Moje akwarium

Moderator: Lamika

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » wtorek, 27 listopada 2012, 20:30

Gupiki i neony bardzo lubię, ich spokój mi odpowiada :D hodowałem je kiedyś i na tą chwilę nie wyobrażam sobie nie wpuścić do zbiornika tych rybek, te drugie przede wszystkim prezentują się ladnie - w dużych stadach oczywiście.
Ramireza to sprawdzony przeze mnie zetsaw, nie miałem klopotu z tymi rybkami, no chyba, że akurat trafiłem na takie osobniki.
Minie jeszcze trochę czasu zanim wpuszczę jakiekolwiek ryby, narazie trzeba się zająć zbiornikiem, dokupić trochę sprzetu, rośliny no i załatwić jakieś dekoracje. Grafik w tym tygodniu mam trochę napięty. Obawiam się, że ze wszystkim zacznę się "bawić" dopiero w sobotnie popołudnie. ale lepiej późno niż wcale :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez 78 » wtorek, 27 listopada 2012, 20:47

Mnie najbardziej podobały się spokojne gurami mozaikowe (trichogaster leri).Zawsze je miałem.W zasadzie one i ramirezy to były pierwsze ryby w każdym zbiorniku.Ramirezy przy dnie,leri pod powierzchnią.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10609
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » środa, 28 listopada 2012, 10:13

Gurami mozaikowe są świetne :D
też je kiedyś hodowałem. Zastanawiałem się czy ich nie kupić jako podstawową obsadę do tego zbiornika ale ostatecznie wybór padł na inne gatunki. Generalnie gurami mozaikowy potrzebuje przestrzeni, do mojego akwarium przy tym litrażu mógłbym wpuścić co najwyżej 2-3 osobniki. Na jedną rybę formatu gurami przypada ok. 8 litrów wody.....no chyba, że zrezygnowałbym z innych gatunków.
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez Mirtusz » środa, 28 listopada 2012, 16:45

Przez kilka ładnych lat też miałem akwarium. Hobby tylko dla pasjonatów :) Obsadę miałem wielogatunkową, m.in. rybki pospolite takie jak molinezje, gupiki, zmieniaki plamiste oraz mieczyki. Kilka zwykłych gatunków a reprezentują paletę pięknych barw. Warto pomyśleć również o glonojadach. U mnie mieszkała rodzinka wąsaczy kolczastych. Musisz Acci koniecznie zadbać o drenaż podłoża: na pewno warto pomyśleć o jakimś kirysku :) Aha... Neonki odradzam: objadały płetwy innym rybkom.
Powodzenia :)
Arkę zbudowali amatorzy, Titanica fachowcy.
Avatar użytkownika
Mirtusz
 
Posty: 5175
Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 16:46

Re: Moje akwarium

Postprzez Ciuciek » środa, 28 listopada 2012, 18:40

Ja miałem kiedyś Bojownika, którego kupiłem spontanicznie- byłem w zoologicznym i zobaczyłem jak samce tego gatunku były trzymane w.. kubkach. Zakupiłem małe akwarium 15l, podstawowe wyposażenie. Niestety po 3 latach odszedł. Od tego czasu nowego nie miałem.

Chciałem założyć duże akwarium ale doszedłem do wniosku, że to za kosztowne "hobby" :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ciuciek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 01:21

Re: Moje akwarium

Postprzez Pleszka » środa, 28 listopada 2012, 18:56

I u mnie w domu było akwarium ale pojawił się problem z nadmiarem wilgoci w domu, na jednej ścianie tworzyła się nawet pleśń. Trzeba było się pożegnać z rybkami.
Z gatunków pamiętam mieczyki, gupiki, neony, molinezje, bojowniki, skalary i te takie glonojady. Bojowniki mają słuszną nazwę. Pamiętam, że były z nimi problemy.
A skalary to chyba była największa atrakcja. Bardzo lubiłam je karmić, bo podobał mi się zapach karmy dla rybek.
Pleszka
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 21:15

Re: Moje akwarium

Postprzez 78 » środa, 28 listopada 2012, 20:43

Acci,może któreś z tych cię zainspiruje.

http://inspiriomag.com/?p=2414
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10609
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Re: Moje akwarium

Postprzez Maciek » czwartek, 29 listopada 2012, 12:33

Też kiedyś miałem akwarium. To było dawno temu . Mój Siostrzeniec hodował skalary, kiedyś pokazywałem fotkę. Nie wiem czy jeszcze to robi. Jeden pokój miał cały w akwariach ;)
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 2930
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje akwarium

Postprzez Accipiter » czwartek, 29 listopada 2012, 15:27

Przeglądałem fotki zbiorników, do których link wstawił 78, ...no niestety chyba na razie nie stać mnie na stworzenie takiego cuda :D
Pozostaje tylko stworzyć takie wodne mini-środowisko z tańszych materiałów... jutro, najpóźniej w sobotę zaczynam :)
Avatar użytkownika
Accipiter
 
Posty: 1345
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 20:26
Lokalizacja: Gierałcice (ONY)

Re: Moje akwarium

Postprzez 78 » czwartek, 29 listopada 2012, 17:03

Na pewno będzie bardzo ładne,a może ładniejsze od tych z linku.
Avatar użytkownika
78
 
Posty: 10609
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2012, 19:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystkie zwierzęta małe i duże, czyli nasi pupile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości