musiałaby chyba zabrać ze sobą drabinę, żeby zebrać takiego grzybka... ;)

Przykro mi ale nie wiem. Na takich grzybach akurat nie bardzo się znam. Zbieram tylko podgrzybki, borowiki, kozaki, maślaki, piaskowce, zajączki, kurki i kanie.
W mojej okolicy czasem można też natrafić na rydze ale na tych to trzeba się dobrze znać.

Zajrzałam do takiej książki pt."Las" (taki kieszonkowy przewodnik po pospolitych i nie tylko gatunkach roślin, zwierząt, porostów i grzybów leśnych) i tam mam dwa takie pasujące gatunki:
Żółciak siarkowy i żagiew łuskowata. Przy obydwu gatunkach jest napisane, że młode okazy są jadalne.
Oczywiście dla pewności radziłabym ci sprawdzić jeszcze na innych stronach (polecam "nagrzyby").
Pleszka
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 21:15


Powrót do Kartki z kalendarza/Powitalnia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości